Přejít na obsah

DODANE 11A


Doporučené příspěvky

V červenci jsem koupil letadlo Socata TB-20, je osazeno zajímavým mechanickým chronografem DODANE 11A. Tímto typem byly mimo jiné osazovány stíhačky F1 Mirage v provedení pro španělskou armádu. Chronograf je funkční, pouze nejdou spustit stopky, v současné době je na opravě u hodináře, chci, aby vše fungovalo jak má. Kontaktoval jsem firmu Dodane, ozvali se obratem mailem s katalogem náhradních dílů s tím, že většina dílů je skladem. Hodinář tvrdí, že je špatná jen nějaká pružinka, neměl by to snad být velký problém. Jsem rád, že mám další hezký kousek do sbírky, v letadle se tak kombinuje hned několik mých koníčků, tedy spalovací motory, vysílačky, hodinky a pochopitelně létání.

post-694-039449500 1345536748.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

nazdar to mas IFRovu masinu?

jo IFRovou a tak jsou palubní hodinky se stopkama povinnou výbavou. Dřív se podle toho létaly NDB přiblížení kde se stopuje čas od okamžiku kdy se přeletí radiomaják. Ale v dnešní době GPS už je to tak trochu přežitek, stejně jako mechanické hodinky, nic jim to neubírá na kráse a technické propracovanosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Nějak jsem tady zapomněl zveřejnit, že hodiny do letadla mám už dávno spravené a pravidelně je používám za letu, nicméně funkci stopek opravdu vyjímečně, čas ovšem docela pravidelně, pro evidenci doby letu a když ruším IFR a hlásím čas do destinace. Analog je analog, nedám na ně dopustit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, že jo, tady je

post-694-0-61775500-1427790005_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo ještě tady, na letišti v Hamburku

 

 

post-694-0-14692900-1427790686_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A pak ještě s novým vrtulovým kuželem, týden broušení pod vodou :-)

 

 

post-694-0-44645700-1427790834_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě takový náladová, turning final runway 02, Mali Losinj

 

 

post-694-0-57581500-1427791093_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...