Přejít na obsah

Biermann

Členové_50
  • Příspěvky

    53
  • Registrace

  • Přítomen

Vše od uživatele Biermann

  1. Já su fanda Polaru, takže bych doporučil kouknout tam. Např. jejich RCR3 má integrovanou GPSku + si k tomu můžeš dodat další pody od Polaru (foot / kadenci / pás). Pak je otázkou k jakému účelu to chceš pořídit, ale zamyslel bych se, jestli je integrovaná GPS opravdu výhoda. Osobně mi přijdou lepší pody, kdy beru to co zrovna chci (jdu běhat ven, beru GPS, jdu běhat do tělocvičny, vezmu footpod) a navíc nemusím řešit dobíjení hodinek, které sami o sobě vydrží dlouhou dobu bez nabíjení. A v případě potřeby měřit tepovku (což pro sport beru za zásadní věc) bych radši zůstal u toho hrudního pásu. Třeba v zimě běhám s hodinkama přes bundu a tam by se asi měření frekvence ze zápěstí moc nechytalo. Ale chápu, že někdo má jiné použití a může mu to vyhovovat.
  2. Ačkoliv mám sám DS-1 od Certiny, tak z tvého výběru bych bral ty Tissoty.
  3. Gratuluji a ať dělají radost. I když s čísly vypadají líp
  4. Já furt nechápu, kde těch 180 taháte. Normální dvoulitr má 150 koní. To co zde berete za normální jsou spíš "lepší verze" a na jeden dvoulitr se 180 koníkama připadá X slabších dvoulitrů. Čili těch 180 mají spís nadstandardní dvoulitrové dízly.
  5. Rozhodně se nechci zastávat Škodovky, už proto, že jsou mi ostré verze v dehtu proti srsti, ale můžeš mi hodit pár normálních naftových dvoulitrů se 180 koníkama, když je to standard? U japonců o nich nevím, když jsem zkusmo koukl na místní produkci, tak jsem taky na nic moc nenarazil (proletěl jsem VW, Volvo a LR). A u američanů jsem se nedíval, ale tam nafta nehraje zrovna první housle, tak bych se divil, že zrovna tam by měli nějaké nabušené naftové motory. Ano, najdou se výjimky jako BMW, ale to už pak asi nejde úplně o "každý normální dvoulitr".
  6. No když jsem se doma koukl, tak mě jak pohledově, tak pohmatově přijdou konvexní. Rovný sklo imho nemají. Ale možná su slepota a špatně mi slouží hmat
  7. 1) Tak 7750 je "základní" strojek pro švýcarské chronografy. Jeho kvality se rozhodně bát nemusíš. Samozřejmě lepší značky mají i svoje vlastní strojky, jejichž kvalita ale nemusí být nutně vyšší. Je to spíš o určitém pocitu, jestli ti stačí obyčejný strojek nebo chceš in-house. U in-house jsou ale samozřejmě vyšší ceny. 2) Práskání o futra bych se snažil vyhnout. Strojku se asi nic nestane (pokud s ním nebudeš práskat pravidelně ), ale asi ti to zanechá nepěkné stopy na pouzdru. 3) Pokud nejsi fanda, tak se imho Prim v porovnání se švýcarama nevyplatí.
  8. No řekl bych, že kupovat hodinky jako investici se nevyplatí. Jestli chceš investovat, tak si kup akcie, zlato, stříbro nebo něco takovýho. Na hodinkách do budoucna dost těžko vyděláš (ano jsou výjimky, ale zas tak moc jich není). Konkrétně Perrelet ti imho žádný výnos neudělá.
  9. Nasca: Ta mlátička, jak se šlo pořád dopředu. Mohlo to být třeba Final Fight (http://en.wikipedia.org/wiki/Final_Fight) nebo Captain Commando (http://en.wikipedia.org/wiki/Captain_Commando). K nám jezdívalo oboje Jinak já zacínal na PMD (odtam pamatuju Manic Minera a Saboteura), pak jsem pokračoval přes Didaktik (nejvíc si pamatuju asi hry jako Jet Pac nebo PSSST), pak dlooouhou dobu na PC (tam proste ty klasiky ala formule a motorky od Accolade, pozdeji Dune 2, UFO, Wolfrenstein, v pozdni fazi pak MMORPG - Ultima Online, Dark age of Camelot, WoW) no a skoncil jsem u PS3. Z te uz se ale stal spis jen blue-ray prehravac filmu, protoze na hrani bohuzel neni cas.
  10. No pokud plánuješ platby do téhle výše, tak bych asi kurzové rozdíly neřešil. I když by někdo měl o 50 halířů na dolaru horší kurz, tak to máš na tisícovce 25 korun měsíčně. Osobně bych volil FIO, které používám jako hlavní banku, budeš to tam mít komplet bez poplatků. mBank jsem měl, ale zrušil. Z původní celkem rozumné banky udělali ústav plný jakýchsi podmínek, až to hezké není.
  11. Já bych se Perreletu nebál. Sám vyčkávám jaká bude cena a jak budou na živo vypadat jejich Peripheral Double Rotor, protože ty by mohly být dobrým kandidátem na hodinky k formálnějším příležitostem.
  12. Od pořízení IWCcek serizuju prakticky jen kdyz potrebuju posunout datum. Odchylku do minuty neresim a za ty 2 mesice se hodinky nestihnou predbehnout o vic. U Certin jsem musel serizovat o neco casteji, protoze tam byla odchylka par sekund denne, takze serizovani cca. jednou za 14 dni.
  13. Za mě IWC, ale já asi nejsu úplně objektivní
