Přejít na obsah

Marathon CSAR Chronograph


Mike.

Doporučené příspěvky

Swiss Made, U.S. Military Issued, NSN 6645-01-544-0408

 

ETA Valjoux 7750 Mechanical,

 

Diameter: 46.6mm,

 

Weight 5.2oz / 159.6grams

 

Automatic Winding

 

28,800 Balance Wheel Oscillations Per Hour

 

25 Jewels

 

Incabloc Shock Protection Of Balance -Wheel

 

Glucydur Balance Wheel

 

Nivarox No.1 Hairspring

 

42 Hr Minimum Reserve Power (When Fully Wound)

 

Chronograph Read-Out (Countdown) 60 Seconds, 30 Minutes, 12 Hours On Sub-Registers

 

Stainless Steel 316l Case

 

Screw-In Pushers

 

Screw-In Crown

 

Uni-Directional Turning Bezel Covers 60 Minutes

 

Black Inner Ring With Hundredth Divisions

 

Matte Black Easy To Read Background

 

Easy To Read Day And Date Windows

 

Scratch Resistant Sapphire 3mm Thick Crystal

 

Tritium Gas Tubes Are Fitted To Hour And Minute Hands And To Each Hour Index

 

Superluminova C3 Luminous Triangle On Turning Bezel

 

Superluminova C3 Luminous Dots On Minute And Hour Sub-Dials, And On The Tip Of The Center-Second Hand

 

Waterproof To A Depth Of 300m/1000feet.

 

Diameter Of 46.6mm, 17mm High, 22mm Lug Width

 

Each Watch Has A Unique Serial Number

 

This is the first automatic chronograph issued by the U.S. Government.

 

$2180.00 :sleeping_03anim:

IMG_1918.jpg

 

IMG_1924.jpg

 

IMG_1925.jpg

 

IMG_1926.jpg

 

IMG_1930.jpg

 

CSAR1large.jpg

 

CSAR2large.JPG

 

 

 

 

CSAR3large.JPG

 

csar4large.jpg

 

CSAR21LARGE.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 41
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 4 týdnech...
  • po 2 týdnech...
Návštěvník Snow

 

To jsem zvědav kam se vyšplhají, škoda, že jsem už koupil nové hodinky, mohl jsem být v pohotovosti, snad příště, jinak jako obyčejně kvalitní fotky, opět potěší, za Concord se omlouvám, musím být ostražitější :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem zvědav kam se vyšplhají, škoda, že jsem už koupil nové hodinky, mohl jsem být v pohotovosti, snad příště, jinak jako obyčejně kvalitní fotky, opět potěší, za Concord se omlouvám, musím být ostražitější :)

 

Díky. ;)

 

Nemusíš se omlouvat, stane se. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maličko přeplácané myslím tím třeba ty malé číslice do 24. ty bych tam klidně postrádal nehledě na to že informační hodnota je nulová

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maličko přeplácané myslím tím třeba ty malé číslice do 24. ty bych tam klidně postrádal nehledě na to že informační hodnota je nulová

Ta malá čísla (tzv. "vojenský čas") jsou na vojenských hodinkách, i když tyto úplně vojenské nejsou. ;)

 

Mně se líbí, ale je pravda, že např. Marathon GSAR jsou přehlednější.

 

gsar2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
Nejvyšší nabídka byla US $1,650.00.

 

Tak a mohl jsem být šťastným majitelem, ale na druhou stranu bůhví s jakým vlčákem bych musel svést souboj a kam by se až cena vyšplhala, uvidíme jak často se budou na ebay vyskytovat, jinak díky za zprávu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Jsem tady nováček a prakticky z jedinného důvodu. Rád bych si koupil hodinky, líbí se mi tu Vámi uváděné Marathony (ne chronograph, ale klasika) a nebo hawks z www.specialopswatch.com. Jedinnou mou prosbou je rada, co dělat, abych si vybrané hodinky mohl koupit. V Čechách se ani jedna značka neprodává. Tak. A teď co s tím... Poraďte, děkuji... Radek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Jsem tady nováček a prakticky z jedinného důvodu. Rád bych si koupil hodinky, líbí se mi tu Vámi uváděné Marathony (ne chronograph, ale klasika) a nebo hawks z www.specialopswatch.com. Jedinnou mou prosbou je rada, co dělat, abych si vybrané hodinky mohl koupit. V Čechách se ani jedna značka neprodává. Tak. A teď co s tím... Poraďte, děkuji... Radek

 

Ahoj, Marathony se mi taky hodně líbí. Jak píšeš "klasika", tak jsou v quartzu (TSAR) nebo mechanické - automat (GSAR). Mají tritiové osvětlení, které můžu z vlastní zkušenosti doporučit, vodotěsnost 300M, safírové sklíčko ... (Swiss Made)

Dají se koupit třeba tady: http://www.broadarrow.net/sale.htm , http://www.countycomm.com/Watches.htm nebo na ebay.

