Jump to content

Klokan

Member_50
 • Posts

  479
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Klokan

 1. Před pár lety jsem s Uniqou řešil ťukanec na předním skle. Poslali mi seznam smluvních servisů, jeden jsem vybral a protože to bylo v zorném poli řidiče a vozidlo bylo proto nezpůsobilé jízdy na veřejné komunikaci, výměna proběhla u mě. Přijel technik s vybavením a za hodinu bylo hotovo..Je to asi 5 let a vše funguje jak má. Zaplatil jsem jen spoluúčast.
 2. Nehodinkový obchod. Perfektní komunikace. Díky a rád doporučuji.
 3. Ahoj, prosím o radu. Manželce nejdou odesílat maily z IP SE (účet na Seznamu). Stále to hlásí "Poštu nelze odeslat, adresa odesilatele je neplatná". ˇUčet jsem smazal a znovu nainstaloval, vše ostatní funguje normálně. V náhledu konceptu také vidím správnou adresu. V čem může být chyba? Díky.
 4. Hodinky opraveny bez nutnosti výměny strojku. Díky ONYXu za skvělou práci, ochotu a vstřícný přístup.
 5. Prosím o radu kde nechat vyměnit strojek ETA v modelu WAY101A.BA0746, nejlépe v Praze nebo blízkém okolí? A věděl by někdo orientační cenu? Díky.
 6. U těch pásů nejde jen o bezpečnost a pokuty, ale i o interakce, do kterých se denně na silnici všichni dostáváme. Jako účastník nehody nechci doplácet na něčí frajeřinu. Pokud to odnesou jen plechy, padne pár nadávek, možná facek, a zbytek řeší pojišťovny. Pokud je v tom ale těžké zranění, nebo smrťák, znamená to několikaleté běhání po soudech, placení znalců a advokátů, a doživotní trauma. A to všechno jenom proto, že někdo si myslel, že mít nebo nemít pásy je jen jeho věc. Není. Bez pásů si klidně jezděte na soukromé lesní cestě.
 7. Takzvaný penzijní účet je jen hausnumero sloužící k vyvolání dojmu, že stát na důchodce doplácí. Z peněz, které zaměstnavatel vynaloží na pracovní sílu si stát vezme 70% formou zdrav, soc, daně z příjmu, spotřební daně, DPH, atd. a je jen politické rozhodnutí, jakou část z toho nazveme příspěvkem na důchody. Nikde na světě nevybere stát na tzv. sociálním pojištění tolik, aby to stačilo na výplaty důchodů. Důchody a jejich valorizace jsou výdajovou stránkou státního rozpočtu jako cokoliv jiného co stát platí. Např. v Dánsku kryje sociální pojištění jen 6% výdajů na penze, 94% jde ze státního rozpočtu jako běžný výdaj. Základem penzijního systému musí být zdravý státní rozpočet, výkonná ekonomika a hlavně rozumné hospodaření s vybranými prostředky. Peněz je v rozpočtu dost, jen nemůže stát rozhazovat jak ožralý námořník.
 8. Co je nějaká plastová kartička v peněžence proti povinnosti vozit s sebou "Lékařský posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel". Formát A4, musí se vozit originál. Scan v mobilu ani fotokopie nestačí, jak jsem se přesvědčil a tohle poučení mě stálo 500 Kč.
 9. Díky za reakci. Signál ani datové limity problém nebudou. I videa v HD jedou přes 4G bez problémů. Záhada je, že to nefunguje jen v jednom směru - ode mě. Porovnal jsem všechna nastavení v obou telefonech a žádné rozdíly jsem nenašel. Barvu bubliny ještě zjistím.
 10. Já se picnu. Celý večer zápasím s následujícím problémem - týká se iMessage zpráv mezi mým a manželčiným IP. Oba máme aktivní iMessages pro telefonní číslo a pro Apple ID. Pokud odešlu iM a žena je připojena přes wifi, dojde zpráva během vteřiny. Pokud je připojena přes 4G, zpráva buď nedojde vůbec, nebo dorazí za 2 hodiny. Pokud mi žena napíše iM, dojde okamžitě bez ohledu na to, jestli jsem na wifi nebo na 4G.Zkrátka to funguje jen jednosměrně. Už jsem vyzkoušel všechny rady z netu - restarty, odhlášení a znovupřihlášení z Apple, atd. atd. V čem může být chyba? Díky.
 11. Přesně tak. Dokonce bych sloučil ČT a ČR do jednoho "veřejnoprávního média". Financování z rozpočtu, pravidelně valoriizované. Obsah vysílání - objektivní zprávy, spolupráce s IZS při povodních, kalamitách, tornádech, atd. A žádná reklama. Na přiblblé seriály, sport, politické diskuse nebo programy pro děti máme placené kanály. Edit - patří pod elloco.
