Jump to content

zásadní výměna v mém životě hodinkáře - Seiko Astron ssh019 GPS solar -


kaktusář

87 views

Na začátku bylo nemocné (a svým způsobem nešťastné) seiko samurai - Seiko SRPF79K1, které jsem reklamoval - protože neseděly indexy...
image.png.ef4170b85c66c89c1b2ae39628c0431e.png

Za necelý rok jsem tyto hodinky vyměnil na seiko/srazu za Seiko Brightz SDGZ003 - chronometry.

image.png.baad33d3c8e83af0d927131919d58937.png

Protože byly menší, protože měly lepší strojek - sice byly starší (moje byly ještě v záruce), ale vidina dostat se v hodinkovém žebříčku výš byla příliš silná. Jenže po několika měsících začal hlodat červík pochybností.. Jak to bude se servisem takového mocného stroje? Můžu mít tolik mechanik? Budu mít na všechny servisy peníze? A pak se naskytla na fóru příležitost nabídnout tyto skvělé seika jako možnost výměny za astrony... Astrony byly pro mne dosud naprosto nedostupné - finančně. Několikrát jsem si je zkoušel a byl vždy naprosto fascinován A/R efektem a také rychlostí synchronizace. Nicméně se mi esteticky vždy nejvíc líbily ty nejjednodušší. 

Mám za sebou různé výměny radiem řízených citizenů a casií.

image.png.6b15571acbe3c5370ccdf172391b641b.png

Nad změtí subciferníků levitující ručičky se mi protivily, nakonec kvůli tomuhle blázinci jsem si nezačal šetřit na MTG. V mém chrono-vývoji hraje čím dál důležitější roli přehlednost. Takže nabízené astrony esteticky příliš nevyhovovaly mým preferencím. Jenže se prostě naskytly a já si řek, že to je mimořádná příležitost astrony vyzkoušet, ponosit - a pak se uvidí - třeba za měsíc - co bude dál, jestli je budu milovat či nenávidět. 

A tak jsem to udělal, vyměnil je, něco doplatil a mám již druhý den astrony.

Astrony vytváří bohužel neskutečnou diskotéku, hru odlesků, odrazů a blyštivosti. Někde v tom binci lze po chvíli hledání nalézt nějaké ty ručičky a odečíst kolik je vlastně hodin. 

image.thumb.png.9469743e6050694256211fac42485ddb.png

na fotkách ten blázinec nejde moc zachytit, foťák má tendenci blyštivost srovnat se zbytkem nebo ji prostě odfiltrovat. 

Nicméně narozdíl od citizenů jsou rafičky moc pěkné, směřují ke konci jako meče a jako veliká šipka, jsou dobře osvětlené luminiscencí.
image.png.e2f0704c6ac291a2ee1aa64eb2211aea.png

U citizenů - jinak mnohem střídmějších - mě tvar ruček postupem času čím dál víc rozčiloval. Což byl pak krom velikosti a váze - jeden z důvodů, proč jsem je vyměnil. Jinak to byly skvělé hodinky, o bambilion levnější, než astrony.

Jenže astrony jsou menší, ručky krásnější, barva cifru je kouzelně modrá - připomíná mí to hodinky hodně vyšší třídy, indexy jsou posazené na plastu a působí jakoby levitovaly nad cifrem. Celek působí jako neskutečné divadlo - pravda - sice trošku manýristické (ve smyslu přetažené funkcionality renesance do manýristické hýřivosti a neladu až luxusu) a pravda - až trošku kolotočářsky lesklé - připomíná mi to do celofánu. zabalené hračky, do nichž na kolotočích střílíme ze schválně špatně seřízené vzduchovky. 

Hodinky působí jako veliké, ale porovnání s ostatními hodinkami ve sbírce zas tak velké nejsou, jsou spíš menší. Nemají holt výraznou lunetu, takže prostor cifru zdá se býti nafouklý - trošku balónovitě :) 

image.thumb.png.3112d36bd2a711864e110ddd1cb68d8d.png

Nosí se dobře, tah má skvělou vychytávku - proč todleto nemají i ostatní seiko hodinky???

image.thumb.png.cc91c391db38b960fa00c1688739fe5e.png

Takže se uvidí asi tak za měsíc, co si počnu.

Co si počnu?

Buď je prodám / vyměním za něco o fous lepšího nebo si je s láskou nechám.

O fous lepší jsou vintážní omegy seamastery? A budu mít na serivs? Ne!

Dorazil jsem na vrchol chrono-nemoci! Už žádné lepší hodinky! Už žádné lepší hodinky! Už žádné lepší hodinky! Už žádné lepší hodinky! Už žádné lepší hodinky! Už žádné lepší hodinky! Už žádné lepší hodinky! Už žádné lepší hodinky! Už žádné lepší hodinky! Už žádné lepší hodinky! Už žádné lepší hodinky! Už žádné lepší hodinky! Už žádné lepší hodinky! Už žádné lepší hodinky! Už žádné lepší hodinky! Už žádné lepší hodinky! Už žádné lepší hodinky! 

image.png

Edited by kaktusář

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...