 

gsar4.jpg

 

Hodinky MTM SPECIAL OPS BLACK HAWK jsou, pokud se nemýlím, jen v quartzu, mají WR 100M (Made in USA)... Jsou pěkné, taky se mi líbí, ale bral bych Marathony, i když jsou dražší. Oboje mají šroubovací korunky.

 

Black-Wawk-VELCROW-B.jpg TH-BLACK-VELCRO-LIGHT-MO.gif

 

Jinak Black Hawk nosí i Jack Bauer. :thumbsup_anim:

 

jack-bauer-watch.jpg

Upraveno uživatelem Mike.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hello Mike

 

děkuji za rychlou reakci a přínosné informace.

 

Stále váhám, několik důvodů nastíním:

 

Marathon:

- tritiové osvětlení . svítí pořád - ne že bych měl obavy z toho, že budu spatřen kvůli hodinkám, ale líbí se mi právo volby zapnout a vypnout osvětlení (viz hawks)

- display je méně přehledný

- netuším, zda-li možno s kovovým "řemínkem" - viz třeba foto výše, ten je velice povedený

 

Hawks:

- otázka jak bude fungovat systém nabíjení...

- co když selže systém osvětlení - už tov životě nevyreklamuji, tedy 10 let záruka pro evropana k ničemu.

 

Jestli neobtěžuji, zeptal bych se ještě na pár věci:

 

1) u Marathonu zvolit jaký strojek a proč? (základní info na chronimagu jsem četl, ale nedovedu poznat, co je lepší)

 

2) nákup přes net ze zahraničí - nedovedu si absolutně představit jak to realizovat. English sice zvládnu, tedy písemná objednávka by asi problém nebyl, peníze bych taky zaslat dovedl, ale co když nedorazí vůbec, nebo dorazí vadné. Pravda, asi jsem ještě nepřerostl hranice státu, ale protože se jedná o docela dost peněz, mám určité obavy. Rád bych tedy věděl, na co si dát pozor a na co ne. Čeho se bát a čeho se vyvarovat.

 

Musím říci, že s prvotním překvapením se mě zmocnilo takové nadšení při pátrání po "správných" hodinkách, že je to pro mě až zarážející.

 

Tedy děkuji moc

 

Hezký den

Radek

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Radku,

 

Marathony se s kovovým tahem určitě dají sehnat (myslím, že většinou bývají na kovovém tahu). Tritiové osvětlení svítí "pořád", ale osvětlení je slabší než třeba u Seika nebo jiných výrobců, které po "nasvícení" svítí více, ale po určité době přestanou svítit a tritium ne, to svítí pořád stejně. A jde vidět jen v šeru nebo ve tmě a opravdu nezáří jako "světluška", jak můžeme vidět na některých fotkách, ale svítí dostatečně. :cool02:

 

Příklad osvětlení Luminova a tritia:

 

1126.jpg

 

1132.jpg

 

1140.jpg

 

1157.jpg

 

Více tady: http://www.pilotswatch.nl/Pages/Watches/h3_p6500.htm

 

Hawk jsou na baterku, takže čím více se s nimi bude svítit, tak tím dříve se asi vybije baterie.

 

U Marathonu bych určitě bral automatický strojek, ale zase je dražší než quartzový, zaleží kolik do nich chceš investovat. Většina lidí tady na chronomagu je příznivcem mechanických hodinek (včetně mne), ale odpůrce quartzových zase nejsem, také nějaké quartz mám. Ale jak už tady někdo psal - mechanické hodinky mají "srdce". (a nepotřebují baterii)

 

A co se týká nákupu ze zahraničí, tak zkus kontaktovat některé místní členy, kteří mají s nákupem ze zahraničí zkušenosti. (např. kubsona)

 

Hawk jsou hezké, ale já osobně bych bral ty Marathony.

 

Bracelet05large.jpg

 

Snad jsem alespoň trochu pomohl.

 

Mike

Upraveno uživatelem Mike.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...