Jump to content

Tikal

Moderators
 • Posts

  6,629
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Tikal

 1. Zbytečně drahé a ten vlhkoměr je úplně zbytečná onanie. Tohle koupíš v Tescomě, nebo ještě levněji na Aliexpressu.

  Mně se nejlépe osvědčila sklenice s děleným víčkem od Kilner. Používám už několik let tři, jsou to 250ml a těsní výborně. Na plechovku tabáku ideální.

  To filcové kolečko si můžeš do víčka nalepit.

  když to chceš levné

  https://www.gastrofans.cz/kilner-zavarovaci-sklenice-se-sroubovacim-vikem-250ml/

  když to chceš krásné

  https://www.bubudrinks.cz/zavarovaci-sklenice/kilner-vintage-zavarovaci-sklenice-0,25l,-sroubovaci-uzaver-3177.html

 2. před 7 minutami, km.kmk napsal:

  Autorská práva respektuji také, ale o tom to přeci není. Steinhart 100%kopie  designu ne loga ano, ale Čína 100% kopie designu ne loga jeden týden ano a druhý ne? Mně vůbec nevadí, když to celé zakáže, ale ať je jasno. Tyhle sem tam názory, a pak ještě arogance, to dělá jenom zmatek a tyto putky. 

  Fake je u mě nezákonné kopie, pokud chrono shop a spousta dalších obchodu prodává nezákonné kopie, tak ano, jsou to všechno fake. Ale já si to nemyslím. A pokud někdy někdo něco návrh, co preckalo věky a už se nedělá, tak když to nemá ochrannou známku nebo užitý vzor, tak no problém. 

  viz.má odpověď TomNguyen

  Dál nemám k tématu co říci.

 3. před 53 minutami, km.kmk napsal:

  Asi jsem tě precenil. Přečti znova, respekt nebyl vztahovan k něčemu ale někomu.... Nazývat sra.kami...... není hodno respektu toho jedince.  Ale vidím, že každý si najde to své a to ti tam svítí a  toho se držíš jak ves košile. Ostatně jako u všeho. Zkus někdy přečíst raději  dvakrát. 😂 

  Líbí se mi, jak hned přejdeš do osobní roviny, i když to není osobní /alespoň u mě/.

  Možná jsem to mohl napsat srozumitelněji... Já měl na mysli hlavně respekt k autorskému dílu, to je pro mě to podstatné a domnívám se i hlavní problém a spouštěč všech dalších sporů.

  To jak se Bert vyjadřuje, je jeho věc a jelikož ho nemám potřebu vychovávat, zejména na jeho dvorku, tak to neřeším, to si vyřeš s ním.

   

  před 55 minutami, TomNguyen napsal:

  Prosím tě, samozřejmě že po problému to nebude, protože opět se vrátí k věčné hádce zda jestli Davosa/Steihard/Ginault GMT/Suby budou OK a ty SM/Addies/etc nebudou. A když ty homážky budou vykrádačky několika hodinek, tak to bude ok nebo ? Co všech ty Seiko mody, nemyslím, že tvůrce modů nemají licence od Seika nic vyrábět či prodávat.

  A ani moc nedivím km.kmk rozhorčení, není to zas tak dlouho, co Tisell byl chválen jako konečně neČína, co má slušný produkty atd. a teď se za to maže inzeráty kvůli vnitřní nastavení majitele fora. Když se tu objeví FFF mod Seiko, bude též smazán ?

   

  Za mě jakožto Čínomil, říkám to znovu a znovu, jestli je tu pocit, že Čínské hodinky nic nepřispěje, akorát to většině jen zvedá žaludek, tak ať se to celý smaže a basta. Necháme-li  to tady, tak ať to žije vlastním životem, komu se nelíbí, ať tam nechodí a nemá furt ty stejný debilní kecy

   

  Právě to je to slovíčkaření, myslím, že každý ví, nebo alespoň tuší, kde je ta hranice.

  Pokud ne, tak je tu majitel fóra a jsou tu moderátoři, se kterými nemusiš souhlasit, ale jsi dobrovolně v prostoru, kde platí nejaká pravidla. To je celé.

 4. před 2 hodinami, km.kmk napsal:

  Sláva, konečně to někdo trefil a popsal. Jen bych k té pokore požadované od členů byl i za sebereflexe majitele. Ono apriori homage nazývat mrdkama, sračkama, jebkama, a čínské vlákno označit žlutým trojúhelníkem, to není úplně hodno respektu. A pokud není v pravidlech prodejní sekce uvedeno no china, a po smazani inzerátu dostaneš nálož a jsi odeslán do hajzlu, také ne. To ať to radši zakáže úplně. Akorát vytváří konflikty. A to fakt nejsem milovník china. Mám vše, swiss, Elton, a je mi to jedno. Ať si každý nosí co chce, když to není fake/fake. Ale tak to mám já, někdo musí nastavovat pravidla a pak je vymáhat. 😂 

  Zde si dovolím oponovat, označení Čínské sekce žlutým trojúhelníkem s varováním nepotřebuje být hodno respektu, protože respekt máš zpravidla k věcem, které někdo vymyslel a vytvořil, ne ukradl, zkopíroval a za jediným účelem a to finančním ziskem vyprodukoval, aniž by tvůrce díla souhlasil...

 5. Myslím, že bude potřeba doplnit do pravidel sekce prodej-výměna, že je nulová tolerance k prodeji Čínských a jiných vykrádaček a je po problému.

  Pravda je, že ne všichni nositelé "homáží" chodí do Čínomilného vlákna, takže si myslím, že je toto opatření zcela na místě.

  Zákaz prodeje fejků je jasný, tam je to předpokládám bez diskuze.

  Co se týká témat zakázat/tolerovat, to je v rukou majitele fóra, který to tu všechno platí.

  Každá sranda něco stojí, takže trocha pokory, při dodržování nastavených pravidel, zejména pokud chci něco využívat zdarma, je dle mého názoru malá cena.

  Pokud to nejde překousnout, tak bohužel...

 6. Rozhodně nechci být za oportunistu, ale tohle jsem nepozoroval.

  Pokud to teče jak má a je zachovaný čas a objem, je tygr taková milá estetická nadstavba, nikoli nutnost.

  Tohle je přístavní 70/30, čerstvě mletá na La San Marco SM90, ceděná přes precizní misku IMS 12-18g, do které dávám 19g kávy. Pouze utaženo distributorem, bez tempování a čas cca 25sek.

  Když koukám na tvou fotku, tak hrnek máme stejný /Walkure/ a já tam mám o dost více objemu kávy a struktura cremy je také jiná, což u tebe může být způsobeno zvětráním kávy při focení, ale ten objem je jinde a to rozhodně ovlivní výslednou chuť.

  20211204_085054.jpg

×
×
 • Create New...