Jump to content

factus

Member_50
 • Content Count

  71
 • Joined

 • Last visited

About factus

 • Rank
  Pokročilejší začátečník

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Fanoušek značky
  Rolex, Zenith, Omega, Breitling, Seiko
 1. Jj díky, na Sizeeru je mají ještě líp, za 2,6 :-)
 2. Hledám co nejvíce pohodlné celobílé "lehčí" tenisky na léto do trojky. Co byste doporučili? Zatím volba padla na Roshe Run One a Asics Gel-Kayano Trainer Knit. Předpokládám, že Asics budou co se týká zpracování a pohodlí někde jinde, máte někdo zkušenosti? Popř. jiné doporučení? Děkuji.
 3. factus

  Tudor Inhouse vs ETA

  Hezký den, chtěl jsem se zeptat. Black bay se nyní vyrábí pouze v in-house verzi nebo vyrábí obě dvě současně? Děkuji.
 4. Možná někoho zaujme :-) https://www.kickstarter.com/projects/stratonwatchco/straton-syncro-watch-and-racing-inspired-striped-d
 5. factus

  SINN 903

  Vypadají skvěle. Kdyby je měl někdo na fóru, ať vloží klidně více fotek.
 6. Nevíte, jestli má někdo tady na fóru Sinn 903?
 7. Nemáte někdo kontakt na pána co vás zapíše do pořadníku? Zvědavost mně nejspíš nedá...
 8. Právě jsem to nechtěl zveřejňovat, abych neobdržel zbytejně moc hejtů, jelikož to není ověřená/známá značka, ale Kickstarter projekt - http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/98505-kickstarter-dwiss-m2/?hl=dwiss nakonec jsem si ještě připlatil za ETU v Top grade. Tak uvidím jak to dopadne, hodinky ještě doma nejsou. Vyrobeny a odeslány by měly být až koncem února. Kdybych to tedy více specifikoval, hledal jsem v podobné hodnotě ještě jedny hodinky k těmto a měly by to být univerzály tzn. takové, které skvěle sednou na tah, kůži a nato. Volnočasovky, na pláž ale i klidně k obleku. A nejvíc se mně líbily klasické Sinny 104.
 9. Hezký den, jaké hodinky byste si vybrali do 25. tisíc? Koupil jsem si totiž hodinky v této relaci, ale upřímně jako každého chronomagora, by mě zajímaly ještě další návrhy. Zároveň se chci asi tak trochu ujistit jestli jsem vybral dobře a zda mě nezaujmou nějaké další hodinky v této relaci ještě více. Proto je taky nechci omezovat jakýmikoliv parametry. Díky za případné návrhy, ať se daří :-)
 10. A co říkáte na ten Sinn?
 11. Ano, proto jsem psal, že nevím zda se dá mluvit vůbec u Tudoru o homage a pokud ano, tak v tom nejlepším slova smyslu.
 12. Co jsem se dočetl, tak značka byla založena, aby se dostaly hodinky s obdobným zpracováním a menší cenovkou mezi širší veřejnost tzn. koupím Tudor - může se stát, že pravděpodobně přejdu později na Rolex nebo pokud už ten Tudor koupím, vím že má něco společného se značkou Rolex = marketing. Snad se to tak dá brát :-)
 13. Co se týká současné moderní designovky, tak je to určitě Daniel Wellington, nicméně do toho bych nešel a podíval bych se po značce Brathwait což je obdoba, ale mají safír + quartz Rondu + 100m za stejnou cenu. Popř. se u nich dá nají i automat, myslím Miyota 9015 ale ten je dražší.
 14. Hezký den, proč homage a Homage? rád bych si totiž ujasnil pár historických momentů případně rozjel diskuzi v dobrém slova smyslu o modelech hodinek, které obohatily popř. vylepšily historii svých slavnějších "bratříčků" tzn. Homage modelech s velkým H, jak jsem to dle svého subjektivního pocitu nazval. homage - Určitě to nechci shazovat popř. někoho urazit a chápu, že tyto modely mají na trhu své zastoupení. Dle mého subjektivního pocitu sem řadím modely, které použili své logo na věhlasnější modely bez jakékoliv větší invence. Čemu bych se ale tedy v diskuzi raději věnoval více jsou modely, které nějakým způsobem přispěly k pozitivnímu rozvoji slavnějších značek. Příklady: Tudor Black Bay - dá se vůbec považovat za Homage? O tom, že pozitivním způsobem přispěly k rozvoji značky Rolex není pochyb. Rád uslyším Vaše názory popř. historické souvislosti. Co mě o celém tématu donutilo přemýšlet je ale úplně jiný model a to Sinn 903. A to při rozhodování jestli Navitimer popř. 2-3x levnější 903. Když příběh popíši ve zkratce. Když Breitling v 70. letech krachoval, rozhodl se prodat práva ke svému modelu Navitimer a ta koupila společnost Sinn. Sinn dále originální Navitimer rozvíjel a vylepšoval. Pokud jsem to pochopil správně, tak se Breitlingu zachtělo svého modelu zpět a společnost Sinn zažaloval, nicméně soud dal zapravu Sinnu a práva k modelu mu nechal avšak zároveň povolil Breitlingu tento svůj původní model vyrábět dál. Četl jsem různě po internetu diskuze jaká je Sinn kopie, homage apod. hanlivé výrazy, ale není tady ten špatný právě Breitling? Protože souhlasím, že Sinn 903 je Homage, ale dle mého názoru v tom lepším slova smyslu. Znáte k tomuto příběhu ještě nějaké další podrobnosti popř. detaily? Pokud ano, budu rád, když se o ně podělíte a opravíte mé chyby. To jsou dva modely, které mě napadly. Ještě mě napadá Royal Oak vs Nautilus, ale tady neznám podrobnosti, tak se do toho nechci sám pouštět. Znáte nějaké další takové modely? Budu rád, když se o ně podělíte. Ještě připomínám, že téma nemá za účel vyvolávat hádky, ale diskuzi, díky které se možná dovíte, co jste ještě nevěděli. Díky za pochopení.
 15. Super, díky za příklad. Takže tady je to AZ jasné.
×
×
 • Create New...