Jump to content

enGiN

Member_50
 • Posts

  577
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Fanoušek značky
  Rolex, Seiko, Omega

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

enGiN's Achievements

Závislák

Závislák (6/8)

 1. Já mám Scott Mtb Comp Boa a spokojenost. Jen je číslování úplně nesedí - nosím 46, ale tretry musím mít 47 (to je však nejspíš problém treter obecně).
 2. To je zvláštní, 184 cm fakt není až tak moc. Možná je to tím hardtopem?
 3. MX-5 NC bych nezavrhoval - mám 194 cm / 100 kg a vejdu se pohodlně ("foamectomy" sedaček jsem nedělal)
 4. Jde o fonetiku toho slova na spodním řádku Tady jeden na rozcvičení 9FA0DE09-C34C-450C-8C52-0FB855BF4EE7.webp
 5. Dneska super počasí, tak jsem posunul svoje maximum ve vzdálenosti i převýšení Valašsko je fakt kouzelný kraj…
 6. Zkuste obvolat prodejny Datart - 3.1. jsem obvolal dvě prodejny v Praze a na jedné jej měli rovnou k odběru. Ten den jsem už pařil Věřím, že teď to nebude horší.
 7. Tentokrát jsme byli ve vesnici Sveti Juraj kousek pod Senjem. Moc hezké cesty, akorát na začátku vždycky chorvatská klasika - “stojka” do cca 700 metrů. Nejhezčím cílem byla chata Dom Zavižan v necelých 1600 metrech. Bylo to 32 km velmi příjemného stoupání, doporucuju!
 8. Hodím sem pár obrázku z velikonočního Chorvatska. Je to tam skutečně gravelový ráj
 9. Nádhera, Afri, to musel být zážitek . Velká gratulace!!!
 10. Sorry za zasahování do vlákna, ale je to rada obecně prospěšná - doporučuju obvolat okolní Datarty - často je na prodejnách teď mají PS5 skladem
 11. Neboj, byli jsme tam včera i dnes! Moc příjemné místo a jednoznačně nejlepší pivo v KTM (byť to zatím není Primátor)!
 12. Tak jsme se vrátili do KTM. Bohužel počasí nebylo ideální - první dva dny treku byly super, pak bohužel tři dny opravdu hodně pršelo a ve vyšších polohách sněžilo. Dva dny před plánovaným přechodem Kang La dostali naši Nepálci zprávu, že vlivem dešťů a následných landslides cesta v údolí na mnoha místech zcela zmizela a místo jednoho dne bude cesta zpět údolím trvat dva až tři. Rozhodovali jsme se tedy, jak k tomu s ohledem na poměrně nabitý itinerar (manželka trvala na relaxu v Pokhaře) přistoupit. Nakonec jsme se dohodli, že Kang La zkusíme dát i za cenu případné ztráty jednoho dne v Pokhaře. Výstupový den byl jasný, ale spousta jiných trekkerů pass ten den nešla kvůli předchozím srážkám. Nějací Britové tam vyslali svého guida aby zjistil průchodnost. Za tmy jsme vyrazili, cesta šla hladce, postupně však začal přibývat sníh a cesta nebyla v podstatě vůbec prošlapaná. Britskou skupinu jsme pak ráno potkali před “nástupem” do sedla kempující v Kang La Phedi, kde nám řekli, že do sedla ten den nejdou. Dle jejich guida se tam sice s obtížemi dá dostat, ale na druhé straně hrozí velké riziko lavin a přechod je nemožný. Od britského tábora byl sníh zmrzlý a zledovatělý a stezka nevyšlapaná. S ohledem na absenci maček a cepínu (a samozřejmě po doporučení našich guidů) jsem začal naše dva kamarády přemlouvat k ústupu - sedlo přejít nejde a samotný výstup do sedla a návrat zpět by z mého pohledu byl bez vybavení příliš nebezpečný. Po dosti emotivní výměně názorů se mnou sice nesouhlasili, ale rozhodli se pro sestup. To teď berou jako neúspěch celé akce a casto to předhazují… Problém je, že nikdy nebyli ve vysokých horách (pominu-li výstup na Toubkal) a neuvědomovali si nebezpečí spojená s takovým množstvím sněhu, neprošlapanou cestou a absencí vybavení. Den navíc jsme bohužel kvůli poškozeným cestám taky neměli. Musím říct, že to ve mě zanechává hodně nepříjemnou pachuť a bere mi to elán sem příště kohokoliv brát s sebou… Pro zlepšení nálady aspoň posílám pár mobilovek. Jinak po skončeném dashainu to v KTM opět žije, byť turistů je stále poskrovnu…
 13. Včera večer jsme přiletěli do KTM a zítra brzo ráno vyrážíme směr Besisahar a dále Mahindrou. V ulicích Thamelu a na památkách jsme za celou dobu potkali dohromady asi 30 turistů, v hospodách je člověk prakticky skoro sám, stejně jako v hotelu, šílený... Na Durbar Square bylo dnes ale rušno, avšak pouze díky místním a právě vrcholícímu Dashainu. Pashupatinath byl dnes obzvlášť silný, spalovalo se na plné obrátky. Tolik mrtvol jsem nikdy neviděl... Počasí je ideální a je krásně jasno i v KTM, doufám, že to vydrží!
×
×
 • Create New...