Jump to content

dykmore

Member_50
 • Content Count

  305
 • Joined

About dykmore

 • Rank
  Kandidát závislosti

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Ostráva
 • Fanoušek značky
  Jasněna Vláhová Design

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Včera jsem vybalil Grand Seika pro chudé titan, safír, eco-drive, tah z plných dílků. Zpracování celých hodinek je špičkové, nosí se výborně. Design jasné Japonsko, inspirace je myslím docela vidět.
 2. Jen jestli to nebyl Hába: https://www.supraphonline.cz/album/1343-haba-matka-ctvrttonova-opera
 3. Bacha na to, to je ten detail, který nikdo neřeší. Prymula nás krmí tím, že to bude se souhlasem pacienta atd atd. Ale o to se vůbec nejedná - ten souhlas pacienta je jen zástěrka toho, že komukoliv bez souhlasu přijde sms, ať se okamžitě přesune do karantény/jde na test/něco jiného. A bude to mít oporu v zákonu, tvůj pohyb budou monitorovat, takže ne že si ještě cestou domů do karantény vyřídíš, co potřebuješ. To co chystají je fakt masakr - opakuju, podle toho, co čtu v relativně solidních médiích.
 4. Jasně, je to založené na existující technologii, ale já jsem se ptal spíš na jinou věc..
 5. Jestli bych mohl trochu změnit téma, tak by mě zajímalo, proč se nikde moc nerozjednává ta rychlá/chytrá karanténa, kterou teď zavádí v JM kraji. Z toho, co čtu, mi to přijde jako Minority Report, a nikoho to nevzrušuje, všichni jsou v pohodě. Nezpochybňuju účinnost v boji proti šíření koronaviru, ale zajímá mě, jak to bude vypadat v praxi. Podle toho, co jsem načetl z různých článků, by měl dát pacient souhlas se zpracováním dat polohy za několik (tuším 5 dní). Následně proběhne nějaký proces, za prvé dotazování od "vyškolených operátorů" ohledně toho, kde podle vytvořené mapy byl, s kým mluvil apod. To chápu, může být. Získaná data se ale budou také analyzovat ohledně přítomnosti sim karty (mobilu?) pacienta v blízkosti jiných sim karet (mobilů? netuším, zda bude číslo sim navázáno na imei), no a potom co? To jako kdykoliv mi může přijít SMS, že mám okamžitě jít do karantény? Pojedu do práce, v půlce cesty to pípne a já to otočím domů? Co anonymní karty jako twist apod.? Tedy, pokud mě někdo neopraví, mi to přijde jako dost nedomyšlená věc, o které nikdo nic neví, ale která bude určitě super - Prymula na to spoléhá jako na největší eso, a ze které budou plynout dost zásadní omezení, pokud se to někoho dotkne. A nikoho to nezajímá..?
 6. tipl bych, že cca 10x víc než je zjištěno, tedy 25000.
 7. Tak v praxi vidíme konečně hodinky, co si drží cenu.
 8. A mě právě pohladila po duši tahle nádherná replika Ruských leteckých hodinek https://www.sbazar.cz/kubera.racing/detail/106594453-hodinky-replika-ruskych-leteckych-hodinek-nove
 9. já to nechápu: vidím obrázek Bacha, nadpis Mozartovo Bolero (které nikdy Mozart nenapsal), na začátku je předepsaný celý takt (tedy na 4 doby). První takt má v notách rozepsané jen 1,5 doby, pomlky chybí (může to ovšem být předtaktí), druhý takt má rozepsané ve formě půlové noty 2 doby, půlová pomlka chybí. Tečka pod prostředním G znamená pravděpodobně spiccato, pak ale chybí předepsané detache pod první a třetí osminou. Koruna nad poslední notou není nic vtipného. Melodie je samozřejmě Beethoven, rytmus nesedí (tři osminy-půlová nota). Dál nevím, ten vtip ne a ne najít
 10. Tohle na mě teď vyskočilo v reklamě. Myslel jsem si,že jsou ceny nějak zastropované, asi jsem se spletl. https://www.postazdarma.cz/ochranne-rousky/respiracni-rouska-n95?utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=CNT+-+top+plochy&utm_content=KN95
 11. Já nechápu, proč místo výhrůžek přitvrzování omezení nezavedou pořádné sankce za porušování už nastavených pravidel. Kuwa tak chytnu 50 studentů na párty, v čem je problém je zrychleně odsoudit k pořádné pokutě, vyhodit ze školy atd.? To mi hlava nebere.
 12. Mně by jen zajímalo, kde všichni berou tu jistotu, že se z nákazy koronavirem člověk vyléčí a dál bude fungovat jako dřív. Nejsem z žádného oboru, který by se tomu věnoval, proto se ptám. Jako úplného laika mě napadla třeba možnost, že se bývalým pacientům s covid19 začnou třeba rodit ve vyšším procentu postižené děti - je to opravdu jen příklad. To bysme pak všichni byli v pěkné prdeli - je to reálná obava?
 13. Vždycky když vidím toho pana Prymulu jako šéfa krizového štábu, tak mi to přijde, jako by se manažer z Prim MPM stal ředitelem Omegy.
×
×
 • Create New...