David83 Odesláno 5. prosince 2008 Nahlásit Odesláno 5. prosince 2008 Pekný deň všetkým, tak práve včera som sa stal štastným majiteľom AVIATORov SIKORSKY cal. 3133. Jednoducho ma upútali a nedokázal som im odolať. Dnes som si povedal, že sa na fóre zaregistrujem, nakoľko už minimálne rok a pol som jeho aktívnym čitateľom a tak trochu aj toto fórum posilnilo môj záujem o klasické hodinky. Ako prvé mi do zbierky padli VOSTOK EUROPE K3 submarine v PVD úprave, po roku a pol používania som s nimi nad mieru spokojný. Založil som však vlákno k AVIATORu SIKORSKY a to za účelom, či by mi niekto ako amatérovi vedel vysvetliť význam stupnice na otočnej lunete - od 1 do 16 a ešte ďalšej stupnice v strede ciferníka od 1 do 15. Tachometer je na týcho AVIATORoch jasný a z tých zvyšných stupníc ani jedna nebude telemeter, nakoľko by to výpočtovo nesedelo. Na záver pridám aj fotku tohto môjho prírastku od volmaxu. V blízkej dobe pridám aj fotky mojich na ruke, len momentálne ich mam najčastejšie asi pri uchu
Návštěvník YPO Odesláno 5. prosince 2008 Nahlásit Odesláno 5. prosince 2008 ... je to stejná stupnice jako na Longines Lindbergh ... někde to tu vysvětloval myslím Onion ... jinak gratuluji
Filipes Odesláno 5. prosince 2008 Nahlásit Odesláno 5. prosince 2008 jak vypadá PVD po roce a půl používání?
David83 Odesláno 5. prosince 2008 Autor Nahlásit Odesláno 5. prosince 2008 ... je to stejná stupnice jako na Longines Lindbergh ... někde to tu vysvětloval myslím Onion ... jinak gratuluji Ďakujem za nápovedu, idem sa tým prelúskať
David83 Odesláno 5. prosince 2008 Autor Nahlásit Odesláno 5. prosince 2008 (upraveno) jak vypadá PVD po roce a půl používání? Môžem s istotou povedať, že vyzerá presne rovnako ako keď vyšli z výroby. I keď je o ne možno trošku väčšia starostlivosť, vodu veľa nepoznali a najmä pot nie. Ak už boli vo vode, tak len na očistenie. Párkrát sa mi s nimi podarilo aj "ťuknúť" o nejaký kov a prežili to bez škrabanca. Upraveno 5. prosince 2008 uživatelem David83
David83 Odesláno 5. prosince 2008 Autor Nahlásit Odesláno 5. prosince 2008 (upraveno) Takže stupnice na AVIATORoch slúžia na stanovenie zemepisnej dĺžky, návod možno nájsť na stanovenie zemepisnej dĺžky Samotný výpočet bude zrejme vyžadovať dlhšie natrénovanie Upraveno 5. prosince 2008 uživatelem David83
tom.hd Odesláno 5. prosince 2008 Nahlásit Odesláno 5. prosince 2008 Vypadaji vazne super a pro kal. 3133 mam slabost. Gratuluju !!
David83 Odesláno 6. prosince 2008 Autor Nahlásit Odesláno 6. prosince 2008 Vypadaji vazne super a pro kal. 3133 mam slabost. Gratuluju !! Ďakujem. Po dni a pol dávajú +10, zatiaľ úplna spokojnosť a ten tikot ako sa v nich ozýva je nádherný.
David83 Odesláno 25. prosince 2008 Autor Nahlásit Odesláno 25. prosince 2008 Pridávam zopár fotiek na ruke: Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.
