Jump to content

cigi

Member_50
 • Posts

  7,032
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by cigi

 1. Jako, kdybyste byli frajeři.... jak, že jste .... všechno bych zahodil a nechal otáčet ten čistej ciferník s okýmkem nad pevným datovým věncem ...... asi by to nešlo nařídit, ale koho, kdo má čas na hodinky, to ve skutečnosti zajímá ?
 2. Páni, už si ani nepamatuju, jestli jsem zaplatil zálohu, něco mi říká, že jo, tak sorry, jestli nejsem členem klubu, ale fakt nechcete udělat ten ciferník jen černej bez indexů a loga, jen s bílým okýnkem s date day - na těch fotkách to vypadá skvěle, s velkým odstupem nejlíp ze všech ostatních pokusů. Má to jasnou orientaci, garážový šarm, tah na bránu, odlišení od originálu, krásně vyniká pomerančová plasticita , prostě všechno, co očekávám od bomba limitky. Nějak mám pocit , že jste se zasekli na nepodstatných, ba nadbytečných detailech - mérkněte na to z nadhledu - oprostěte se - typografie cifru není potřeba, luneta je stejně neotáčivá a pro zoufalce, co musí přijít přesně do práce k orientaci víc, než dostatečná ...... logo je trapně komerční ...... lumi márkry jsou pro nedospělý skautíky ...... doufám, že jsem po letech pomohl...
 3. Tak tahle řada se mi nějak do paměti nezaryla, a jestli ji stáhli ( jak píše bandi), tak se vůbec nedivím, pořád nemůžu uvěřit , že to nejsou fejky.....
 4. Čeče, takhle bez indexů je to fakt inspirující - daydate a nic víc ..... možná jen vteřinový čárky na tu bronz lunetu ...... přemýšlím, že si nechám ten cifr takhle čistej, jen ho nezačerním lakem, ale tím PVD, aby byl jako dýnko......
 5. Ty jo, dámskej dizajn a 42mm v průměru. Neotřelé.
 6. až budu chtít vypadat jako solidní aktivním sportem však již znavený důchodce, budou na višlistu, protože marně hledám chybu.
 7. Mne by bavily asi víc boty s hodinkama , než hodinky s botou :D
 8. Já se z vás po.... : piky na vteřinovce, fakáče v emblému, holé (ruce) lví tlapy + dva vocasy na rudym štítu, viva le revolution! a konzistentní idioti :D . To už i funny complicated footshopky jsou takový "nudnější" :D Tady není co dodat. Snad jen to, že řemínek by měl být sametový.
 9. Tak konečně nové logo, tak dlouho po něm voláme! Až si footshop nechá udělat limitku prim od adidasu, budou na ní hodinky hned nad třemi pruhy, na revanš.
 10. oznamuji platbu a omlouvám se za zpoždění - nějak jsem tu na čas nebyl. Mám po někom č. 19, ale raději bych 11, když zbude .
 11. No, zkusil jsem "pedagogicky" zohlednit pokrok, a né je furt srovnávat s "nedostižnem"..... někdy to zabere motivačně :D Na té velké fotce mne napadlo, že by stálo za to zkusit napsat czech made zespodu subcifru - místo navrhovaného kousku šestky - zdůraznila by se hrdě tato vlastenecká okolnost a subcifr by se kýženě zvětšil na vnější kružnici čísel. Taky jsem překvapen, že to není v novodobém pouzdru spartak ( s elegantně zkosenými nožkami) , ale v basic pouzdru linea. To je zase odklon od logiky typové řady a z hlediska ceny je to vrhá do poněkud nepříznivějšího světla. Takže zpátky na chvalitebně
 12. Za mě za jedna mínus. Celkově velmi povedený zdrženlivý až krotký hodinky pro uvážlivé vybouřené z nás. Jak píše financ, tím místopisem si pomáhají s proporcí subdialu, a nápis je nutný, protože jsou výroční, a oproti minulým výročím se dost drželi zpátky, což oceňuju, stejně jako skorotradici na limitky napsat město původu, má to logiku, což je v NMnM novinka. Mám za to, že zbytek šestky by právě kvůli místopisu nefungoval. Ty příliš dlouhé nožky jsou prostě chronická nemoc, takže jsem ji už vlastně přijal, jako postižení. Jo a ta korunka se opravdu povedla - zvedla moje hodnocení nad chvalitebné. U běžné verze bez místopisu, doufám, že přijde a doufám, že zvětší průměr subdialu, aby se trochu přiblížili proporci původního vzoru, která je opticky průbojnější.
 13. pane jo BMW emko ze sochi ve zlatě !! Je skvělá správa, že si takovéto výstřelky nakonec najdou místo v tresoru sběratelů. Gratuluju, Berte !
 14. Vypadá to velice slibně. Jen si takhle na foto nejsem jist dírkou pro stěžejky skrz, která takhle na kraji vypadá nějak až moc tool. Vyšší výška nožek je asi v pohodě, navíc se to nechá jistě ještě nějak tvarově dotáhnout - nestálo by třeba za zvážení udělat zespodu zrcadlovou křívku k té horní ( při pohledu z profilu)? Jak to mají polštářová pouzdra. Nebo třeba jen zabrousit dolní hranu nožek.
