dadama Odesláno 2. dubna 2012 Nahlásit Odesláno 2. dubna 2012 "Mely by byt dostupne"?!?!? Na to je nejake nařízení. Nebo je na to zákon? Socialismus uz je pryč......naštěstí Myslím to jen jako pokračování tradice (vždy byly dostupné) a také v porovnání s cenami hodinek v nichž tepe švýcarský strojek (viz kontext výše). Se socialismem na mě nechoď. Proto je tam také "měly by" a ne "musí".
Návštěvník Ondra Odesláno 2. dubna 2012 Nahlásit Odesláno 2. dubna 2012 Odpovídám na otázku. Ty pravé jsou z let 1949 - 1989. Pak už se to mlelo
dadama Odesláno 2. dubna 2012 Nahlásit Odesláno 2. dubna 2012 Odpovídám na otázku. Ty pravé jsou z let 1949 - 1989. Pak už se to mlelo Nezbývá než souhlasit. Trefné, přesné a pravdivé... :-)
Argon Odesláno 2. dubna 2012 Autor Nahlásit Odesláno 2. dubna 2012 To je odpověď na kterou jsem čekal a nemůžu říct nic jiného než, že s ní souhlasím . Podle mě pravé Prim skončili revolulcí. S tou cenou si také myslím, že je zbytečně nadsazená, ale každý svého štěstí strůjce. Kdyby nové Igeny stály místo 60 tis. jen třeba 10, neváhal bych ani minutu. Takhle si radši koupím mé oblíbené Doxy nebo Zena .
Honza.manta Odesláno 2. dubna 2012 Nahlásit Odesláno 2. dubna 2012 (upraveno) Na té dorevoluční tvorbě něco je, ale ještě pár let po revoluci to stále šlo - například strojky kalibr 64 a 69 se vyráběly v letech 93 - 95 a jsou ryze české a ryze Prim. I když se dávaly hlavně do sportů a post sportů. A co se týče dneška - stále Elton zajišťuje kompletní servis skoro všech původních hodinek včetně výroby nových náhradních dílů a celkových renovací a dále skutečně svojí výrobou navazuje na původní Prim-Eltonskou výrobu a taktéž stále sídlí ve stejném výrobním objektu. Takže i když mám taktéž určité výhrady, tak dnešní Elton s tím původním Eltonem za jedno považuji - v tom smyslu, že dnešní Elton je pokračovatel původního Eltonu a má veškerá práva držet si tradici původního podniku a hlásit se k ní. Upraveno 2. dubna 2012 uživatelem Honza.manta
straspol Odesláno 2. dubna 2012 Nahlásit Odesláno 2. dubna 2012 Na té dorevoluční tvorbě něco je, ale ještě pár let po revoluci to stále šlo - například strojky kalibr 64 a 69 se vyráběly v letech 93 - 95 a jsou ryze české a ryze Prim. I když se dávaly hlavně do sportů a post sportů. A co se týče dneška - stále Elton zajišťuje kompletní servis skoro všech původních hodinek včetně výroby nových náhradních dílů a celkových renovací a dále skutečně svojí výrobou navazuje na původní Prim-Eltonskou výrobu a taktéž stále sídlí ve stejném výrobním oblektu. Takže i když mám taktéž určité výhrady, tak dnešní Elton s tím původním Eltonem za jedno považuji - v tom smyslu, že dnešní Elton je pokračovatel původního Eltonu a má veškerá práva držet si tradici původního podniku a hlásit se k ní. No teda, sám bych to líp nenapsal, vážně!! S tím servisem a renovacema bodujou, to je fakt..a modelů mají fůru ,,retro-primáckých". Škoda, že se to při těch cenách a mým platu fakt nedá sbírat jako ty echt, echt, echt starý
Honza.manta Odesláno 3. dubna 2012 Nahlásit Odesláno 3. dubna 2012 No teda, sám bych to líp nenapsal, vážně!! S tím servisem a renovacema bodujou, to je fakt..a modelů mají fůru ,,retro-primáckých". Škoda, že se to při těch cenách a mým platu fakt nedá sbírat jako ty echt, echt, echt starý Ono ta jejich filozofie je trochu jinde - je to o masírce mít hodinky z Eltonu - a to v obou časech: v čase minulém - masírka je mít zbírku starých krásných primek do kterých člověk utopil postupně řekněme třeba 100K V čase přítomném - masírka je mít jedny až dvoje Elton-primky do kterých člověk utopil jednorázově řekněme třeba 100K
mischa Odesláno 3. dubna 2012 Nahlásit Odesláno 3. dubna 2012 Honzo, špatně jsi to napsal, masírka od Eltonu nejsou dvoje za 100k, ale třeba jedny černý diplomaty za 98k a ještě Ti zbyde na zmrzlinu. Pro mě ale jedny hodinky ještě nejsou sbírkou.....
