Jump to content

honzyk

Member_50
 • Posts

  1,881
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by honzyk

 1. Souboj dvou Sebastienů, ambasadorů Richard Mille, na Rally Monte Carlo. Boj až do konce, zbytku světa ujeli o parník, zvlášť u Loeba který se sotva vrátil z Dakaru hned vyrazil na Monte a vyhrál to je obdivuhodný výkon. Foto FB FIA
 2. Pro srovnání Volvo Olej 4,2l 2 893 filtr olejový 334 (po slevě 267) filtr kabinový 1397 (po slevě 1103) filtr palivový 1901 (po slevě 1521) filtr vzduchovy 699 (po slevě 559) výměna oleje 381 výměna filtru 381 výměna filtru 381 výměna filtru vzduch 127 S daní 9 211,- tu slevu dávaj automaticky od určitého stáří auta, pokud jezdilo celou dobu k AD, počítám že O3 na tom bude "věkově" podobně.
 3. Edit prosím o smazání, post níže
 4. Nevím jak u policie, ale hasiči měli nějaký tabulky, kde se s věkem snižovaly nároky u fyzických testů. Aspoň to nám říkali, když jezdili k nám do důchoďáku dělat cvičení a ukázku techniky, naposled tak 2019.
 5. Asi jo, jde to i nastavit na automatické zapnutí když klesne teplota pod 4 stupně, ale ve V40 se moc spát nedá a jindy nevím, kdy bych to využil. Topení dodával Volvu Eberspächer
 6. Proč ne taky jsem měl FoFo 2, ale s dveřma nikdy nebyl problém a auto parkovalo trvale venku. Jinak já dneska přišel na to, kolik paliva musí být v nádrži, aby se spustilo nezávislé topení. Auto musí mít dojezd aspoň 200 km. Já měl 195, že natankuju cestou z práce. Není lepší metoda jak na to přijít, než když mi aplikace hlásí venkovní teplotu -8 a následně oznámí, že bufík nezapne, protože je málo nafty. Tak jsem po dlouhé době musel škrábat námrazu.
 7. Tak v tomhle režimu jsem provozoval Focuse, teď se to trochu posunulo, takže primárně 50 +. V tom případě bych se toho naftového Forda vůbec nebál.
 8. Jo, to je pravda, hezkou ojetinu za slušné peníze jsem koupil v červnu, a bylo to na poslední chvíli, když jsem viděl co stojí stejná auta teď ... ale je otázka jestli se dá vůbec čekat pokles.
 9. Já vlastně taky ne, i když po Focusu přišlo Volvo V40, což je tak trochu zase Focus, a motor je v tom zase 1.6 nafta, tedy prapůvodně od francouzů. Zrovna na tenhle motor jsem těch hrůzostrašnejch historek četl spoustu a musím zaklepat s motorem problém nikdy nebyl. Ford koupen v necelých 180 tis. km, šel pryč ve 300. Volvo koupeno se 78 tis. , aktuálně najeto 97 tis. Servis pouze u AD dle jejich plánu a ty auta téměř neznaj krátké trasy, který ten motor fakt nemá rád. Do práce to mám 50 km po okreskách, 10km poskok tak jednou za týden /14 dní, kratší trasy vyjímečně, Volvo má navíc bufíka, takže teď odpadají studené starty. Jestli jezdíš @Bellsvíc po městě, tak tam bych Fordí ani jinou naftu asi nezvažoval.
 10. Afri, maj tu šiškovici i někde v běžné síti ? Spar, Billa,... nebo se musí někam do obchodu s chlastem ? Si říkám že bych to dovezl jako suvenýr, začína mě to docela zajímat
 11. Já takhle nechal auto v podzemním parkovišti bohunického kampusu, vracím se k auto, okno řidiče stažený, říkám si jsem debil, mohlo se stát, jdu blíž, za volantem sedí chlap, tvl co jé ... no moje auto stálo o řadu dál, jen prostě přijelo druhé, naprosto stejné, barva, kola, xenony, verze s radarem v masce, a to jsem si myslel, že jsem si koupil auto, který u obchoďáku jen tak 2x nepotkám (Volvo)
 12. @antitomasa kdy budeš to auto přebírat ? V6 ve Fordu sice bude, ale podle toho co píšou tady budu auta k odběru až začátkem 2023, https://www.auto.cz/novy-ford-ranger-prijizdi-s-americkym-vzhledem-sestivalcem-a-hi-tech-funkcemi-141720
 13. Švédské záchranářky
 14. Ze soboty, žádná haute cusine ale dobrý to bylo
 15. Hezký Jinak k těm návodům, já předevčírem skládal s návodem hajzlštětku z Ikea, ta rukojeť byla asi ze třech kusů, který mi nějak nešly do sebe ...
 16. Dneska byla za výlohou slečna s nějakým bazmekem na mytí oken a ve dveřích rozměrnej bodyguard v obleku, z hodinek nachstanýho za výlohou zatím nic, jen svítící nápis Rolex, co bylo vidět do prodejny, tak tam byl připraven jeden pult, tuším že Longines.
 17. Čistě subjektivní pohled ale 12 Mini mi do ruky sedlo podstatně líp, než SE 2, až jednou skončí podopra pro SE I tak půjdu asi do něj.
 18. @Laikajak píše Tom, jestli je to služební, šéfovi klíče na stůl, jestli ne tak servis. Ty to auto dlouho nemáš, ne ? Není to nakonec ještě řešitelný v rámci záruky ? Jedna naše dodavatelka si takhle užila s novým Kamiqem, po měsíci provozu se zbláznily asistenční systémy, a auto stálo půl roku v servisu, než do toho nahráli funkční software. Ale to už je docela historie, koncern s tím ještě bojoval při náběhu prodejů Octavie IV, no evidentně to mouchy pořád má.
 19. Jsem myslel, že Mototechna jsou naopak takový fešáčtější áčka, zánovní auta, předváděčky od dealerů a tak. Pravda je že pořád jsou to áčka, takže při výběru auta jsem je vyřadil preventivně, tak z praxe nevím.
×
×
 • Create New...