Jump to content

Waya03

Member_50
 • Posts

  1,955
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Waya03

 1. Nejsou vůbec zlý, a strojek bych řekl ukazuje jakž takž v normě.
 2. Dal-ší mo-de-ly Sei-ko za pře-mrš-tě-né ce-ny při-chá-zí
 3. Mě do zásilkovny zítra přistanou modrý se stříbrnou lunetou. Tak jsem zvědav, jsem trochu zmatený jak jsou vlastně velké. Měl jsem první 38mm reissue a tady u tech uvádějí 37mm??? To je fakt víc velikostí nebo v tom maj zmatek? Když budou moc malý, dostane je nějaká osoba opačného pohlaví jako dárek. Za tu cenu to je krádež!
 4. Těžko říct zda bude třeba třetí zásah, aktuálně osciluju kolem nuly v závislosti na odkládací poloze. Označil jsem body kdy jsem provedl dva regulační zásahy.
 5. Vibrograf by s šiknul, třeba na něj někdy dojde. Ta apka Watch accuracy meter vypadá dobře, ale existuje ekvivalet na iOS? Jinak já jsem provedl druhou regulaci odhadem a vypadá to že se aktuálně pohyhuju někde kolem +3s/d. Tak takhle bych to klidně už nechal, uvidíme jak se to ustálí po pár dnech.
 6. Já jsem byl minulý prodloužený víkend na běžkách v Rakousku, Seefeldu a musím říct ze tak dobrý běžkování jsem ještě nezažil.
 7. Tak zda se že posun do mínusu o 3/4 jednoho dílku na stupnici, udělal -5s. Tedy aktuálně odchylka +10s/den. Bude tedy následovat minimálně ještě jeden zásah.
 8. Tak přece se řádně pomodlil před tou jízdou, je to v tom videu vidět ..... nic se nemohlo stát
 9. @seamandíky, zkusím to, přečetl jsem si to až teď po “akci”. Tyjo stres jako prase pro mě, doufám že se to povedlo nějak zlepšit už na poprvý
 10. Díky za všechny rady, mobilní apka by možná opravdu pomohla, měl by někdo odzkoušený tip na iPhone appku?
 11. Mě přijde že to v té aplikaci ukazuje úplné nesmysly. Mě tam aktuálně svítí platnost bez jednoho dne jeden rok od mojí POSLEDNÍ dávky. A když si přepnu třeba pravidla na Rakousko, je to o týden míň. Nemá to být 7 měsíců? Já už fakt nevím
 12. Chtěl bych zregulovat hodinky se strojkem Seiko 4s15. Jsou dva roky po servise, chodí spolehlivě a ať s nimi dělám cokoliv (polohy, winder ...) dělají stabilně +15s (+-2s). Jak bych měl postupovat? Kvalitní otvírák mám, vibrograf však nikoliv. O kolik bych měl asi tím regulačním šroubkem pohnout? Na co si dát pozor? Nebo se na to mám radši vykašlat a odnést je do servisu? Předem díky za radu!
 13. Dneska ponesu do Koscomu GS na výměru baterky. Doufám že by mohli zvládnout i všechna těsnění vyměnit na počkání? Jinak, kdybych chtěl nějaký menší servis (menší přeleštění leštěných ploch, případně výměna šroubků v tahu), kam by to posílali? Někam po Evropě, nebo by to muselo do Japonska? Jako zeptám se tam odpoledne sám, ale třeba má někdo zkušenost.
 14. Alpinisty v jejich nejvíce přirozeném prostředí
 15. Dneska je Ptačí hodinka https://ptacihodinka.birdlife.cz/jak-se-zapojit/#/observe Zatím mám 5 koňader, jedu modřinku a brhlíka.
 16. Mě přijde zajímavý že mu vystačil tah, musí tam mít spoustu článků.
 17. Stejně tak jsem to určil i já, ale nechtěl jsem se tady o to přít. Na panenku by bylo možno usuzovat možná podle menšího vzrůstu a tady předpokládaného nižšího věku osoby (holčičky).
 18. Waya03

  Vintage seiko

  Já měl z eBay jedny pěkný King Seiko a v nich Twin Quartz. Nechal jsem si je hezky oservisovat a hned jsem si je pěkně tehdy vzal ke klientovi do Pardubic na jednání. No a když jsem se vracel na vlak, tak už zas nešly Člověk nikdy neví no, je to loterie.
 19. Waya03

  Vintage seiko

  7a38 jsou určitě dobrá volba. Já osobně jsem to hledání přesného roku/měsíce vzdal. Tyhle jsou myslím 84/85 (nemám je teď u sebe) a mám splněno
 20. Trochu zprasená ta kočka, ale budiž, mám jí
 21. Wow, takže těch lidí je tam ale pak 8! To vůbec nebylo v těch předchozích verzích rozeznatelné.
 22. Waya03

  Vintage seiko

  @Cukovmám to stejně jako Ty, akorát v srpnu. Z potápek můžeš shánět Želvy 6309 nebo quartz potápky (tam nemám ty reference v malíku. Dále můžeš hledat Quartz Chrona 7A28, tam je toho na výběr kvanta. Pak třeba Seiko Arnie h558 nebo baby Arnie s kalibrem h556.
 23. Taky jsem je měl, každopádně jsem neskousnul že minutová ručička mi nikdy neukazovala na index když vteřinovka přecházela přes 12ctku. Prostě to žádným způsobem nešlo seštelovat aby to aspoň nějak přibližně správně bylo.
 24. Očkování je zřejmě užitečné a pravděpodobně chrání před těžším průběhem a hospitalizací (zvláště ty co nemoc ještě neprodělali). Nerozumím ale tomu, jaký má přínos očkovat proti Covid19 malé děti? Budu rád pokud mi toto někdo osvětlí.
×
×
 • Create New...