 12. Takzvaný penzijní účet je jen hausnumero sloužící k vyvolání dojmu, že stát na důchodce doplácí. Z peněz, které zaměstnavatel vynaloží na pracovní sílu si stát vezme 70% formou zdrav, soc, daně z příjmu, spotřební daně, DPH, atd. a je jen politické rozhodnutí, jakou část z toho nazveme příspěvkem na důchody. Nikde na světě nevybere stát na tzv. sociálním pojištění tolik, aby to stačilo na výplaty důchodů. Důchody a jejich valorizace jsou výdajovou stránkou státního rozpočtu jako cokoliv jiného co stát platí. Např. v Dánsku kryje sociální pojištění jen 6% výdajů na penze. Základem penzijního systému musí být zdravý státní rozpočet, výkonná ekonomika a hlavně rozumné hospodaření s vybranými prostředky. Peněz je v rozpočtu dost, jen nemůže stát rozhazovat jak ožralý námořník.
 13. Xenomorfus Děkuji Markovi za nezištnou konzultaci, díky které dokázala i technická lama jako já s malou pomocí odstranit závadu na plynovém kotli.
 14. Vypadá to na chybu v expanzce, řeším to s ochotným členem, zatím všechny příznaky odpovídají.
 15. Ahoj, je tu prosím odborník na plynové kotle? U kotle Protherm Panther 25 KOV se objevila následující závada: Nastavím tlak v systému na 1 bar a zapnu kotel přes pokojový termostat. Kotel začne topit, ale tlak rychle stoupá, když dosáhne 3,1 bary, začne blikat a radši topení vypnu. Tlak začne pomalu klesat, většinou se pokles zastaví na 1,1-1,5 bar, ale už to slezlo i na nulu. Pak můžu kotel znovu zapnout a vše se opakuje. Radiátory jsou odvdušněné, nikde nic neteče. Mám objednaný servis, ale mají 14 dní plno, tak mě zajímá, jestli bych mohl něco vyřešit svépomocí. Napadá mě třeba ucpaný filtr na vratné vodě, ale mám k němu dost komplikovaný přístup, tak sem to zatím nezkusil. Kotel je používaný jen na topení, tedy neohřívá užitkovou vodu. Budu vděčný za každý nápad. Klidně do SZ, ať to tady neplevelím. Díky.
 16. "Ochranou vnějších hranic EU" se zaklíná každý (naposledy včera Rakušan u Moravce), ale nikdo zatím nevysvětlil, v čem to má spočívat. 1. zabránit lodi vyplout a loď zničit - nedovedu si představit že by tohle třebaTunis ve svých vodách dovolil. 2. potopit loď i s migranty na moři - kdo se v EU pod tohle podepíše? 3. Nedovolit lodi přistát v žádném přístavu EU - Italové to zkusili, skončili před soudem a jsou rádi že neskončili v base Na pozemní hranici je to stejné. Ploty jsou fuj, střelba taky, tak co s tím? NIC. A jak jednou noha migranta spočine na půdě EU, má vyhráno. Přestává být ilegálem a stává se žadatelem o azyl přičemž azylové řízení trvá roky a bez spolupráci dotyčného je to nekonečný proces. Obávám se, že tenhle problém nemá řešení, které by prošlo a věc se nechá dojít až k pořádnému průseru.
 17. Třeba tady: https://en.wikipedia.org/wiki/Palestinian_Authority_Martyrs_Fund Ročně to dělá stovky mil. USD.
 18. Těch 75 mega je měsíční nebo roční příspěvek nebo nějaká jednorázovka, když teď měl Hamas fůru vydání?
 19. Nic, vyřešilo se samo. Díky a omlouvám se.
 20. Ahoj, využil bych ochoty Kuncaka - žije ještě projekt tramvajové linky Počernickou ulicí do Malešic? Pokud ano, v jakém je to stadiu? Díky.
 21. Ahoj, díky za reakce. Rostlina je venku v květináči, přesný druh neznám, dostal jsem pár sazenic. Celkově rostlina vypadá naprosto zdravě, listy nemají žádné známky napadení nebo nedostatku živin. Hnojím střídavě hoštickými slepičinci a Kristalonem Gold, vše v zálivce. Konzistence - čím dále od stopky, tim měkčí, houbovitější, v řezu snad také nic neobvyklého, až na barvu semínek, ta se mi zdá podezřelá, ale jsem začátečník, tak nevím ... Určitě zkusím doplnit vápník.
 22. Dneska je den dotazů za odborníky: Jsem malopěstitel a tohle se mi objevilo na jedné rostlině. Postižený je cca každý desátý plod. Obávám se o osud celé úrody. Poradí někdo co by to mohlo být a jak s tím zatočit? Díky. Edit: Lepší foto
×
×
 • Create New...