Jump to content

zbuddy

Member_50
 • Content Count

  819
 • Joined

 • Last visited

About zbuddy

 • Rank
  Závislák
 • Birthday 04/27/1963

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Kladno
 • Fanoušek značky
  Citizen, Seiko, Omega, (TAG) Heuer, Longines, Junghans, Prim, Festina
  titan, solar, RC
 1. Chápu. A zadní blatník je důležitější.
 2. Při Tvé postavě se podívej na MIBO, to jsou držáky a velkou kolobku si u nich vybereš.
 3. Tak je to správně, tak to to má být. Dovolte mi odejít.
 4. Nemám s ní zkušenost, ale být Tebou, tak bych zkusil rovnou tuto limitovanou edici s náboji Shimano apod. https://kolasport.cz/100149-tour Ale mám zkušenost se Schwalbe Black Jack, které jsem si nechal dát na svého Mastra v bláhové představě, že s ní budu jezdit i po kladenských lesích. Kvůli udržení tempa s rodinou na kole a Wolferovi jsem přezul na Schwalbe Marathon Plus.
 5. Proč nemáš na černém Trexxu přední blatník?
 6. Bývalé NDR je rájem pro nás inlinisty, cyklisty a koloběžkáře díky množství a kvalitě stezek a silnic, malému provozu a slušným řidičům. V mládí jsem tam jezdil k moři a netušil jsem, jak jsme opovrhovali tou jejich placatou krajinou, že ve středním a snad i pozdním věku tam budu provozovat výše uvedené činnosti, užívat si tu krajinu a pít rád místní pivo...A dávat si výborné zmrzliny.
 7. Ivane, estetika je věc názoru, ale ten zbytek se týká geometrie a ergonomie. Stát vpředu a odrážet se, to je opravdu styl paní radová. Podívej se na nějaká videa, jak se má jezdit a jaké děláš chyby. Ty máš velkou skládací Kostku, ta má samozřejmě delší nášlap, než koloběžka 16*16. Ten náběh vpředu je dobrý při případném škrtnutí spodku, navíc je nášlap pevnější (potvrdí nějaký strojař). Já sice nemám tento typ, ale K-5, babičku tohoto typu. Káčka jsou prostě klasika a srdcovka. A to, že jsou Jäkly děravé, má výhodu, že případnou vodu vyliješ, jak říká Petr Vavruša. Kostky měly dřív problém, že se do zazátkovaných trubek dostávala voda, což není dobré. Nyní pokud si dobře vzpomínám dělají trubky s povrchovou úpravou vnitřku. Toto dělají i někteří výrobci ocelových kol. Problém s délkou nášlapu mají majitelé ploutví třeba i na Kicbike, musí je ve sjezdech za sebe dávat šikmo.
 8. Mně to přeložil translator jako "nesrovnalosti hodina"
 9. Máš ten překlad ověřen? Samostatná slova mi google translator přeloží, ale společně ne. Ani na netu mi toto spojení nevyskočilo.
 10. To mi připomíná bývalého kolegu, který říkal: "mám ho krátkýho, ale zato tenkýho" :-).
 11. Asi to bude chtít užší řídítka a dětské páčky. I když se na stránkách výrobce píše, že ty brzdy Alhonga lze přizpůsobit dětem - asi záleží na délce prstů.
 12. Nevím, komu to píšeš, já to vím. Ty mu to zbastlíš?
 13. Ale když chceš Káčko 16*16 a nikdo Ti ho nezbastlí, musíš koupit Frienda: https://www.kolobezk...lobezka-friend/
 14. Neslyšel jsem nikdy, že by K-bike při normálním použití praskla (na rozdíl např. od Kostky). Mám kromě K-5 i Mibo Mastr, na kterém jezdím dlouhé tratě. K-5 už jen semtam. Dříve jsme měli i Kostka City Cross, kterou bych také doporučil, ale už se nedělá a je těžší. Na ní jsem jezdil i se synem do školky. Výrobce K-bike uvádí nosnost 110 kg (statické namáhání). Na Káčkách jezdí denně např. tento pán. Zamlada byl jednou dokonce i v čele Rollo ligy (před revolucí) :-)
×
×
 • Create New...