 15. Gratulace Jirkovi !! Mne překvapuje ta serioznost eltonu. Čekal jsem, že si to napřed nechají zadat a až pak zvednou cenu ....... Pokračuji bez eltonu. Má to tu výhodu, že můžeme v pohodě vespolek začít vymýšlet název. Třeba DEprimOVANÝ sport.
 16. No jo, Mípo, víš, nic ve zlým, máš hezounký primky, ale ono je firmám vyrábějícím cokoli z pochopitelných důvodů velice zatěžko upravovat svou obchodní politiku podle lidí, kteří jejich výrobky tak dlouho olizují v bazaru, až dostanou slevu. To by bez dotací zkrachoval vskutku každý, nemyslíš ?
 17. Dík za skvělej pokec a za odvoz na čtvrt cesty do střešostrašnic
 18. Tak ani jeden ten strojek by moc napasoval, že. ETA už na volném trhu neprodává ( OK selita ano) a vůbec, byl by to krok směrem dolů ke steinhartu, jakkoli třeba technicky odůvodnitelný. No, myslím, že se všichni musíme rozloučit s tím, že se v naší zemi ( zemích) ještě někdy budou masově montovat levné věci ze součástek dovezených ze západu ....... všichni chceme přece víc!
 19. Výborná zpráva !! Jen se chci optat, zda-li by někdo nechtěl grafiku ciferníku prim sport II mark II 1980 - humberto. Mám za to, že k oknu day date půjdou ony unikátní obří indexy přes 2 minuty proporčněji a také čísla minut v rámečcích jsou pro day date jako stvořené. A osumdesátky frčej !!
 20. S tím souhlasím, jenže to bohužel jde přímo proti primácké tradici zděděné po komunismu ( vlastně je to nedílnou součástí jejich DNA a vlastně DNA celé jedné až dvou českých generací - snad již penzionovaných) - vše nanejvýš v základní kvalitě, raději ale ořezané, ale navonět a zadarmo v pohodě, prosím..... Místo, aby udělali pořádný vychytaný primární strojek , nechají raději to nejzákladnější, co ještě měří čas, nějakými kýčaři vynípat a vyrýpat do skeletonu, pokovit, nabarvit ........ a říkají tomu luxus.
 21. Jestli to tak je, tak nerozumím slovu "nabastlené". Nemělo by to technicky správně znít "vestavěný modul mimostředky" (nástavba) ? To bychom pak mohli mluvit o nabastleném chronografovém modulu DD nad etou, nabastleném ručičkovém datu u orisu, nabastlené jakékoli modulární komplikaci - nástavbě. Nabastlené škodovce na modulární šasi vw. A to jsou věru jiní kanóni, než prim. Taky si myslím, že technicky purističtější řešení je extra stroj, taky bych dal přednost nemodulárnímu chronografu třeba lemania (kdyby se ještě vyráběla !!) před nástavbou od DD. Opravdu si ale nemyslím, že by prim měl kvůli pár desítkám kusů hodinek za 60 - 80.000,- ročně vyvíjet a vyrábět od základu nový strojek, to ať dělá jeager, i když prý ani ten už ne.
 22. dík martare, samozřejmě cal. 55/57. Mě už tedy fakt docela zajímá , jak je tam ta mimostředka upevněná, když tam není proti ní šutr. Souhlasím, jak je naháněná je domnívám se prakticky celkem buřt, je to otázka pro technické puristy ( OK fundamentalista není dneska hezké slovo) , ale jak tam drží a na čem se otáčí, to mi , diletantovi, vrtá hlavou. Já skoro začínám podezřívat prim, že než namáhavě fotit skutečký kal 103, tak se uchýlil k osvědčenému fotošopu. No jo, toljo, když bez toho věčného nípání se v tom by to tu nebylo tak útulný
 23. Mípo, prosím, co přesně kritizuješ? 1. to, že ten strojek je odvozen od strojku s centrální vteřinovkou - má asi stejné soukolí a jen je tam ta "odbočka" k mimostředce ? To bych u firmy velikosti primu ze ekonomicko-technických důvodů akceptoval, jak píšu výše, není prim myslím jediný, kdo se k tomu přiklonil. Není to analogie k tomu, že kal. 57/59 má můstek navíc pro soukolí na náhon centrální vteřinovky ? 2. to, že mimostředka je "nabastlená" ( nemá např. viditelné uložení s kamenem) - to by pro mne asi bylo už méně přijatelné nebo obojí ?
 24. Krásný batohy, gratuluju. Ta barevná brašna je naprosto parádní. Až bude k dispozici bez vnější kapsy, za to s z boku přístupnou dobře polstrovanou kapsou na foťák (jak postoval prischera - ona se mi skvěle osvědčila i na hodinky - viz dále), tak se hlásím. Na mým oblíbeným lowepro už mi pomalu dosluhují zipy. Kdyby speciálka pro chronomag, zvážil bych vnitřní dobře postrovanou kapsu na hodinky ( stejnou, jako na mobil, ale polstrovanou) - když si potřebuju hodinky sundat, třeba na hokej, mám je pak kam dát.
 25. cigi se hlásí místo tomase23, čislo 19 classic ( směnitelné za číslo 11 classic) zaplaceno 1600,-
×
×
 • Create New...