
cernysip
Členové_50-
Příspěvky
63 -
Registrace
-
Přítomen
Vše od uživatele cernysip
-
-
Mně tedy přídou strašný, takový, jak to říct, monstrózní .... Nechtěl bych je ani zadarmo, ale tak už to na světě chodí, někdo má rád holky, jinej zase monstra, proti gustu žádnej dišputát (= o věcech vkusu se nevede diskuse) a tak ... :rolleyes:
-
Byl vyrobená ve Vietnamu? :crying_anim02:
-
Co třeba Rakouské armády (RA), nebo Ruské armády (RA), nebo Rumunské armády (RA), proč hned strašit Rudou armádou (RA, KA)
-
Podívej se na Wardy, ceny příznivé, hodinky skvělé, služby vynikající, http://www.christopherward.co.uk/men/dress.html
-
Enem esli ten Dknesple néni spíš něco jak ten CML (Centrální mozek lidstva), tohle se nikomu do kebule vlézt nemůže... :jawdrop: :eek:
-
Opravdu povedené. A kolik to tak si stojí? Asi to bude darda, že...
-
Jsou skvělé. Od Wardů mám tyhle ve "zlatě", fotky výborně udělal člen KIBI (ne těch mých (:-)) ). O značce jsem se dozvěděl při surfování zde na fóru cca před rokem, pak jsem je delší dobu obhlížel, pak jsem zase na fóru zaznamenal, že u Wardů mají slevy, tak jsem to zkusil, přišly ty jedny "zlaté", ty mne tak okouzlily, že následovalo níže uvedené. Chování Wardů je totiž také vynikající, objednal jsem od nich nakonec už celkem přes 10 kusů , z toho 3 tyhle (pro mne, pro švagra a pro kolegu k 30.), oba dva, ač nejsou "hodinkáři" nosí už jen tyhle. Další jsem nakoupil v létě "ve slevě" pro všechny "své ženy", dcery, matku, přítule, kolegyně atd., ovšem quartz, žensky na mechaniky moc nejsou, nadto, myslím, Ward ani nemá pro ženy mechaniky v nabídce (?). Vždy přišly obratem, chování Wardů na 1+++. Podle mne se jedná o zcela bezkonkurenční poměr cena/výkon, příjde mi v podstatě neuvěřitelné, že takové hodinky stojí tak málo, přitom podle mých - jistě ovšem laických - parametrů jsou lepší, než naprostá většina zde probíraných značek, které jsou zpravidla 5 x - 150 x dražší (některé z nich mám, tak to porovnávám "na vlastní kůži") Takže gratuluji.
-
Dovolím si vznést otázku - bez jakýchkoli postranních úmyslů : Má nějaký praktický smysl do volného vesmírného prostoru si brát mechaniky? Laicky předpokládám, že s ohledem na teploty (a ještě něco jiného?) to může/musí být extrémně náročné. Nezvládla by to jiná technologie lépe? Nebo naopak hůře (baterie vystavená záření, zmíněná teploéta apod., třeba hůře funguje apod.?). A ještě - rotor - je mu lhostejné, že je v beztížném stavu, nebo naopak se chová jinak? Díky.
-
Na Marsu nežiji, ale když si jsem si přečetl Tvou reakci, rád bych... Co je na tom špatného, že neznám nějakého Boba Hlase? Či Dobrého Voxe? Či jak se jmenuje? Asi mne nepřestane nikdy udivovat, jakými postavami jsme si schopni nechat si zaneřádit veřejný prostor. To, že jakýsi Bono (Bonobo?) dostal portugalský řád či byl dokonce jmenován na Nobelovu cenu míru (nedostal jí snad Arafat a dokonce i P of USA?) mne tedy opravdu o ničem nepřesvědčuje. Jistě, při reakci na Tvůj příspěvek jsem se podíval, o koho by mělo jít a jde asi o jednoho z těch kašparů (nic ve zlém, prostě kašpar je kašpar) , co zaplňují veřejný prostor. A já jsem jeden z těch co nepovažují za nutné jim věnovat pozornost, Ostatně, i díky němu (jak jsem byl při dotazech na toto jméno) to prý v Africe vypadá tak jak to tam vypadá. Po poslední návštěvě Ugandy (cca před 10-ti dny) mi bratranec vyprávěl, jak to tam dojebávají všichni ti hlasatelé Míru a Pokroku, a to je země, o které Churchill říkal, že je to Perla Afriky... No, ten mi taky sdělil, co si o tomhle chytrákovi myslí. Ale co, tohle je fórum o hodinkách a proč bych se měl zabývat tím, co nějaký Vox dělá, či nedělá... Světu mír... Já teď o Vánocích namátkou se hrabu v dílech těchto osob (in alphabetichal order (:-)) ) - Akvinský, Arendt, Cepl, Descartes, Eliade, Halík, Hobbes, Husserl, Chesterton, Keynes, Klusoň, Kohák, Komenský, Locke, Mlčoch, Novak, Rádl, Voltaire, Weber, Zamagni - Nemyslím, že by některý z nich kdy dostal "Portugalský řád svobody" ..., ... teda pardon, ale to jsi mě fakt dostal - "V roce 2005 obdržel Bono portugalský Řád Svobody,.... (:-))
-
... a tak to jó, já jen, že při mých krátkodobých i delších pobytech v Asii jsem na ní narazil spíše jen v muzeích a to měla paciček málo. Ale proč ne, ať jich má, kolik Velký hodinář chce...