David83 Odesláno 27. prosince 2008 Autor Nahlásit Odesláno 27. prosince 2008 Aviator Sikorsky cal. 3133, model 3133/2111776 - stručné dojmy Výrobca: Hodinky Aviator Sikorsky pochádzajú z ruskej firmy Volmax. Táto firma vyrába okrem hodiniek Aviator aj hodinky Buran a Sturmanskie. V ich útrobách možno nájsť strojčeky z produkcie firiem Poljot, Molnija a taktiež švajčiarsku ETU. Hodinky vyrába s manuálnym náťahom ako aj automaty. Stručný popis a dojmy: Hodinky som zakúpil začiatkom decembra v kamennom obchode v Bratislave. Hneď ako som ich zbadal, tak ma upútal na prvý pohľad perfektne prevedený ciferník. Hodinky sú vyrobené na počesť storočnice aeronautiky 1903-2003 a venované jednému z jej priekopníkov Igorovi Sikorskému, svetoznámemu konštruktérovi helikoptér. Hodinky majú oceľové púzdro s povrchovou úpravou kartáčovanej ocele. V lesklej úprave je otočná luneta, dýnko, korunka a tlačítka chronografu. Priemer púzdra je 41mm, výška 13,5mm a hmotnosť 109g. Hodinky sú vybavené minerálnym sklíčkom (v niektorých údajoch sa objavuje aj zafírové sklíčko - táto nepresnosť zrejme vznikla prebratím údajov z iného modelu Aviator Sikorsky, ktorý má hranaté ohraničenie chronografu a arabské číslice označujúce hodiny na ciferníku - model 3133/2111823). Sklíčko je ľahko vypuklé bez antireflexnej úpravy. Dátumovka je na pozícii 6 hodín. Hodinová a minútová ručička je strieborná s luminiscenčnou výplňou. Celú noc výrazne svietiť však nedokážu, najviac sa luminiscenčný efekt prejavuje a aj najdlhšie vydrží po vystavení na priame slnko. Sekundová ručička je biela. Subciferníky sú taktiež biele na čiernom podklade. Hodinky disponujú chronografom, ktorý je v rozsahu do 30 min, pričom najmenšou časovou jednotkou, ktorú dokáže odmerať je 1/3 sekundy. Vodotesnosť hodiniek by mala byť podľa údajov výrobcu do 5 ATM, 50 m, je zaujímavé, že na dýnku chýba označenie o vodotesnosti. Vodotesnosť som ešte neskúšal. Remeň hodiniek je vyrobený z kože, s bielym prešitím, šírka je obvyklých 20mm. Hodinky je možné naťahovať v smere hodinových ručičiek, ale je tu možnosť aj protismerného naťahovania. Zmena dátumu je možná aj rýchlym spôsobom 12-11-12. Udávaná rezerva chodu je 42 hodín s vypnutým chronografom a 37 hodín so zapnutým chronografom. Mne sa podarilo namerať s vypnutým chronografom rezervu 60 hodín na jedno natiahnutie. Podľa stupníc na ciferníku (15 dielikov a 180 stupňová) a stupnice na otočnej lunete 16 dielikov by sa mala dať stanoviť zemepisná dĺžka. Ako tu vyššie poznamenal YPO rovnakú stupnicu majú Longines Lindbergh. Hodinky som kupoval na bežné každodenné nosenie, prevažnú väčšinu sú nosené k obleku, i keď o klasické oblekovky sa nejedná. Nosievam ich aspoň 10 hodín denne, váha aj veľkosť je na moje menšie zápästie 17,5 cm akurát. Občas trocha prekážajú tlačítka chronografu (horným sa spúšťa a zastavuje a spodným vynuluje), ktoré sa zvyknú občas zachytiť o košeľu alebo trocha prekážať pri niektorých pohyboch zápästia smerom hore. Hodinky nosievam na ľavej ruke a som ľavák, pri písaní neprekážajú. Presnosť sa momentálne ustálila na +3 sek. za 1 deň pri pravidelnom rannom naťahovaní v rovnaký čas. Páči sa mi na nich najmä prevedenie ciferníku s indexmi vyplnenými luminiscenčnou vrstvou ako ich celkový tvar. Bonusom je nádherný tikot. Pridávam aj zopár fotiek, vopred sa ospravedlňujem za ich kvalitu, snáď neurazia. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.