Lada61 Odesláno 3. dubna 2012 Nahlásit Odesláno 3. dubna 2012 No jo, ale kdyby jsme si nakoupili nové primky za " rozumné" ceny, pro koho by pak Elton vyráběl?
straspol Odesláno 3. dubna 2012 Nahlásit Odesláno 3. dubna 2012 Honzo, špatně jsi to napsal, masírka od Eltonu nejsou dvoje za 100k, ale třeba jedny černý diplomaty za 98k a ještě Ti zbyde na zmrzlinu. Pro mě ale jedny hodinky ještě nejsou sbírkou..... Nojo, ale pořád můžeš zvolit sběratelsky vychytralou kombinaci s lehkým neúspěchem v mezičase: třeba PS1- pomalu jsem dal dohromady všechny barevné varianty v krásných stavech, něco ještě chybí, ale doplňuju statečně. No a jako korunu tomu teď beru ty ELTONY- limitku pro Chronomag. Když jsem začal, nebyla to levná sranda a docela jsem krvácel, ale mám sbírečku těch starých už nějakej pátek a jak tak koukám, cena se de facto za tu dobu zdvojnásobila. Takhle mi prachy žádná banka ještě nezhodnotila. K tomu ty nové- budou za tu strašlivou třicítku a jak tak koukám po trhu, v okamžiku kdy je přeberu bude jejich opravdová cena tak patnáct- tedy poloviční. Takže v mezičase mi nový strašlivě prodělají, protože jsou prostě drahý. Ale mezitím starý zase trochu povylezou. Těm novým dám 30 let a pak se moje vnoučata trhu zeptají, jestli jsem se trefil. Odhaduju, že mi budou vděčnější, než kdybych jim ty prachy dal na stavební spoření a nechal tu bandu novodobých soudruhů aby jim s nimi hospodařila
tomas27 Odesláno 4. dubna 2012 Nahlásit Odesláno 4. dubna 2012 Dle mého skromného názoru, ten pravý PRIM je jen Elton, protože se snaží dělat české hodinky s českými hodináři. To znamená, že zaměstnává české odborníky a řemeslníky a snaží se vybudovat firmu, která bude produkovat zboží s jinou přidanou hodnotou, než má masovka made in PRC. Né že by mne nes....o cenové spektrum jejich výrobků, je to opravdu hodně 50 až 100 tK za takový výrobek, ale osobně se domnívám, že jinudy cesta nevede. Dovozu masovky z číny se cenově konkurovat nedá a to hned z několika důvodů. Sériovost snižuje výrobní náklady, cena lidské práce je úplně jinde a juan je podhodnocený, takže když to někdo zkusí, asi rychle skončí. Takže je potřeba se profilovat jako výrobce s úplně jinou filosofií. Jasně, že za ty peníze dnes koupíte technicky vyspělejší stroj SWISS MADE, ale jde právě o tu filosofii. Když chcete být do jisté míry exluzivní výrobce se zakázkovým přístupem, nemůžete výrobek prodávat za "masovou" cenu. Takže Eltonu držím palce, protože na ty Švýcary, nebo Němce jim přece jenom několik desetiletí, či spíše několik století chybí.
straspol Odesláno 5. dubna 2012 Nahlásit Odesláno 5. dubna 2012 Dle mého skromného názoru, ten pravý PRIM je jen Elton, protože se snaží dělat české hodinky s českými hodináři. To znamená, že zaměstnává české odborníky a řemeslníky a snaží se vybudovat firmu, která bude produkovat zboží s jinou přidanou hodnotou, než má masovka made in PRC. Né že by mne nes....o cenové spektrum jejich výrobků, je to opravdu hodně 50 až 100 tK za takový výrobek, ale osobně se domnívám, že jinudy cesta nevede. Dovozu masovky z číny se cenově konkurovat nedá a to hned z několika důvodů. Sériovost snižuje výrobní náklady, cena lidské práce je úplně jinde a juan je podhodnocený, takže když to někdo zkusí, asi rychle skončí. Takže je potřeba se profilovat jako výrobce s úplně jinou filosofií. Jasně, že za ty peníze dnes koupíte technicky vyspělejší stroj SWISS MADE, ale jde právě o tu filosofii. Když chcete být do jisté míry exluzivní výrobce se zakázkovým přístupem, nemůžete výrobek prodávat za "masovou" cenu. Takže Eltonu držím palce, protože na ty Švýcary, nebo Němce jim přece jenom několik desetiletí, či spíše několik století chybí. Bylo by fér povšimnout si, že vedle masovky z Číny se tu za zajímavé ceny pohybují výrobky mnohých firem nejen z východu, popřípadě firem, které sice ,,montují", ale z docela kvalitních dílů. Pokud se chci třeba potápět a hledám hodinky které dost vydrží, mají super kvalitu a nestojí takový balík, aby mne jejich případné poškození či ztráta doživotně mrzela, tak asi bohužel s Eltonama do vody nepolezu. Masovost sama o sobě není známkou nekvality (např. SEIKO), ale dobře zvládnutého trhu (poměr kvality a ceny). České hodinky by chtěly originální český stroj.... Ale Eltonu fandím, vážně. Jen bych si přál jejich hodinek mít víc. A to nemůžu, bohužel.