-
... a to je jako kdo? Zase ňáká pop cosi? Nebo něco trvalejšího?
-
Ó Višno, mé druhé jméno je Hnidopich, a proto musím podotknout, že Kálí je obdařena jen dvěma páry paciček, tedy čtyřmi celkově (:-))
-
-
Jak dostupné byly kapesní hodinky v devatenáctém století?
cernysip odpověděl na téma v Kapesní hodinky
Teď ještě vědět, kolik byla mzda v různých profesích (dělník, úředník atd.). -
Já jsem staromilec. Tedy i mám rád věci, které vydrží, líbí se mi představa, že za 200 let si někdo bude prohlížet "dnešní" hodinky, jako já si prohlížím hodinky "včerejší" (tedy taky tak 100 - 200 ket staré). Byť schopnost překonávat čas není samozřejmě vázána na zlato, z řady důvodů je tomu prostě tak, zlaté vcěi se zachovávájí v čase obvykle lépe. Nadto je to nádherný materiál, zlaté věci miluji. Zlato tedy považuji za ideální materiál pro "nadčasové věci", tedy i pro hodinky Při hledání "definitivních" hodinek by tedy u mne zlato bylo conditio sine qua non. Tolik teorie. V praxi jsem ovšem doposud nenašel moc hodinek ze zlata vůbec, a už vůbec ne v nějakém přijatelném dizajnu. Když se mi něco zalíbilo, bylo to hóóóódně drahé, a to sub specie mého finančního limitu, který zase není tak malý. Když na něco přijdeš, určitě to tu postni, třeba to bude ono. cernysip
-
Vynikající. Kvalita fotek je nadto také velmi dobrá, obzvláště když s absencí blesku. Máš-li další, prosím, dej je sem, a neomezuj se jen na hodinky, věřím, že to je natlik zajímavé, že to projde (:-)) Dík. cernysip
-
To zní rozumně, jak zahrádka, tak koštování vína či poslech opery, vše lepší, než obsah "diskuse". Pokud mne se týče, kalibry jdou správným směrem, doposud mi "k dokonalosti" chyběl hacking (navrhuji termín "stopník" (:-)) ), zrychlené překlápění data a oboustranný nátah. Tedy "stopník" a překlápění tu máme, mohl byste nám sdělit, jak je to s nátahem? Děkuji. P. S. Nepřestane mne překvapovat, jak rychle se z členů, u nichž lze z jiných jejich příspěvků usuzovat na relativně "normální" strukturu osobnosti, stane lítá zvěř (tipoval bych to na dissociální poruchy, projevující se nevyrovnaností, dissociálním zaměřením osobnostní struktury s defektní sociální přizpůsobivostí s občasným narušováním společenských norem, emoční oploštělostí, sníženou empatií, zvýšenou iritabilitou, ovšem se zachováním kognitivních funkcí a intelektem v pásmu průměru. Rozpoznávací a ovládací schopnosti zachovalé, porucha forenzně nevýznamná, prostě PAROUB. (:-))
-
Jsou opravdu nádherné, stav je k neuvěření. Vládneš-li ruštinou, zkus to tady, tam jsou na Bureho specialisti, možná postačí angličtina (to jsme ještě nezkoušel): http://forum.watch.ru/board.php
-
Mně se to líbí. Stránky jsou ale jen pro Asii (co je to vůbec za jazyk, japonština? korejština?), nebo jsme lama a neumím najít nějakou evropskou mutaci? Edit: Jsem lama, evropské odkazy jsem vygůglil během pikosekundy.
