Jump to content

Koumes

Member_50
 • Content Count

  250
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Koumes

 • Rank
  Kandidát závislosti

Profile Information

 • Fanoušek značky
  Tak určitě Panerai

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pěkná fotka krásných hodinek
 2. Souhlas, je to fascinující. A ti turisti hned u lávy, to je maso Bych tam byl taky
 3. Co se týče kvality jednotlivých kusů, u dražších modelů se dá očekávat vyšší kontrola kvality, ale přesto jsem si domů vezl kus, který jsem si vyzkoušel na prodejně, a v jejím okolí. Ještě bych vypíchnul mechanickou kvalitu zpracování, tuhost, ale hladkost zaostřování, i upevnění, a aretaci výsuvu očnic a celkový pocit, když tu Kowu vezmeš do ruky, k oku. Některé levnější dalekohledy jiných značek byly tak lacině provedené, očnice na upadnutí a pod, že bych je nechtěl jen pro ten pocit aušusu...ale to se dá také přirovnat k hodinkám.
 4. @Ivan Lelákta moje Kowa má nejbližší zaostření od 1,5m takže sledovat třeba jen motýly, nebo čmeláky doma na motýlím keři, je jako kino. Fantazie. Obraz je plastický, široký, a rozdíl oproti levnějším modelům byl obrovský. Chce to vidět a bohužel to nejde vyfotit. Za mě spokojenost. A vidění v šeru, chodím každý večer se psem do lesa, a vidím s ním velmi dobře i za slabé viditelnosti, ale nemám srovnání...neb nosím jen jeden. A Swarovski, bylo to pěkné pokoukání, ale zase ne tak, aby to ospravedlnilo opět dvounásobnou cenu. Ale to je dost individuální věc, chce se to podívat.
 5. Ach, jak já ti závidím, ta sedmá fotka, potůček lávy je opravdu dechberoucí Díky za sdílení
 6. Udělal jsem po dvou metrech betonové bloky, do kterých jsem nakotvil hranoly, aby jednou byla do čeho kotvit dřevěná pergola, nebo zimní zahrada, teď máme lehkou hliníkovou. A mezi jsem po půl metru udělal rastr patek z betonu, na to hranoly. Taková tzv. Koumesova varianta do spádu a roviny, aby to bylo přesné, a neprohýbalo se to, nevrzalo. Pod tím je vrstva zhutněného štěrku s drenáží, aby to nenamrzalo, a nepracovalo v zimě. Zatím dva roky provozu, a super.
 7. Takže akát. Je to evropská dřevina, takže cena není tak mexická jako u exotických dřev. I tak je min. dvakrát dražší než modřín. Líbí se mi jeho barva, je světlá. Životnost je uváděna 40let, bez údržby... no, uvidíme. @Kotlickakátové prkno, i hranol je napojovaný z kratších kusů, protože akát je dřevina nízkého vzrůstu. Napojovaný spoj má ale skvělou pevnost, což mi potvrdilo několik truhlářů nezávisle na sobě. Natřel jsem to Lazurolem, uvažoval jsem i Remmers, nebo Osmo, ale zkusil jsem vzorek na kus prkna, a nejlíp na omak mi přišel ten Lazurol. Hranoly vespod jsem ošetřil nějakým
 8. Díky za pochvalu o zkušenostech se rozepíšu večer, až půjdou děti do hajan...
 9. I takhle může vypadat terasa... jen jako inspirace, fotil jsem u kamaráda
 10. Máme akát, a je super. Dřevo je v zimě teplé, a jde jít ven naboso v pohodě, a v létě se tak nerozpálí jako kámen, nebo dlažba. Prověřeno dětmi, na dlažbě v létě nevydrží, že to pálí, a terasa v poho. K plastu nemám důvěru. Viděl jsem u kolegy, jak dokáže plastový plot utrhat vruty protože pracuje při změně teplot, a v létě pálí jako beton. Navíc vím, jak jakýkoliv plast vypadá po pár letech na sluníčku, UV záření dokáže divy. Takže za mě dřevo. Bohužel ten modřín třískuje, a je to zlo... Chce to došetřit.
 11. Za mě je keramika skvělý materiál, hodinky vypadají stále jako nové. Mám Panerai PAM384, už téměř deset let, posledních pět let je nosím denně, a jsou prostě boží. Radiomir soudkové pouzdro skvěle sedí na ruce, a celkově jsou příjemné. Počítej s tím, že machrindex černých hodinek je téměř 0, protože se “neblýskaji” jak to zhodnotilo pár mých kolegů...ale to mi spíš vyhovuje. Pár drobných ťukanců zvládly, ale nebudu ti lhát, chodit kolem futer, rohů a nebezpečných míst jsem se učil chodit dlouho, s rukou pod kontrolou, abych je nepoškodil. Nikdy, opakuji, nikdy je nesundávám nad dlaž
×
×
 • Create New...