Přejít na obsah

UNIVERSAL GENÉVE


tolja

Doporučené příspěvky

V týdnu se mi zase zadařilo. Na dně krabice v zastavárně jsem objevil malé hodinky z mé oblíbené stáje UNIVERSAL GENÉVE. Cena byla více než přijatelná (orvaný primky stály 3x víc :guitar: ) takže jsem je hbitě směnil za papírky, aniž bych něco zkoumal. Sice jsem si říkal, že ten cifr je jakoby military, ale ke shánění informací jsem se dostal až dnes. Jedná se o hodinky, které byly vyrobeny na objednávku Holandské královské armády před WW2. Zajímavostí je, že byly dodány chvilku před okupací země nacisty. Průměr chromovaného pouzdra je 30 mm bez korunky, dýnko je ocelové a stěžejky jsou napevno. V hodinkách tepe kalibr UG 262.

post-953-006571800 1312668345.jpg

post-953-096485000 1312668360.jpg

post-953-025969700 1312668379.jpg

post-953-027922900 1312668380.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Štěstí přeje připraveným, parádní kousek Posted Image Jen škoda, že na indexech chybí lumi, přeci jenom asi zapůsobil zub času.

 

Lumi v ručkách je už zřejmě doplněná nějakým předchozím kutilem, protože ty drobné skvrny na číselníku pocházejí od vypadaných kousků fosforu, pravděpodobně z ručiček. A s tím štěstím: dodnes se dá ve vetešnictvích leccos objevit. Já se vždy, když přelítnu okem nabidku ve vitríně, nebo pod sklem ptám po obsahu šuplat a škatulí. No a někdy se zadaří, jako v tomto případě. Ale kam se to hrabe na obdélníkového patka v oceli za pětikilo z krabice jednoho nejmenovaného antiku v Praze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po 4 týdnech...

Už jsi je tu ukazoval? Asi jsem je přehlédl... Dej sem foto, prosím, to by mě fakt zajímalo. Díky.

 

 

Ty jsem bohužel neobjevi já Michale. Ani osobně neznám člověka, který je našel, ale historku mám ze spolehlivého zdroje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...