-
V dětstství jsem si automaticky nasadil hodinka na pravou ruku, přišlo mi to tak přirozené (jsem pravák) . Vzápětí jsem byl "normalizován" a hodinky byly násilně přesunuty na levou ruku. Nikdy jsme nepochopil,proč praváci mají nosit hodinky na levé ruce (že by proto, že se předpokládá, že na levé ruce, jakoby na té méně dominantní, hrozí hodinkám menší nebezpečí újmy?). Po nějaké době se mi na té levé ruce začal objevovat kontaktní ekzém (reakce na kov, ze kterého pouzdro bylo, asi chróm), tak jsem je přestěhoval na pravou, tentokrát to rodičovstvo akceptovalo. Ekzém se po čase objevil i vpravo, hodiny defenestrovány, ale ty další vpravo již zůstaly. Takže já je nosím vpravo dodnes.
-
Zdravím vespolek. Podle rodinné legendy dědeček (nar. 1893) se svým bratrem udělali těsně před 1. svěrovou válkou nějaký dobrý kšeft v Rusku (prodali tam jakési osivo, či co, přičemž na jeho nákup v doma v "Rakousku-Uhersku" si "půjčili" u pradědečka, který, když se to domákl, prý nevěděl, zda je má zpráskat, nebo je pochválit za úspěšnou spekulaci (:-)), ale "vypůjčený kapitál" poctivě vrátili) a z části zisku si koupili v Sankt Petěrburgu stejné hodinky, od Oceňovatele /Znalce/ Jeho Imperátorského Veličenstva Pavla Bureho (dědečka známého ruského hokejisty Bureho). Jestli se zachovaly hodinky v druhé rodinné větvi založené dědovo bratrem nevím (někdy se musím zeptat), já tyhle je od dědy dostal, když jsme byl malý. Podle mne nikdy nebyly renovovány, ani čištěny (alespoň co je mám já a to už bude pěkných pár pátků), jdou, i když poněkud dýchavične, když je čas od času vyndáme z "trezoru" provětrat je. Sklíčko na nich není, jak jsem se tu doslechl, u kapesních hodinek prý "rádo praská", takže absence sklíčka je prý "obvyklý stav". Jsou samozřejmě zlaté, dědeček si na nich nechal vyrýt své iniciály, a to v latince, byť mu to ryly v to Pitěru, zvládli to (:-)). Hodinky jsou v originální krabičce, bez papírů, ty zmizely ve víru času. Pro nevládnoucí ruštinou si dovolím překlad nápisu na vnitřní straně krabičky: Торговый домь ПАВЕЛь БУРЕ оцъщикь при кабинетъ ЕГО ИМПЕРАТОРСКОГО ВЕЛИЧЕСТВА Санкт Петербургь Москва Невский проспект Но 23 Кузнецкий мость уг. (špatně čitelné) Tedy: Obchodní dům PAVEL BURE (Paul Buhre) Oceňovatele při kabinetu Jeho Imperátorského Veličenstva Sankt Petěrburg Moskva Něvský prospekt No. 23 Kuzněcký most (název ulice špatně čitelný) Hodinky jsou "dvouplášťové" (říká se tomu tak?), jak je patrno z nápisu na vnitřním "plášti", mají pouzdro č. No 140509, 15 rubínů a "Spiral Breguet", což nevím co to zmanená (jde o strojek Breguet? nebo jen "a la" Breguet? nebo je jen část strojku Breguet a zbytek ne?). Samotný strojek pak má číslo 111428. Zajímalo by mne vše, co je k tomu možno uvést. Vím, že hodinář a "oceňovatel jeho výsosti" byl velikým výrobcem, na netu jsem našel řadu jeho hodinek, o kterých se v Rusku vedou čilé diskuse, zpravidla stříbrných, ve zlatě jsem nenašel nic. Nejčastěji se asi na netu "hovoří" o jeho hodinkách dávaných za "chrabrost" před 1WW i během ní. Nenašel jsem ni o osudech Paula Buhre po revoluci, jestli přežil Stalina, či nikoliv atd. dokonce ani zda v Rusku vůbec zůstal (někdo z rodiny asi jo, když tam má vnuka, toho hokejistu). Rád bych je nechal zrenovovat, poradí mi někdo specialistu na takovou práci? Také by mne zajímala jejich orientační cena v tom stavu v jakém jsou. Prodej samozřejmkě nepřichází v úvahu, jsou střeženy coby rodinná památka na dobu, kdy dámy nosili krinolíny a dědeček šavli (předpokládám, že mu jí půjčili v tom ateliéru, kde se nechal vyblejsknout, ale s těma knírama, šavlí a jakousi uniformou, asi operetní (:-)) mu to moc sluší, není divu, že babička podlehla (:-)) ). V mojí generaci jsme tak maximálně čas od času nějakou šavli "hodili"... Děkuji a jsem s pozdravem Cernysip