  14. Kalbien: No já přecházel na Maca letos v únoru. Jelikož jsem se od uvedení iP 3G celkem poapplil a nutno říct, že zatím vše prostě fungovalo, tak když jsem potřeboval nový notes, tak jsem šel právě do MacBooku Pro. Přechod byl celkem bezproblémový, byť s některýma věcma ještě bojuju. Konkrétně jsem nenašel nic, co by se aspoň přiblížilo Total Commanderu a Finder není úplně můj šálek čaje. I pro mě je Word a Excel denní chleba, což ale řeším přes virtualizaci a není to nejmenší problém (navíc pokud nemusíš používat přímo MS Word, tak samozřejmě existují apliakce jak od Apple, tak klasická freečka typu OO nebo Libre). Díky SSD disku mi to virtualizovaně jede líp než na předchozím ThinPadu s klasickým diskem. Trochu jsem se bál přechodu z Trackpointu na Touchpad, ale byla to lichá obava. Touchpad je úplně luxusní a s multitouchem naprostá paráda. S pokusy na ThinkPadu od Lenova se to nedá srovnat. Co mě úplně uchvátilo je Spotlight (nebo lépe řečeno podobná aplikace Alfred). Potřebuju něco spustit, napíšu 2 znaky z názvu a ono se to spustí. Chcu otevřít soubor, napíšu Open a pár znaků z názvu (odkudkoliv z názvu, nejen ze začátku) souboru a v okamžení se mi otevírá soubor. Fakt paráda a indexace obsahu, o které se mi na winech ani nezdálo. Principiálně bych se přechodu fakt nebál a i případné aplikace, které jsou win only a nezbytně nutně je potřebuješ se dají řešit virtualizací. Pro většinu věcí ale najdeš nějakou alternativu na Macu.
  15. Jenže účinnost nemá fakticky nic společného s tím, co obsahují výfukové plyny. Čili to že je jeden typ motorů účinnější neznamená, že je i šetrnější k ovzduší, potažmo lidskému zdraví.
  16. Tak adresa by asi neměla být nezbytná. Pokud nejsou podvody jeho hlavním koníčkem, tak ti bude úplně stačit jeho číslo účtu, kam jsi posílal prachy za hodinky, a policajti už si ho dohledají. Samozřejmě pokud by to byl profík a měl účet založený na kradené doklady, tak to nepomůže, ale za zkoušku to imho stojí.
  17. No pokud jsi měl šestkový Suunto, tak bych se i u Polaru díval po jejich nejvyšší řadě, která parametrově odpovídá právě tomu Suunto. Pokud to chceš univerzální, tak bych volil z multisport kategorie, tzn. RS800CX (sám vlastním) nebo novější i když trochu hůře vybavený RCX5 (i když by měl mít nějakou lepší podporu pro přechod mezi sporty, čili dobré třeba pro triatlonisty). Co se týká tvých parametrů, tak můžu poměřit s tou 800CX: - Stopky a tepovka na jedné obrazovce jsou, spálené kalorie se dají udělat překlikem, možná se to dá i na jeden display (ale to nevím jistě, sám to nepoužívám a kombinace hodnot v rámci displayů jsou omezené - nelze nakombinovat všechno se vším) - Umí pracovat asi se všemi pody, prodává se i v různých zvýhodněných sadách ala Run (pro běžce s footpodem), Bike (s měřákem rychlosti na kolo) nebo Premium (footpod, kolo, GPS) - Lepší modely propojit s počítačem jde, mají dva způsoby. Buď flowlink (myslím, že se tak jmenuje) u nižších modelů nebo přes infrák u vyšších modelů. Ta RCX5 má podporu Maca pro webový tréninkový deník přímo uváděný, RS800CX ho uváděný nemá. Já kvůli některému softu tak jako tak používám parallels desktop, takže i na Macu používám jejich nativní Win aplikaci, která je oproti tomu jejich webovému deníku někde úplně jinde. Soft pro PC - Polar Pro Trainer je v ceně a mě se velice líbí - Viz předchozí bod. Některé modely mají tu podložku, některé infrák (a některé nepodporují přenos do počítače vůbec). Není to navzájem kombinovatelné, takže buď hodinky podporují jedno nebo druhé. - Baterka v pásu je měnitelná uživatelsky. Baterka v hodinkách je měnitelná POUZE v autorizovaném servisu. Nevymění ti to ani běžný hodinář (zkoušel jsem neúspěšně u Hanáka, nebyli to schopni bez poškození otevřít, takže muselo jít do autorizovaného servisu v Praze. Kdybys chtěl něco konkrétnějšího, tak se klidně ptej ať už tady nebo v SZ.
  18. Biermann

    Katalog 2012/2013

    Odkaz "Download" pod obrázkem pilotni helmy.
  19. Pokud by měl někdo zájem o elektronickou podobu, tak už je na http://www.iwc.com/en/library/
  20. Kdybych volil z těch dvou, tak Captain, obzvlášť když je zadání univerzály, spíš k obleku. Byť mě by u obou trápilo, že mají černý cifr a bílou datumovku, což na hodinkách obecně moc nemusím.
  21. Gratuluju. Co se týká přesnosti, tak máš asi štěstí na kus (nebo já smůlu?). Zatím mám po týdnu běhu přesně 10x větší nepřesnost, tzn. - 7s / den. Každopádně ať ti dělají radost tak jako mě
×
×
  • Vytvořit...