Přejít na obsah

Grahamuv krok - serizeni palet


Doporučené příspěvky

Nasel sem tohle vlakno, kde se rika jak seridit palety u svycarskeho kroku. Lze se dle toho ridit i pri serizovani palet klasickeho Grahamova kroku v pendlovkach?

Mam tu stroj z roku cca 1883 a cela palet jsou ohoblovany o cca 2 - 3 desetiny. Chci cela palet zalestit zpatky do roviny, aby zbytecne netrpelo stoupaci kolo,

ale nechce se mi do toho, kdyz nevim, jak pak palety spravne nastavit. Preci jen, svycarsky krok je trochu jiny, nezli Grahamuv a taky vule u velkeho stroje se asi nastavuji trosku jinak.

Kotva vypada podobne, jako na obrazku (jen tedy je precizneji provedena, tahle vypada zrovna dost humpolacky).

Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nasel sem tohle vlakno, kde se rika jak seridit palety u svycarskeho kroku. Lze se dle toho ridit i pri serizovani palet klasickeho Grahamova kroku v pendlovkach?

Mam tu stroj z roku cca 1883 a cela palet jsou ohoblovany o cca 2 - 3 desetiny. Chci cela palet zalestit zpatky do roviny, aby zbytecne netrpelo stoupaci kolo,

ale nechce se mi do toho, kdyz nevim, jak pak palety spravne nastavit. Preci jen, svycarsky krok je trochu jiny, nezli Grahamuv a taky vule u velkeho stroje se asi nastavuji trosku jinak.

Kotva vypada podobne, jako na obrazku (jen tedy je precizneji provedena, tahle vypada zrovna dost humpolacky).

Posted Image

 

Princip je uplně stejný a nemusíš nic šelakovat . Lépe se palety nastaví v záběráku /já si to nemohu odpustit ...ajngrifcirkl hihi / . Při broušení a následném leštění zachovat správný uhel.Zdar !
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Princip je uplně stejný a nemusíš nic šelakovat . Lépe se palety nastaví v záběráku /já si to nemohu odpustit ...ajngrifcirkl hihi / . Při broušení a následném leštění zachovat správný uhel.Zdar !......A protože jsem sklerotik tak pro doplnění : Asi nebudeš muset hýbat s paletama ,stačí nastavit ekcentr a pustit kotvu níž...tak snad vše...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Diky (opozdene), povedlo se.

 

Pred:

Posted Image

 

Po:

Posted Image

 

(Ta smouha v cca 1/3 sirky palety neni skrabanec, ale mastnej flek, bohuzel lepsi fotku nemam a na tom pidi displeji fotaku to nebylo videt. Taky foceni pres lupu je ukazka, jak mizerne mam fotovybaveni, takze za kvalitu sorry, nemam jak to lepe nafotit)

 

Šikula ! Congrat. jak říkaj Rusové.U kované kotvy je to také jednoduché. Změří se po přeleštění rozteč mezi paletama / a zas..lapnama hi / nepatrně se stáhne ve svěráku / a zas...šrabštoku...já se toho nezbavím / o 2až 3 desetiny .A to jsem ještě vynechal opravu stoupacího kola /zase mě to škádlí....tak jo štajgrád../ na to je speciální pilník ....a zase ...česky to je "ptačí jazyk" , pak se v soustruhu / už toho nechám / za vyšších otáček soustr. nožem / Ježiši štychlem / srovnaj zuby . To až narazíš na starší pendlovky. Muj otec říkal Kchajn majstr fon himl gefalen hihi / muj přepis do česká jazyka hat žádná chyba...Zdar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě by bylo dobré si předem prostudovat odbornou literaturu.

 

Hm no nevím,já bych to řešil za pochodu .Literaturu je samozřejmě dobré mít at už je to Sladskovský ,Uhrmacherkunst /časopisi 1870atd /Leitfaden fur die Uhrmacherlehre /Berlin1923 /,der Uhrmacher am werktisch / Berlin 1920 /, Otázky a odpovědi pro zkoušky tovaryšské / Sladskovský / ,Časopisy "Orloj " ,Hodinářské kalendáře,atd,a tak podobně . Ovšem toto vše praxi nenahradí !!! Jistě některé návody i rady jsou dobré . Ale praxe a rady od zkušeného kolegy jsou lepší.Je fakt , že na Guglu najdeš téměř vše .Avšak když budeš mít na př. problém s opravou kotvy v angl. kroku je ten kolega lepší.A po čase až opravíš 100.300 500 kusu zjistíš, že ti je jedno jestli děláš dámské, pánské ,klíčovky.duplexy,chronografy,špindle,bicí,pendlovky nebo budík.Když je práce koní...hobby je to brnkačka .Samozřejmě se časem rozšíří součástková základna ,potřebné nástroje atd.A nakonec jedno duležité upozornění / jen pro naozajstné Megazávisláky..nic pro slabé povahy / Brequet vstával ráno ve 4 hodiny !!!!!!!!!

 

,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...