Jump to content

Tikal

Moderators
 • Posts

  6,629
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Tikal

 1. Zbytečně drahé a ten vlhkoměr je úplně zbytečná onanie. Tohle koupíš v Tescomě, nebo ještě levněji na Aliexpressu. Mně se nejlépe osvědčila sklenice s děleným víčkem od Kilner. Používám už několik let tři, jsou to 250ml a těsní výborně. Na plechovku tabáku ideální. To filcové kolečko si můžeš do víčka nalepit. když to chceš levné https://www.gastrofans.cz/kilner-zavarovaci-sklenice-se-sroubovacim-vikem-250ml/ když to chceš krásné https://www.bubudrinks.cz/zavarovaci-sklenice/kilner-vintage-zavarovaci-sklenice-0,25l,-sroubovaci-uzaver-3177.html
 2. To bude spíše tvůj vývoj chutí, samozřejmě je možný i ten zprasený tabák... Condor se v čase zas tak moc nezměnil, oproti jiným značkám.
 3. Včerejší dýmkařský sraz se velmi povedl.
 4. Pomůžeš mi prosím pochopit smysl tvého sdělení, nějak nechápu, jak to souvisí s probíraným tématem?
 5. Tak budu také osobní: Přesně něco takového jsem od tebe čekal... Staří bardi jsou pryč a ty přece nemáš důvod se snažit být na takhle pokleslém fóru za gentlemana a snažit se pozvednout zdejší mravy a úroveň.
 6. viz.má odpověď TomNguyen Dál nemám k tématu co říci.
 7. Líbí se mi, jak hned přejdeš do osobní roviny, i když to není osobní /alespoň u mě/. Možná jsem to mohl napsat srozumitelněji... Já měl na mysli hlavně respekt k autorskému dílu, to je pro mě to podstatné a domnívám se i hlavní problém a spouštěč všech dalších sporů. To jak se Bert vyjadřuje, je jeho věc a jelikož ho nemám potřebu vychovávat, zejména na jeho dvorku, tak to neřeším, to si vyřeš s ním. Právě to je to slovíčkaření, myslím, že každý ví, nebo alespoň tuší, kde je ta hranice. Pokud ne, tak je tu majitel fóra a jsou tu moderátoři, se kterými nemusiš souhlasit, ale jsi dobrovolně v prostoru, kde platí nejaká pravidla. To je celé.
 8. Zde si dovolím oponovat, označení Čínské sekce žlutým trojúhelníkem s varováním nepotřebuje být hodno respektu, protože respekt máš zpravidla k věcem, které někdo vymyslel a vytvořil, ne ukradl, zkopíroval a za jediným účelem a to finančním ziskem vyprodukoval, aniž by tvůrce díla souhlasil...
 9. Jsme velcí kluci, takže myslím, že všichni víme o co jde. Azepelin to vystihl přesně. Slovíčkaření nemá smysl, to je nekonečná debata o ničem.
 10. Myslím, že bude potřeba doplnit do pravidel sekce prodej-výměna, že je nulová tolerance k prodeji Čínských a jiných vykrádaček a je po problému. Pravda je, že ne všichni nositelé "homáží" chodí do Čínomilného vlákna, takže si myslím, že je toto opatření zcela na místě. Zákaz prodeje fejků je jasný, tam je to předpokládám bez diskuze. Co se týká témat zakázat/tolerovat, to je v rukou majitele fóra, který to tu všechno platí. Každá sranda něco stojí, takže trocha pokory, při dodržování nastavených pravidel, zejména pokud chci něco využívat zdarma, je dle mého názoru malá cena. Pokud to nejde překousnout, tak bohužel...
 11. Má to pěkné madlo, to bude bezpečné Krásná mašinka, musíš být nesmírně hravý, když jsi zvolil striktní analog /myslím tvorbu kávy/.
 12. JJ, ona ani ta osvědčená přístavní už druhý den po namletí moc nechce. cremu udělá, ale místo tygra, jen pár obláčků.
 13. Rozhodně nechci být za oportunistu, ale tohle jsem nepozoroval. Pokud to teče jak má a je zachovaný čas a objem, je tygr taková milá estetická nadstavba, nikoli nutnost. Tohle je přístavní 70/30, čerstvě mletá na La San Marco SM90, ceděná přes precizní misku IMS 12-18g, do které dávám 19g kávy. Pouze utaženo distributorem, bez tempování a čas cca 25sek. Když koukám na tvou fotku, tak hrnek máme stejný /Walkure/ a já tam mám o dost více objemu kávy a struktura cremy je také jiná, což u tebe může být způsobeno zvětráním kávy při focení, ale ten objem je jinde a to rozhodně ovlivní výslednou chuť.
 14. Tak určitě, ale kuř ho hodně pomalu, jak se ti rozpálí, je po chuti.
 15. Netuším, jsem už někde jinde, takže nemám potřebu ho zkoušet. Commonwealth byl také super, ale je to pro mě stejný případ.
 16. Jsem hustej a mám to vychytaný
 17. To je U-Boat, takže jsou ještě vzácnější, moc ponorkářů nepřežilo
 18. Jo, Squadron býval velmi poctivý tabák.
 19. Musím konstatovat, že jsem v rámci své lenosti na cestě k dokonalé kávě pokořil další milník. Přestal jsem používat temper, vše a naprosto spolehlivě obstará distributor. A teď dostanu sodu...
 20. Moje drahá jede přístavního turka 70/30 a mlaská si
×
×
 • Create New...