-
Romanoff watch I když je otázkou, jakého jsou tyto hodinky vlastně původu (tváří se jako ruské, bije v nich Miyota 6T51/což, jestli se nemýlím, je "dcera" Citizenu pro výrobu automatických strojků, takže s kvalitou by neměl být problém, na webu www.smirs.com je slogan "RUSSIAN WATCHES FROM MOSCOW"/, po objednání jsem po uplynutí cca 3-4 týdnů začínal mít obavy, že mě bratři Rusové obrali (platil jsem přes PayPal) a když jsem se jal e-mailovat, kdeže hodinky jsou, komunikovali se mnou z USA. Nakonec hodinky přišly z Ruska, ozančené jako "Gift", aniž jsem o to žádal, takže bez cla /platí se vůbec z Ruska clo?/, a vše tedy zcela v pohodě), velmi se mi líbí jejich design. Po asi měsíčním nošení mohu říci, že jdou bezchybně, přesnost sice speciálně nesleduji, ale nezaznamenal jsem žádnou "patrnou" odchylku, stačí s nimi jen pákrát "zavrtět" a běží jak pominuté velmi dlouho (k "natažení" jim tedy stačí velmi málo, v srovnání s ETA nebo třeba s Prim cal. 96, který má ovšem jen jednostranný nátah, tak tím to možná bude?). To modré na korunce není kámen, je to jen modrý "nátěr". Zrychlené překlápění data tu funguje tak, že vytáhnete korunku do nejzasší (2.) polohy (vytažení do 1.polohy umožňuje "štelovat" ručky) a po opětovném "zamáčknutí do 1. polohy (či do "nulté", tedy do stavu normálního nošení) datum "přeskočí" o jeden den. Cenově jsou "za hubičku" (185 USD). Přišly s pouzdrem, návodem a s vyplněným záručním listem (vše rusky). Objedal jsem dvoje, jak jsme již uvedl, přišly cca za měsíc, bez cla, a z Ruska (opravdu z Moskvy). Papíry k nim, jak jsem již uvedl, taktéž v ruštině. Připomínají mi (a některé další kousky značky ROMANOFF také) hodinky strejdy Havrana a jeho synovců (Cuervo y Sobrynos), ale tam jsou "podobné" automaty tak od 5000USD výš. Takže jsem spokojen, asi si od nich ještě nějaké pořídím, s ETA strojkem a s průhledným dýnkem za cca 7K korun Království českého. Po mnoha letech jsem nedávno "upgredoval" z Canon EOS (tedy z "analogu", filmu) na první digi (nějaký Olympus či co), tak fotky jsou pokusy. Pokud se focení týče, jsou to opravdu dvě zcela rozdílné disciplínx (klasika versus digi), tak podle to fotky "vypadaj" (a to jsem vybíral asi z 50 pokusů). Přikládám také foto z webu prodejce. Cernysip Romanoff_watch.pdf
-
Děkuji. Od útlého dětství mi vrtá hlavou, proč a jak došli Sumerové k šedesátkové soustavě. Nikde jsem na to nenarazil (asi jsem špatně četl).
-
OFF TOPIC, když tak to smažte. Na MO se mu říkalo "miliónovej Jarda", a to pro jeho nadprůměrné schopnosti vyrazit desátek z každého natírání plotu, o Gripenech nemluvě. V tom prý byl nepřekonatelný. Dále proslul zálibou v tom svolávat porady armádního vedení v nejneuvěřitelnější dobu - generalitě začaly pípat pípáky, oni v domnění, že nás napadla Severní Korea, či tak něco, vyrazili Na Valy (pro neznalé pražských reálií - sídlo MO), a tam jim Jarda přednesl svou další koncepci výstavby armády. Počt koncepcí byl časem výrazně vyšší, než malý (:-)). Generalita si posléze přivykla, neboť voják musí vydržet všechno, i Jardu ve vedení !!! Poté, co se armáda téměř zhroutila, odešel řídit jiné těleso, a to ČSA (aerolinky byly v té době celkem solventní, tak ho tam straničtí druzi poslali je trochu "podojit"). Podojil je více než dobře, ovšem jak je známo, ani ta koza se nesmí předojit, nebo chcípne, což se také aerolinkám téměř stalo. No, alespoň ty hodinky po něm zůstaly, BTW docela hezké.