Jump to content

ondra_v

Member_50
 • Posts

  589
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ondra_v

 1. Vybral bych Seiko, protože datum nenarušuje index. Z těch zde uvedených bych vybral Squale bez datumu.
 2. Já mám na poličce u postele FIREFLY HUSH CLOCK T25, přitelkyně trvala na tom, že nesmí tikat nebo vydávat zvuk při chodu. Indexy jsou Tritiové, tak jemně svítí a vidím, kolik je hodin i v úplné tmě.
 3. Osobně nosím více hodinek dle oděvu a akce, aby to ladilo. Drahé hodinky nosím spíše zřídka na ,,zvláštní příležitosti´´. Ručičkové mám pouze mechanické automat/ruční nátah, bateriové pouze displej. Jinak z toho výběru bych si vybral Rado nebo GS Seiko. Tyto vypadají pěkně Armand Nicolet J09 chronograph, ještě jsem neznal. Asi kdybych to musel omezit (což neplánuji), tak bych si nechal mechanické se stopkami, k obleku tenké ruční nátah, automaty univerzální, bateriové Suunto Essential Steel Suunto a Casio PRW-2500.
 4. Také to řeším, jako vánoční dárek. Líbí se mi tento https://www.nordicnest.com/brands/georg-jensen/koppel-tabletop-clock-10-cm/?variantId=32558-01&country=CZ&utm_source=google&utm_medium=surfaces&gclid=Cj0KCQiAqbyNBhC2ARIsALDwAsAGGunHS1-NgDS1d1mlS68II1RjKxT6UqplrTMPpTKJBQrBdskpwyUaAgkIEALw_wcB Není v mechanice, taťko ho i přesto chtěl, ale přesto ještě také hledám v mechanice. Mechanické jse našel tady: https://www.pamono.eu/mechanical-alarm-clock-1970s-4 p_32558-01-b57fbf590a.webp
 5. Arched Sapphire Glass Našel jsem toto označení, dost se to tomu blíží, jinak jsme zjistil, že je to docela komplikované.
 6. Z těch uvedených bych si bral Gluashütte nebo Tudor black bay 58. Jinak i Oris jsu pěkné. No, není to snadné. Přeji Vám volbu, která udělá radost na delší dobu.
 7. Osobně preferuji mechaniku ruční nátah korunkou, ale nosím i automaty. Nedávno jsem měl komplikaci, když přítelkyně chtěla také mechanismus s ručním nátahem, to opravu je o cifru výše než Váš rozpočet (trvala na Swiss made a safírovém sklíčku), má v něm kalibr ETA2801. Před pár lety jsme jí s jejím otcem vybrali Longines Elegant L4.310.4.87.2, líbí se jí a myslel jsem si, že jí to bude stačit. Poté i sestřenice chtěla ruční nátah, s podobnými parametry jako máte Vy. Pořídila si dvoje od značky HMT (Indická), cenově OK, ale nemají safírové sklo a vodotěsnost.
 8. TicTac vypadají výborně. Pokud se Vám líbí, tak někdy ostatní nehraje takovou roli. Jen by mě mrzelo, že nemají safírové sklo. SEIKO×TiCTAC 35TH ANNIVERSARY LIMITED EDITION SZSB006 MADE IN JAPAN Driving system: Automatic with manual winding mechanism Caliber Number: 4R35 Drive duration: Power reserve: 41 hours Case material: Stainless steel (see-through back cover) Band material: Stainless steel (clasp: one-push three-fold) Glass: Curved hardlex Water resistance: 10 bar Size : H48.0mm × W40.0mm × D11.0mm 23 jewels Stop seconds hand function
 9. Napsla jsem osobní zkušenosti a poznatky. Jestli jsem se někoho dotknul tak se omlouvám. Pár přátel také přešlo pouze na ručičkové mechaniky. Chápu výhody quartz, např. při střelbě se mi již několik mechanik poškodilo, i odolné Traser (což mě udivilo, servis mi uznali, ale řekli mi, že podruhé mi to již neuznají) a Panerai. Proto jsem si pro náročné podmínky pořídil quartz digitální bez ručiček Suunto Essential , Casio G-shock.
 10. Dobrý den, pokud je telefon ještě volný, rád bych jej koupil pro babičku na FaceTime a WhatsApp.
 11. Jen jsem chtěl z vlastní zkušenosti, za tu dobu, co jsem se začal více zajímat o hodinky, tak jsem přestal akceptovat trhaný pohyb vteřinové ručičky. Všech ručičkových hodinek Quatrz jsem se zbavil, byla to z finančního pohledu dost velká ztráta. 4 kusy střední cenové relace (Tissot, RADO, Festina a Longines) . Mechanické hodinky, které jsem dostal ve školce, mám ještě nyní funkční, se strojkem Prim cal 66. Jinak pokud jsou u hodinek pochybnosti, tak doporučuji je vrátit.
 12. Hlavně se musí hodinky líbit uživateli. Doporučil bych vyzkoušet mechaniky ruční nátah korunkou. (ne automaty).
 13. Na střední jsem chtěl pohled na strojek, výkroj jen na setrvačník mě nikdy nezaujal. Pořídil jsem 1088 Invicta Men's 17265 Russian Diver Analog Mechanical Hand Wind, mám je doteď, občas je nosím. Jinak preferuji jiný typ hodinek. Možná bych uvažoval o čínském turbilonu, vypadá to zajímavě, ale osobně bych je nechtěl.
 14. Kdybych si musle vybrat z uvedených tak bych volil Steinhart Lemans Chrono .
 15. Děkuji a tip. Neznali jsme tohoto výrobce. Dívali jsme se na jeho hodinky a taťku zaujal madel SMITHS EVEREST 'EXPEDITION' PRS-25EXP. Tak mám pro něj případně dárek.
 16. No právě, u kvalitních evropských nebo japonských hodinek, když se mi poškodily, tak jsem platil opravu násobně přesahující cenu těchto čínských hodinek. Bez mechanických hodinek se mnohdy neobejdu, tak na tyto účely (když hrozí vysoká pravděpodobnost poškození atd.) nosím čínské.
 17. No mám to jako rezervní hodinky, když je mi líto mé prémiové hodiny nosit např. na střelbu atd. Jinak jaké kameny tomu chybí?
 18. Chápu, také chci mít hodinky ze zlata ve sbírce k občasnému nošení. Zrovna řeším, že mi zaslali jiný model. Jediné na co mě známí varoval, že se zlato snadno poškrábe, protože je měkké, ale dá se při potřebě vyleštit. Hlavně musí hodinky zaujmout majitele.
 19. Toto je idální varianta. Snad se to podaří zařídit dostat na dvoje hodinky v rodině.
 20. Tak jsem kontaktoval Doliński Watch Service Spółka jawna. Omluvili se, že udělali chybu ve skladu, mám hodinky zaslat zpět (uhradí mi náklady na dopravu) a poté mi zašlou správné hodinky. Nemají službu, která by mi zaslala kurýra k vyzvednutí. Asi bych to zaslal Českou poštou v pondělí. Případně budu rád za nějaké další návrhy na odeslání do Polska.
 21. Všechny zdravím, jsem rozladěný, objednal jsem si Atlantic Seagold 95744.65.31 REF: 95744.65.31, ale přišel mi v balíku model Atlantic Seagold 95743.65.31. Jsou menší a mají jiné indexy.
×
×
 • Create New...