Přejít na obsah

Casio AQ222 cal.308 Japan


eloga

Doporučené příspěvky

Malá a nevýznamná story.

Koncem osmdesátých let jsem už měl po krk všech dávných školních primek a dalších hodinek s ručním nátahem a rovněž tak různých digi z Hongkongu či podobných destinací. Ale trpěl jsem jako ostatně skoro celá populace představou že hodinky jsou za pár stovek stejně jako primky. A zejména Quartz když je to výrobně levnější a podstatnou část výrobku i strojku tvoří plast.

Quartzky za 400 stovky, noname, jeden dva roky, pak bylo po nich. No a jak na to a cos tím dále - koupit si konečně pořádnou značku? Protože jsem odvozoval techniku ze strany počítačových technologií jedinou rozumnou volbou tehdy v roce 1992 se mi jevilo Casio.  Přišlo mi to logické a samozřejmé, Seiko jsem podle vzhledu nějakých dámských modelů zcela podceňoval modely jako pětky a GS a jsem ani neznal a bylo mi to fuk. V Casiu jsem si vybral jsem Anadigi, dva časové světy v jednom a na jedné ruce. Kupoval jsem je v Kotvě, tehdy, jestli si to dobře pamatuju, Kotva ještě fungovala na úrovni, hodinek tam bylo povícero, ale já měl jsem předtím pár let v hlavě a byla to v té době za necelých 1000 Kč dobrá volba.

Občas se svezou ještě i dnes běžným dnem, jsou velmi dobře čitelné a ciferník je stále výrazně bílý. Je na nich nápis symbolicky Casio Quarz - Japan. Na ciferníku i na dýnku s cal.308.Tyhle hodinky mám přes dvacet let a mimo drobných šrámů  nikdy žádný problém. Nemají sice sklíčko ze safíru, jen plastové, které ale muselo ustát mnoho rohů stolů, židlí a futer, také nějaké hrany v motoru auta či vnitřku počítače. Nemají žádný problém s ukazování Day/Date,  přenastavování dne i data se jich netýká jako u klasických quartzek a u ručního natahování či automatů ani nemluvím. Toho jsem si užil s překvapením až v poslední době, kdy jsem se probojoval k Seikům. Léta jsem si užíval komfort s nepřehazováním data i dne a pak jsem nestačil divit, o co vše se musím mimo mimo nošení automatů starat. Přemýšlel jsem jestli je to od Anadigi, tedy od pokročilé technologie jak jsem to vnímal, krok zpět. No ostatní budou mít jistě jiný názor, ale již se řešením nezabývám, dá se to  řešit třeba hodinkami bez datumu vůbec, odpadne nutné štelování a vlastně devastace nastavovacích mechanismů, pokud stroje nebyly dlouho na ruce?

Dlouhý měsíc krátký měsíc, tady je vždy vše správně na digi display, žádné štelování daydate atd, slouží a ukazují, budí alarmem, což je pozoruhodné, opravdu jsem se dokázal vzbudit, ale musel jsem je mít na ruce, no a funkce every hour beep také není k zahození, pomáhá organizovat denní pracovní postupy a zahání lenost.

Tak sem s nimi dlouhá léta žil až k branám chronomagorství, tam jsem začal úplně jinou anabázi, právě kvůli dotyčnému chápání a skutečnému výskytu pojmu Made in Japan, tedy k období Seiko.

**

 

post-18915-0-92539000-1406048579_thumb.jpg

post-18915-0-76643600-1406048591_thumb.jpg

post-18915-0-00988300-1406048600_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...