Jump to content

Waya03

Member_50
 • Posts

  1,949
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Řevnice
 • Fanoušek značky
  Seiko

Recent Profile Visitors

8,581 profile views

Waya03's Achievements

Megazávislák

Megazávislák (7/8)

 1. Tak zda se že posun do mínusu o 3/4 jednoho dílku na stupnici, udělal -5s. Tedy aktuálně odchylka +10s/den. Bude tedy následovat minimálně ještě jeden zásah.
 2. Tak přece se řádně pomodlil před tou jízdou, je to v tom videu vidět ..... nic se nemohlo stát
 3. @seamandíky, zkusím to, přečetl jsem si to až teď po “akci”. Tyjo stres jako prase pro mě, doufám že se to povedlo nějak zlepšit už na poprvý
 4. Díky za všechny rady, mobilní apka by možná opravdu pomohla, měl by někdo odzkoušený tip na iPhone appku?
 5. Mě přijde že to v té aplikaci ukazuje úplné nesmysly. Mě tam aktuálně svítí platnost bez jednoho dne jeden rok od mojí POSLEDNÍ dávky. A když si přepnu třeba pravidla na Rakousko, je to o týden míň. Nemá to být 7 měsíců? Já už fakt nevím
 6. Chtěl bych zregulovat hodinky se strojkem Seiko 4s15. Jsou dva roky po servise, chodí spolehlivě a ať s nimi dělám cokoliv (polohy, winder ...) dělají stabilně +15s (+-2s). Jak bych měl postupovat? Kvalitní otvírák mám, vibrograf však nikoliv. O kolik bych měl asi tím regulačním šroubkem pohnout? Na co si dát pozor? Nebo se na to mám radši vykašlat a odnést je do servisu? Předem díky za radu!
 7. Dneska ponesu do Koscomu GS na výměru baterky. Doufám že by mohli zvládnout i všechna těsnění vyměnit na počkání? Jinak, kdybych chtěl nějaký menší servis (menší přeleštění leštěných ploch, případně výměna šroubků v tahu), kam by to posílali? Někam po Evropě, nebo by to muselo do Japonska? Jako zeptám se tam odpoledne sám, ale třeba má někdo zkušenost.
 8. Alpinisty v jejich nejvíce přirozeném prostředí
 9. Dneska je Ptačí hodinka https://ptacihodinka.birdlife.cz/jak-se-zapojit/#/observe Zatím mám 5 koňader, jedu modřinku a brhlíka.
 10. Mě přijde zajímavý že mu vystačil tah, musí tam mít spoustu článků.
 11. Stejně tak jsem to určil i já, ale nechtěl jsem se tady o to přít. Na panenku by bylo možno usuzovat možná podle menšího vzrůstu a tady předpokládaného nižšího věku osoby (holčičky).
 12. Waya03

  Vintage seiko

  Já měl z eBay jedny pěkný King Seiko a v nich Twin Quartz. Nechal jsem si je hezky oservisovat a hned jsem si je pěkně tehdy vzal ke klientovi do Pardubic na jednání. No a když jsem se vracel na vlak, tak už zas nešly Člověk nikdy neví no, je to loterie.
 13. Waya03

  Vintage seiko

  7a38 jsou určitě dobrá volba. Já osobně jsem to hledání přesného roku/měsíce vzdal. Tyhle jsou myslím 84/85 (nemám je teď u sebe) a mám splněno
 14. Trochu zprasená ta kočka, ale budiž, mám jí
×
×
 • Create New...