Přejít na obsah

Vintage Omega Seamaster: Mám to správně?


Allfred

Doporučené příspěvky

Nazdar pacienti,

prosím o radu starší a zkušenější osazenstvo, neb do vod vintage hodinek, natož Omeg, jsem dosud nezabloudil. :wink: Teda vyjma starých Primek, co mám doma z dob povinné školní docházky. Tehdy ale začaly u nás na dědině letět plastové digitálky, takže mechaniky letěly do šuplíku a zápěstí na roky ovládly pseudoCasia z polské tržnice vystřídané outdoorovými Timexy atd. Ale to je jiný příběh. Co jsem to vlastně? :thinking_face: Jo aha...

Trefil jsem správně identifikaci těchto hodinek? Omega Seamaster, ref. 14744-1, automatické, cal. asi 503, výroba někdy okolo 1960, plusmínus 10 let? Případně kam mrknout (na hodinkách, i na webu), abych to určil lépe, přesněji atd.

No, a pak mám kupu dalších otázek:

  • Dle Chrona24 a Aukra jsou ceny okolo 25 000 Kč za podobné s bílým ciferníkem ve skvělém stavu. Kolik by mohla být cena těchto v aktuálním stavu? (Zvažuji jejich odkup od kamarádky, strojek se rozběhl hned po natažení, vnitřek jsem neměl odvahu otevřít. Nějak nevím, od čeho se odpíchnout, abych nahodil nějakou fér cenu. Jako mohl bych říct, že jsou to domlácené šunty a vezmu je za litr, ale nějak mi to moje mirkodušínovská povaha nedovolí.)
  • A případně kolik by stála renovace pouzdra, ciferníku, tahu?
  • Koho byste na to na Jižní Moravě doporučli? Onyx?
  • Má vůbec smysl ten, nepletu-li se "rýžokorálkový", tah renovovat? Četl jsem tady někde na fóru, že starý plech je nicmoc a lepší hodit to na řemen, mesh... Ale zase to není originál, že. 

Beztak si ještě na něco vzpomenu. Teda jestli někdo odpoví. A kdyby ano, tak díky za to.

20230109_104626.jpg

20230109_104640.jpg

20230109_104650.jpg

20230109_104710.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me to prijde o chlup novejsi, mozna uz cal 561/565, chce to otevrit.I dle toho tahu. Korunka je divna, predpokladam, ze tam neni Omega logo..
Pokud jde o renovaci, tak asi Onyx no... ale vypadaji zachovale, snadna renovace, to bych asi zvladl i sam.
S cifrem neni treba delat nic, zacal bych tim, ze bych je umyl :)
Super je, ze maji cerny cifernik, to se moc nevidi...cenak klidne kolem 20k CZK muze byt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me to prijde o chlup novejsi, mozna uz cal 561/565, chce to otevrit.I dle toho tahu. Korunka je divna, predpokladam, ze tam neni Omega logo..
Pokud jde o renovaci, tak asi Onyx no... ale vypadaji zachovale, snadna renovace, to bych asi zvladl i sam.
S cifrem neni treba delat nic, zacal bych tim, ze bych je umyl
Super je, ze maji cerny cifernik, to se moc nevidi...cenak klidne kolem 20k CZK muze byt.
Díky za odpověď. Na korunku ještě mrknu. Měl jsem je v ruce jen pár minut a nemůžu si vybavit, jestli tam to logo bylo. Pokud bych je vzal, tak to vidím hlavně na výměnu sklíčka, které je hodně dorýpané a preventivní prohlídku střev.

Odesláno pomocí tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty mi při lustrování internetu nějak unikly. Díky, hned mám představu o vzhledu na řemenu.

Každopádně jsem spíš na novější stroje, ale když už jsem je měl na ruce, tak to ve mně začalo nějak chronosvrbět. Ty vintážky mají přecejen něco do sebe.

Ufff, je to mor. V jednu chvíli člověk pokukuje po nových B&M k narozeninám, k tomu prochází prodejní sekcí na nějaké oblekovky, přemýšlí k tomu o fliegerech... A pak přijde kamarádka se slovy: "Ty jsi ten znalec mechanických hodinek, co je prosimtě tohle?“. No, a hned strávím půlden koukáním na staré Omegy. Mnoho zajíců, lovcova smrt.

Ale vypadají na ruce fakt dobře. Hlodá to, hlodá. e7bc08d55e723a34ca53ea9902ff7f62.jpg

Odesláno pomocí tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten hesalit jde odlestit do stavu nove, nevidim tam nic, co by neslo vyresit.
Menit ho je blbost, je to prevdepodobne original s lupou, to uz budes blbe shanet.
Vycistit, namazat, pouzivat, nemenil bych nic, snad jen tu korunku.
Aha, OK, díky za nasměrování.

Odesláno pomocí tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...