Přejít na obsah

jendazhor

Členové_50
  • Příspěvky

    1 489
  • Registrace

  • Přítomen

Profile Information

  • Pohlaví
    Muž
  • Bydlí
    t. č. pod kopcem

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

jendazhor's Achievements

Megazávislák

Megazávislák (7/8)

72

Popularita

  1. Nápisy od "Casio AI" jedou dál. Dneska po mě asi něco chtějí. Podle návodu prý mají nějaký problém asi senzorem tlaku vzduchu. Výměna baterií to zatím úplně nespravila. I když nadm. výšku i tlak vzduchu ukazují, byť nesprávnou. Hloubkoměr ukazuje 0 m, což vypadá v pohodě. Tak uvidím časem.
  2. Mohou být. Já jsem čerpal z tabulky s přehledem modulů Casio, a hledal jsem modul 593. Tam je uvedený rok 1987. Ale jelikož ty moje vypadají jako nenošené, těžko tipovat, jestli jsou tak staré. Leda že by ten modul používali hodně dlouho.
  3. W-78, rok 1987. Poprvé jsem na displeji viděl nápis "CASIo"
  4. Jo jo, je to stejné jako na funkčně podobných modulech od Seika, resp. Alby a Casia. I když u Casia většinou zobrazí jen aktuální časové pásmo na pozadí celé mapy Ne že by to snad lidi ve velkém užili, ale vypadá to hezky.
  5. Hezký, pánové. Záznamníček a s mapičkou.
  6. Takové to domácí... půlnoční měnění baterií. Nutno poznamenat, že tyhle Seiko moduly z řady NX nejsou zrovna maratónci, co se výdrže běhu na baterie týče. I když má každý modul rovnou dvě různé (AG 3, AG4).
  7. Jsem vytáhnul GS-1400 z roku 2010. Vlastně to byla docela pestrá řada. Od roku 2005, kdy to asi začalo modelem GS-1000, solár pouze s Japonským rádiem. Přes všechny další variace (GS-1100, 1150, 1200, 1300) až po tyhle 1400 se solárem multiband rádiem. Které byly poslední. A to ještě měly všechny stejné tělo a řemen společný se všemi variacemi modelu GS-300, který ale byl ana-digi. Poteší nejenom masivní ocelové tělo, ale i šroubovací dýnko a v posledních modelech vlastně všechny tehdy nejmodernější technologie. A nebyly zbytečně obří. Jediné, co jim chybí, je osvětlení. Na druhou stranu jsou i v horších světelných podmínkách stále dobře čitelné.
  8. No prosím, tyhle ani neznám. Ale ono tehdy bylo takových základních modelů celkem hodně. Tyhle konkrétně: model W-85 s modulem 1072. Začátek výroby by měl být v lednu 1993. A byly v různých barvách.
  9. Chtěl jsem zkusit MIP displej. Za mě tedy displej, tělo, řemen, rozměry, design – všechno dobrý. Uživatelské rozhranní, ovládání – tragické. To už je jednodušší a intuitivnější oládání a menu na "chytrých" čínských hodinkách za tisícovku. Doporučil bych snad jedině pro nějakého sportovce, který ocení funkce timeru při nějakém intervalovém tréninku a ještě bude vše nastavovat přes mobil v aplikaci. Ale to už skoro může rovnou používat jen mobil. Casio, dejte mi funkce a ovládání z běžných géček do tohohle těla a s tímhle displejem. A pro hračičky to samé s funkcemi z modelu G-7800. A pro nadšence ještě přihoďte solár a rádio. Ale tohle ovládání a menu prosím ne, to raději ovládání z 10-15 let starých modelů.
  10. Kdeže "stárnu". Tomu se říká: "poznávat skutečné hodnoty, získávat nadhled popřípadě vhled do specifické problematiky, optimalizovat portfolio na základě předchozích indviduálních zkušeností, personalizovat produktový koš, sofistikovaně oddělovat zrno od plev opakováním metody pokus omyl odvíjející se dle zkušenostních kritérií nakupujícího..." atd. atd. Takže bych doporučoval výrazy týkající se "stárnutí" zaměnit za výrazy typu "poznávání, dozrávání, zmoudření...".
  11. jj, ten vzhled je celkem povedený. Ručka má jemnější chod, neb mají meca-quartz strojek. A prý i safírové sklíčko.
  12. Jo, to mě docela překvapilo. Vzhledem k tomu, že je uvedli na trh před více jak 10 lety. Na ruce to asi sedí tak nějak podobně, jako třeba zalomené modely s kalkulajdou nebo jiné ana-digi. Takže asi jak na které ruce. Ale vypadá to na ní zajímavě.
×
×
  • Vytvořit...