Jump to content

skodna

Member_50
 • Posts

  1,075
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by skodna

 1. To jsou Primky? No asi dobrej oddíl? STS CHVOJKOVICE BROD s.r.o.
 2. Nástěnné měla moje babička. Každou chvíli v nich cosi hrklo a jiná šly v pohodě. To hrknutí jsem časem diagnostikoval na natáhnoutí.
 3. Já mám Fénix E03 už asi 3 roky na kličích a zatím super. Sice dobitou jak prase, ale pořád svítí. Používám v práci na kontrolu svrů u vnitř a občas i v autě na nějaké opravy. Prostě pořád ji mám u sebe a sem tam ji dobiju. Když si vzpomenu. Za mě je to fakt super svítilna.
 4. Jo a voholil držku. Tos nepoznal? Su úplně jinej člověk.
 5. No vidíš jakou máš představivost. Jen to vyzrazení mého Já mě štve. Myslel jsem, že se to nikdy neprozradí. OK vystupuji z anonimity
 6. Mělo by pomomoct vyčištění. Možná bych raději zaslal nějakému ze zdejších odborníků.
 7. Čau tak podle vteřinovky mají kalibr 66. Dle kalibru si můzeš odvodit datum vzniku a to od roku 1965. Takže tvoje informace o darování v roce 1959 je mylná. Nemám u sebe knihu, tak nemohu určit rok vzniku tohoto tyou hodinek a ani typ hodinek.
 8. Strakoš to není. Je to klouzek kravský.Jedlý. Strakoš má tmavší rourky a je na hlavách skvrnitý.
 9. Na těch Sportkách je taky špatně armovák. Patří tam bilej s indexama. A vteřinovka by měla mít na konci okýnko vyplněné barvou jako ručky. Že by taky bastl by Elto?
 10. Uf... teď to po sobě čtu a je to hrůza. Omlouvám se hrubé chyby. Vyfotit je samozřejmě s tvrdým.
 11. Tak to jsem moc nestudoval, je škoda, že jsem to z nějakého důvodu nevifotil. Jestli tam budeš, tak je asi ve druhé nebo třetí místnosti pod sklem na pultě. Je to větší krabice cca 15x30 cm, v ní je umístěn budík a od něj vedou vodiče do nějakého zařízení , co pravděpodobně asi vybruje nebo svítí či co. Nevím, nepřemyšlel jsem nad tím.
 12. Já neříkám nic proti, jen mě mrzí vystavené kusy z dílny Parexo. Jinak vše ostatní je v pohodě a v příjemném prostředí. Tak sem dám pár fotek.
 13. Černovice u Tábora a široké okolí ani prašivka. Teda zatím. Pořád doufám, že dovolená končí za týden a do té doby porostou.
 14. Včera jsem měl tu čest se tam taky podívat (Protivin) a musím jen potvrdit, že i IGENY a taky některé kusy Sportů II jsou dílem šíleného parexáka. Dokonce se ani nestyděl tam dát červené dvojky bez broušeného pouzdra. Jinak sbírka budíků a kuchyňských hodin je pěkná a má tam i nějaké kousky málo se vyskytující,např budík pro sluchově postižené. Je tam hodně kusů typ 50, 52 atd. Vstupné přijatelné 90 Kč Kdo není až takový puntičkář, tak se mu tam bude líbit. Je tam spousta kukaček, pendlovek i sloupových hodin a nějaké ruské.
 15. Tak ja dnes líný nebyl, a nový spořák si založil na ranní toaletě. Ale u přítelky jsme nepořídily dobře. Není klientem Monety a tak jsme museli vše od píky, ale při focení dokladů jsme narazily. Nemá totiž ani pas a ani řidičák. Občanka a kartička pojišťovny v tomto případě na založení nestačí. Každá banka to má jiné. U Trinity jsme zakládali v lednu, a zak tyto dva doklady v poho stačily. Prostě i když člověk není až tak moc líný, někdy to prostě nejde. Osobně zakládat nikam nic nejdu, na to nemám tolik času.
 16. Odbahnit, vysušit, vyčistit a vystavit. Po babičce a dědovi pěkná památka.
 17. To je barvička. Asi jsem na tyto barvy ujetej, ale líbí se mě
 18. Super příběh. Jako sběratel všeho vojenského, si rád přečtu něco takového.
 19. To někdo nešetrně čistil ciferník a setřel i barvu. U těchto starších ciferniků je lepší se jich ani nedotýkat většinou je barva těsně před odloupnutím nebo se lehce setře a prosvítá asi základní vrstva nebo samotný materiál ciferníku. Neznám metodu jakou to dělali tak možná někdo upresní.
 20. Fialový určitě nebyl. Byl krémově bílý a hladký. Pouzdro je zlacené 20mikrony zlata a je ještě francouzské výroby z doby, kdy to ještě Prim neuměl vyrobit. Zhruba šedesátá léta.
 21. Kdo se bojí se.re v síni. Já pořídil si kyj na tchyni. Jen se špatně podívá, v tom kyj se o ní ohybá.
 22. To je taková ranařka? Se bojíš co?
 23. Dneska povinné koupání. Samo že s hodinkama. By mě zajímalo, kdy je sundám a vyměním.
 24. Černovice u Tábora a okolí v lese nic jen lišky. Sem tam křemenáč, ale se štěstím
×
×
 • Create New...