emem1 Odesláno 29. prosince 2008 Nahlásit Odesláno 29. prosince 2008 Zdar, velmi pekny kusok! Gratulujem! Mozem sa spytat, kde v BA si ich kupil a ci cena bola lepsia ako na nete?Vdaka
Leo Odesláno 29. prosince 2008 Nahlásit Odesláno 29. prosince 2008 Krásné hodinky gratuluji a není to limitka když je k výročí?
David83 Odesláno 30. prosince 2008 Autor Nahlásit Odesláno 30. prosince 2008 Zdar, velmi pekny kusok! Gratulujem! Mozem sa spytat, kde v BA si ich kupil a ci cena bola lepsia ako na nete?Vdaka Vďaka, kupoval som ich na Obchodnej ulici, to hodinárstvo je na jej konci, myslím, že sa volá hodinárstvo Denisa. Na nete by sa dali zohnať cca možno aj o nejaké 2000-3000 Sk lacnejšie, len je problém s týmto modelom - napríklad u Kampanna na www.poljot24.de konkrétne tento, v tomto prevedení, nemajú. Potreboval som ich vidieť na vlastné oči pred nákupom, tak som zvolil kamenný obchod. Na Slovensku je výhradným dovozcom Aviatorov, Sturmanských, Buran, Soyuz a Vostok - Europe firma CD export-import. Ich stránka je www.ruskychronograf.sk - počul som, že mali aj celkom dobré akcie na niektoré kúsky počas výstavy klenotov a hodiniek v Inchebe tento rok (žiaľ som sa nemohol zúčastniť).
David83 Odesláno 30. prosince 2008 Autor Nahlásit Odesláno 30. prosince 2008 Krásné hodinky gratuluji a není to limitka když je k výročí? Ďakujem. Moje majú číslo 288. Stretol som sa na jednej stránke s údajom, že by malo ísť o limitovanú 250 ks edíciu, ale to potom to moje číslo nejako nesedí. Na stránkach výrobcu Volmax sa o limitke nevraví, je ale možné, že pôjde o tie známe ruské limitky, keď sa jedna od druhej líši možno len farbou ručičiek, tvarom subciferníkov a pod.
martin.c Odesláno 17. ledna 2009 Nahlásit Odesláno 17. ledna 2009 Perfektní hodinky, mám Vostok Lunochod IV, pak nějaké starší Vostoky, a tyhle Sikorsky jsem si vyhlédl před časem jako další ruský, akoráte model 3100. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.
David83 Odesláno 18. ledna 2009 Autor Nahlásit Odesláno 18. ledna 2009 Perfektní hodinky, mám Vostok Lunochod IV, pak nějaké starší Vostoky, a tyhle Sikorsky jsem si vyhlédl před časem jako další ruský, akoráte model 3100. Vďaka. Takže ďalší fanúšik ruských hodiniek. Práve ten model, ktorý si si vyhliadol by mal mať podľa všetkého zafírové sklíčko. Kde ich plánuješ kúpiť - u Kampmanna?
martin.c Odesláno 18. ledna 2009 Nahlásit Odesláno 18. ledna 2009 Asi tam, neboť ceny jsou rozhodně lepší než u nás.
otrekr Odesláno 24. ledna 2009 Nahlásit Odesláno 24. ledna 2009 Kolik stojí tyto sykorsky tadyk unas?Prodá někdo nové? Inač to jsem avitor 7750 ne? //www.aviatorwatch.ru/ru/catalogue
Doporučené příspěvky
Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat
Vytvořit účet
Vytvořte si nový účet. Je to snadné!
Vytvořit nový účetPřihlásit se
Máte již účet? Zde se přihlaste.
Přihlásit se