Jump to content

Tikal

Moderators
 • Content Count

  6,504
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

About Tikal

 • Rank
  Speedy Gonzales

Contact Methods

 • MSN
  radjuza_uzenáč_gmail.com
 • Website URL
  http://www.rxpipes.blogspot.com
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Praha
 • Fanoušek značky
  50km/h

Recent Profile Visitors

7,401 profile views
 1. Hořící člen /Dejmal/, zdraví bývalého zapáleného člena Současný Night Cap je jen stín toho starého, ale to je bohužel stigma doby a týká se to hodně tabáků...
 2. plain packaging to bohužel nemohu komentovat, musel bych si dát ban..
 3. Tak zatím hraje jen jedna Včera jsem nalepil pomocná žebra na správné osazení a vyztužení zadní desky. Dnes se do toho možná pustíme...
 4. Tikal

  Sraz DSPBCh

  Tak dame tradicni ctvrtek Carosello? 1. bob 2. ava 3.Andrew (mělo by to vyjít) 4.Kamil 5. Bert 6.Tikal 50/50
 5. Tak jeden sranda projekt táta/syn za námi. Stavebnice "telecaster" nechali jsme vlastně jen dřevěné části a ladící mechaniky. Zbytek vyměněn. Nejpodstatnější jsou ručně stavěné snímače od p.Tůmy , model TV CUSTOM 50‘-60‘ ALNICO 3/5. Chtěli jsme ten starý zvuk a na lampě je fakt pěkný. No a další projekt táta/syn jsem sundal z půdy. Prvorepublikovou kytaru tzv. Archtop, ve zdejších končinách zvanou Gibson. Tuhle kytaru jsem dostal asi před 25 lety od svého tchána, který s ní pádloval jako mladý na vodě. Válela se ve stodole a byla myslím na tři části a on jí chtěl vyhodit. Tenkrát jsem z ní sundal notně popraskaný šelak, nějak jsem jí poslepoval, upravil mechaniku, která úplně chyběla a natřel jakýmsi lakem, za což si dnes děkuji, protože byl kvalitní a nejde dolů , ale možná díky tomu přečkala na půdě a přišel ten správný čas. Sundal jsem zadní desku, vytrhal pražce a začal slepovat praskliny. Vrchní deska vybroušena tisícovkou smirkem a 3x namořena. Hmatník srovnaný, obroušený. Pražce a pilka na ně, objednány. Lem jsem dostavěl z plastové lišty koupené v Baumaxu, protože tenhle rozměr prostě není. Právě probíhá oprava lubů a pokus o srovnání mírně prohlého krku. Zadní deska obroušena nahrubo, protože se bude lepit a budu se pokoušet to olemovat. Mechaniky musíme nějak zrenovovat, protože tohle se už nekoupí. Poslední fotka je předek v laku. Další kroky budou následovat. Bude to práce, jako na kostele s nejistým výsledkem, ale v nejhorším bude na zdi vypadat dobře.
 6. Nevypadá to vůbec špatně.
 7. Diskuse o nových-moderních hodinkách Orlík přesunuta do vhodnějšího vlákna . Zde prosím jen původní Orlíky.
 8. Tikal neřekne víc a ne že by nechtěl, ale tu gumu jsem našel doma v záplavě řemenů. Je stará a nemá žádnou značku, myslím, že dobově+- odpovídá věku hodinek, ale kde jsem ji vzal a z čeho fakt nevím... Každopádně mi tam sedí a pokusy o změnu jsem nechal být, ještě je nosím na černém meshi, není to úplně ono, ale je to pohodlné. Pěkné to máš, Davide, gratuluji ke krásnému kousku historie.
 9. No právě.... dostane nějakou rozumnou 2x12, má pokojík 20m2
 10. Trochu jsme rozšířili portfolio. Jolana Tornado 1963 z první serie, v původním stavu /až na obroušenou barvu za hlavy/, vše plně funkční a rovné. Tornádo, to byly moje pubertální sny, na té by ta moje Dajána zněla skvěle A neuvěřitelný úlovek ze sobotní "Kolbenky" za úplně nesmyslnou cenu, vše plně funkčí. ještě teď cítím záda, ta hlava má 22kg a táhli jsme to s juniorem přes celou burzu :-)
 11. Tikal

  Sinn 140/42

  Jo, Tonda mi je vyladil. Na tu vyblitou a flekatou oranžovou nešlo koukat a to mám patinu rád.
 12. Tikal

  Sraz DSPBCh

  Bohužel se mi trochu hnul program, tak příště....
 13. Tikal

  Sinn 140/42

  Jak jde čas...
×
×
 • Create New...