Jump to content

vaba

Member_50
 • Posts

  414
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Kladno
 • Fanoušek značky
  IWC

Recent Profile Visitors

6,468 profile views

vaba's Achievements

Kandidát závislosti

Kandidát závislosti (5/8)

 1. Chybí možná další údaje - v jaké věkové kategorii jsou jednotlivé případy, a to z důvodu různého % proočkovanosti v těch kategoriích. Vložím vysvětlení. Zde vztažené ke kategorii mrtvých, ale dá se to aplikovat na leží na JIP/nelleží na JIP, nebo nějakou jinou. Vždy se vychází ale z množiny pro danou věkovou kategorii a jejich zapojení do očkování. Představte si skupinu, ve které je sto lidí. Z nich je 85 očkovaných a zbylých 15 neočkovaných. V každé skupině zemřelo 5 lidí. Mohlo by se zdát, že očkování vůbec nefunguje, když je počet úmrtí stejný. Při porovnávání ale nemůžeme zapomínat na různou velikost jednotlivých skupin – na to, že je očkovaných téměř šestkrát víc. Podívejte se na obrázek. U očkovaných je mrtvých jen 6 % z celé skupiny, každý sedmnáctý. Oproti tomu u neočkovaných je to 33 %, každý třetí. Přestože je počet úmrtí v obou skupinách stejný, v naší skupině neočkovaných je riziko úmrtí mnohem vyšší.
 2. Pokud se jedná o Marathon, tak je mám 4 roky, tahání všude (moře), a furt voní.
 3. Zde pojednání o situaci v branži hodinek. https://www.csobpremium.cz/portal/newsletter/2021/11/chytre-anebo-svycarske-hodinky?ic1=70158000000kjnl~202111~link-09
 4. My jezdíme jen přes Vánoce, cca od 10.12 do 31. Potom až na Velikonoce. Takže proto náhrada Maledivy ( potápění tam ze břehu je naprd, jediné safari nalodí k něčemu je). Takže Thajsko odklad na 2022.
 5. To držím palce - Thajsko jsem již odpískal (je tam pro očkované od října 7 denní karanténa, ostatní 14, a 2x testy, platí pro Phuket, Krabí a Ko Samui. Podle informací z místa probíhají demonstrace pro otevření (ale vojáci mají jiný názor). Mel jsem rezervvaci6 na Ko Lante na 3 neděle. Takže opět otevřené Maledivy.
 6. Bylo to tzv. rodinné safari, více po severu, žádné extrémy (jedou rodiče s dětmi, kdo má licenci se potápí, ostatní mají šnorchlování, ježdění na banánu, intro ponory. Trasa je dána pouze přáním účastníků.
 7. Letěla nad skupina 20 lidí, vše shodné. Neodbabola li jsme se společně. Na letence ne uvedeno 1 zavládlo s 32 kg . A v něm jsem měl opravdu je potápěčské (na safari loď Fakt nic jiného nepotřebuješ). A letěli jsme s partnerkou a dítětem 10 let - oni, každý měl ještě na letence 23 kg. A odbavovali jsme se společně. Ano, Smarti jsou kapitola.
 8. Ne položil jsem bágl na váhu a ta ukázala 28, konstatoval jsem , že tam mám potápění a baba mi nasměrovala na pokladnu. Nešlo diskutovat, tvrdila, že musím 5 kg odstranit, jinek se neletí. Z tebou cca 200 napružených dalších koupáků (bylo 30 minut po půlnoci), takže odchod k pokladně. ještě nás potrestala, že nám dala místenku do poslední řady, což nejde sklápět a máš za hlavou WC.
 9. Pokud mám zaplacenu již v letence nadváhu do 32 kg, na odbavení mám 28 kg, a jdu zaplatit pokutu za nadváhu, tak to je v oukeji?
 10. Dnešní odpověď ČOi na reklamaci neoprávněně vybraného poplatku za nadváhu zavadla při odbavení - krátce - odlet do Egypta na potápěnní, váha standard 23 kg, na váze 28 kg, na letence 32 kg na sportovní vybavení, deklarováno vybavení na potápění, což nestačilo - mazej doplatit 910,- nebo tě neodbavíme. Zaplaceno, po návratu uplaněna reklamace, odpálkována, že jsem měl 32 kg na sportovní vybavení. Reklamace podstoupena na ČOI, po více než měsíci tato odpověď: Vyřízení podání Vážený pane, k Vašemu podání, jímž nás upozorňujete na možné nesprávné naúčtování nadváhy zavazadla při letu z Prahy do Hurgady, kdy Vám bylo sděleno, že Vaše zavazadlo má hmotnost 28 kg a překročilo povolenou hmotnost tj. 23 kg o 5 kg a musel jste připlatit 910 Kč, přestože na letence máte uvedenou možnou nadváhu do 32 kg, sdělujeme: Po prostudování Vaší letenky bylo zjištěno, že na ní jsou uvedeny tyto údaje: ALLOWANCE tj. povolené maximum/kg (zavazadla) 23 kg Remark tj. poznámka: nadváha 32 kg diving tj. potápění Z údajů uvedených na letence je tedy zřejmé, že pro Váš let byla určena hmotnost zavazadel bez příplatku na 23 kg a možná nadváha do 32 kg byla povolena pro sportovní vybavení – potápění, což Vám bylo i dne 3.9.2021 sděleno cestovní kanceláří. S pozdravem Ing. Jan Štěpánek, v.r. ředitel České obchodní inspekce inspektorát Středočeský a Hl. m. Praha se sídlem v Praze
 11. https://www.idnes.cz/brno/zpravy/tramvajova-zastavka-pristresek-most-brno.A210930_104922_brno-zpravy_mos1
 12. Pokud je to z Ali, nebo Bang, potom již nic neřešíš - Číňan to řeší v rámci vstupu do EU sám (pokud vidíš při objednávce poznámku Inclusive VATL,což je u všech. Mají celní deklarace a řeší samo, což znamená, že Česká pošta ostrouhá (myslím tím to výpalné cca 110 Kč za každou zásilku).
 13. Měl jsem být v listopadu, ale odpískáno - podmínky nejasné - to se týká individualky. Jak u cestovek nevím, ale od 8.4.2021 přistupuje k omezení vstupu cizinců na své území, od tohoto data bude do odvolání umožněn vstup jen občanům Ománu a osobám s dlouhodobým pobytem v zemi. Dle upřesnění Královské ománské policie bude umožněn vstup i osobám s platnými vízy vydanými do 7.4.2021. Omán umožní od středy 1. září vstoupit do země každému, kdo je držitelem certifikátu se schválenou očkovací látkou. Pozn. ZÚ: seznam místně schválených vakcín dle OMN MZd jsou: Pfizer-BioNTech, Oxford-AstraZeneca, AstraZeneca – Covishield, Johnson & Johnson, Sinovac, Moderna, Sputnik V. a Sinopharm. K cestě do Ománu potřebují občané ČR vízum (bezvízově mohou vstupovat jen účastníci hromadných turistických zájezdů, které organizují k tomu účelu registrované ománské cestovky a hotely). Aby ti cestovka neslibovala výlet někam, kam ví, že tě nedostane a bude podbízet potom změnu na Dubai.
×
×
 • Create New...