tomas27 Odesláno 5. dubna 2012 Nahlásit Odesláno 5. dubna 2012 Bylo by fér povšimnout si, že vedle masovky z Číny se tu za zajímavé ceny pohybují výrobky mnohých firem nejen z východu, popřípadě firem, které sice ,,montují", ale z docela kvalitních dílů. Pokud se chci třeba potápět a hledám hodinky které dost vydrží, mají super kvalitu a nestojí takový balík, aby mne jejich případné poškození či ztráta doživotně mrzela, tak asi bohužel s Eltonama do vody nepolezu. Masovost sama o sobě není známkou nekvality (např. SEIKO), ale dobře zvládnutého trhu (poměr kvality a ceny). České hodinky by chtěly originální český stroj.... Ale Eltonu fandím, vážně. Jen bych si přál jejich hodinek mít víc. A to nemůžu, bohužel. No to já bohužel taky nemohu. Mám jen dvě renovace bez Eltonu a jednu s Eltonem, ale na nový kus od nich jsem taky ještě nedospěl. Takže souhlas se vším co píšeš, já to myslel špíše jako porovnání s tím druhým Primem. A taky jsem chtěl vyjádřit, že fandím takové snaze a vlastně každý český fabrice, co se snaží uspět proti "přesile" . A taky že si myslím, že chápu kam chtějí směřovat a že tam asi ještě notnou chvíli nebudou. Prostě za mně osobně jen jeden Prim a to ten Eltoňáckej a když chci pěkný nový potápky, nebo oblekovky, tak bohužel taky musím jinam.
straspol Odesláno 5. dubna 2012 Nahlásit Odesláno 5. dubna 2012 No to já bohužel taky nemohu. Mám jen dvě renovace bez Eltonu a jednu s Eltonem, ale na nový kus od nich jsem taky ještě nedospěl. Takže souhlas se vším co píšeš, já to myslel špíše jako porovnání s tím druhým Primem. A taky jsem chtěl vyjádřit, že fandím takové snaze a vlastně každý český fabrice, co se snaží uspět proti "přesile" . A taky že si myslím, že chápu kam chtějí směřovat a že tam asi ještě notnou chvíli nebudou. Prostě za mně osobně jen jeden Prim a to ten Eltoňáckej a když chci pěkný nový potápky, nebo oblekovky, tak bohužel taky musím jinam. ,,Druhý Prim" , například některými modely se stroji Myiota, není zrovna špatný- chce to se dobře zorientovat v nabídce. Za jejich Prim Sport na zápěstí bych se na pláži rozhodně nestyděl
tomas27 Odesláno 5. dubna 2012 Nahlásit Odesláno 5. dubna 2012 ,,Druhý Prim" , například některými modely se stroji Myiota, není zrovna špatný- chce to se dobře zorientovat v nabídce. Za jejich Prim Sport na zápěstí bych se na pláži rozhodně nestyděl Jo, jeden čas jsem o nich přemýšlel. Ale pak zvítězili SEIKA.
Honza.manta Odesláno 5. dubna 2012 Nahlásit Odesláno 5. dubna 2012 Já mám na tyhle případy orienty - levný a kvalitní.
straspol Odesláno 5. dubna 2012 Nahlásit Odesláno 5. dubna 2012 Já mám na tyhle případy orienty - levný a kvalitní. No, těch se asi taky dělají tuny, jako Seiko... Ale nikdo o nich netvrdí, že jsou opravdu špatné- když nejsou, žejo. A Seiko vyrábí i opravdu luxusní modely za fůru peněz- prostě má pro každého zákazníka kvalitní hodinky. Takže některé hodinářské firmy to umí. Kdo někdy pobyl v Japonsku, viděl tamní společnost a poznal život, ví, že japonský zaměstnanec není ve srovnání s naším nijak levnější, spíš naopak... Z Eltonu tuny hodinek nikdy nepotečou, to je jasné, ale některým modelům- vlastně skoro všem- by slušela cena poněkud realističtější. Každopádně jako firmu, vyrábějící opravdové PRIMKY, vnímám taky Elton.
Doporučené příspěvky
Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat
Vytvořit účet
Vytvořte si nový účet. Je to snadné!
Vytvořit nový účetPřihlásit se
Máte již účet? Zde se přihlaste.
Přihlásit se