Jump to content

Jackie Treehorn

Members
 • Posts

  25
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Jackie Treehorn's Achievements

Začátečník

Začátečník (2/8)

 1. Zdravím, známej nakoupil kolejnice na aliexpressu a je s nima spokojenej. Origo Lego stojej nesmysl a tyhle udělaj stejnou službu za pár korun. Tak jestli s tím nemáte morální problém...
 2. Mustang údajně už končí i cena už se začíná zvedat.
 3. Korunku mám u těchto Diverů šroubovací.
 4. Zdravím, jestli má někdo navíc tyto hodinky, napište - přinejhorším se nedohodnem. Díky
 5. Za mě Bose, i JBL-káři uznali že to hraje tak nějak líp.
 6. Zdravím, rád bych se Vás zeptal jestli někdo nevíte jak to chodí ve výrobě Lega? Zajímalo by mě vlastně úplně všechno. Předpokládám že existuje nějaké vývojové středisko, kde designéři vymýšlí nové stavebnice a už tady mám nejasnosti. Jak moc jsou limitováni, když potřebují unikátní kostku? Vyrobit formu přece jenom něco stojí. A nebo se vyrábí forma kde jsou unikátní kostky pro více setů? A jak to pak je s jejich distribucí? Přeposílaj se kostky i mezi jednotlivými závody? A jak je to s plánováním množství, kolik se daného setu vyrobí? A podle čeho se řídí životní cyklus jednotlivých setů? A co obaly - disponuje Lego vlastní tiskárnou? No prostě zajimalo by mě úplně všechno. Máte někdo povědomí?
 7. Já mám podezření, že u nářadí se dneska děje úplně to stejný co u jídla. Prostě prodejci dělej trh na východní a západní. Před lety jsem si dovezl aku vrtačku s příklepem Black&Decker z Anglie a kdyby po 10 letech !!! neodešela baterka vrtačka by jela dál. Dneska když vidím v obchodech co je B&D za hobby sračku, tak tomu nechci ani věřit a jaká to bejvala značka. Bohužel jak píše Americkej Bosch už taky není co bejval a to ani v profi řadě, ale záleží taky na typu výrobku. Kdo to nemá lán cesty doporučuju se stavit na čumendu a na kus řeči v prodejně Petek v obci Seč (u tý přehrady). Takhle velkou a nejrůznějším nářadím narvanou prodejnu jsem dlouho neviděl. A pan majitel se nářadím zabývá od revoluce, takže přesně ví kdo u čeho slevil na kvalitě (ale nikoli na ceně) a kdo ještě vyrábí slušný stroje. Nejvíc mě šokoval s Narexem, polovina produkce už je údajně taky předražená čínská srágora .
 8. Kdysi jsem Parkside taky koupil a nevydržel vybrousit ani jednu menší podlahu z měkkého dřeva. Tak jsem jim mašinku vrátil, něco si přidal a koupil Extol EBS 900 VS. A je to úplně o něčem jiném, navíc oproti Makitě výkonnější a o něco levnější. Jinak od Prksidu mám doma ještě přímočarku a taky žádnej velkej hit. Ještě tak na palubky, ale když jsem vyřezával do pracovky kulatej otvor na umyvadlo, tak jsem nebyl schopnej udržet řez kolmo k desce, prostě pilovej plátek podřezával jak svině. A navíc se u toho strašně hřeje motor. Příště už od Parkside nic nechci.
 9. Je fakt že ty dražší sety by Lego mohlo balit aspoň do kartónu z vlnité lepenky, aby potištěná krabice byla ochráněná, ale to by něco stálo, takže na to můžem zapomenout. Vono vůbec ty dnešní obaly jsou hrozná bída, když si vzpomenu jak bylo Lego balený když jsem byl děcko, to bych brečel. Přední strana krabice se dala odklopit a přes průhlednou fólií bylo vidět na zásadní trháky daného setu (figuky,koně,motorky a kdo ví co ještě), které byly uloženy na plastovým platíčku jak bonbóny v bonboniéře. To byla paráda. Dneska i drahej set napytlíkujou, nasypou do krabice a hotovo.
 10. Mé zkušenosti s e-shopy (musím zaklepat) zatím bez problémů. Pongo a Muzeum Lega od obou shopů přišlo Lego vždy v kartonové krabici, do které ve fabrice Lega balej stavebnice po vícero kusech a namísto vyndaných setů byly krabice vystlané bublinkovou fólií, takže v cajku. Jinak několik setů jsem kupoval též přes bazoš od Kladeňáků, které jsem vždy poprosil, aby balíček vždy pečlivě zabalili a taky to vždycky naštěstí dobře dopadlo. Jinak několikrát osobní odběr na e-shopu a teď i párkrát osobní předání od překupníka a to si už člověk dokáže ohlídat. Ale je fakt, že to co je tady na fotkách je pěknej salát - to musí nasrat.
 11. Ber 104 na pětičlánkovém tahu. Oproti UX dokážou suplovat i oblekovky.
 12. Ahoj, z mé zkušenosti bych se hodinek z druhé ruky úplně nebál, alespoň né na tomto fóru. Já sám odsud mám troje a nikdy nebyl problém (a to nepočítám nákupy v sekci ostatní-též bez problémů). I když samozřejmě na vola můžeš natrefit všude, ale věřím že zdejší komunita je důvěryhodná. Ono myslím že by tady na nepoctivci nezůstala niť suchá. Jinak ty Marathon TSAR taky jedny vlastním a maximálním spokojenost, kupoval jsem je taky zde na fóru a to jsem za ně dával o dost víc než za kolik jsou v nabídce tyto a to nemluvím o tom že k nim prodávající dává origo gumu a origo tah. Koukni za kolik by byly nové https://www.chronoshop.cz/marathon-large-divers-quartz-tsar-1 . Jediná věc kterou bych asi řešil je jak jsou hodinky s tritiem staré. Obecně se udává že tritium vydrží svítit cca. 20 let, takže jestli jsou hodinky hodně letité, tak abys za pár let nebyl zklamanej že ti přestali svítit. V mém případě mám hodinky z roku 2013, takže by mi cca. ještě 12 let mohli svítit s čímž se asi dá žít.
 13. Zdravím, o víkendu šla v televizi pohádka Toy Story a tak jsem se schválně podíval jestli nemá Lego něco pěknýho k tomuhle filmu. Dneska se v obchodech ještě dají sehnat sety, které byly vyrobeny ke 4. dílu což jsou cca. 2 roky nazpět, ale nic moc se mě z toho nelíbí. Ale co mě dostalo mnohem víc je, jak moc vyletěli ceny setů které k Toy Story Lego vydalo v roce 2010. To bylo zřejmě poprvé co Disney a Lego k Toy Story něco udělali a na současných cenách je to znát. Myslíte že ty sety vydané ke 4. dílu mají nějaký investiční potenciál, jako u těch desetiletých ? Já si tím nejsem jistej. Ale možná půjdu spíš do Mimoňů ty jsou teď s cenou na dně, tak to by byla možná příležitost. Co Vy na to?
 14. A Official Cosmonauts samozřejmě , ty nemaj tu hroznou zubatici a maj větší indexy
×
×
 • Create New...