Jump to content

Klokan

Member_50
 • Posts

  464
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Klokan

 1. Přesně tak. Dokonce bych sloučil ČT a ČR do jednoho "veřejnoprávního média". Financování z rozpočtu, pravidelně valoriizované. Obsah vysílání - objektivní zprávy, spolupráce s IZS při povodních, kalamitách, tornádech, atd. A žádná reklama. Na přiblblé seriály, sport, politické diskuse nebo programy pro děti máme placené kanály. Edit - patří pod elloco.
 2. Takzvaný penzijní účet je jen hausnumero sloužící k vyvolání dojmu, že stát na důchodce doplácí. Z peněz, které zaměstnavatel vynaloží na pracovní sílu si stát vezme 70% formou zdrav, soc, daně z příjmu, spotřební daně, DPH, atd. a je jen politické rozhodnutí, jakou část z toho nazveme příspěvkem na důchody. Nikde na světě nevybere stát na tzv. sociálním pojištění tolik, aby to stačilo na výplaty důchodů. Důchody a jejich valorizace jsou výdajovou stránkou státního rozpočtu jako cokoliv jiného co stát platí. Např. v Dánsku kryje sociální pojištění jen 6% výdajů na penze. Základem penzijního systému musí být zdravý státní rozpočet, výkonná ekonomika a hlavně rozumné hospodaření s vybranými prostředky. Peněz je v rozpočtu dost, jen nemůže stát rozhazovat jak ožralý námořník.
 3. Xenomorfus Děkuji Markovi za nezištnou konzultaci, díky které dokázala i technická lama jako já s malou pomocí odstranit závadu na plynovém kotli.
 4. Vypadá to na chybu v expanzce, řeším to s ochotným členem, zatím všechny příznaky odpovídají.
 5. Ahoj, je tu prosím odborník na plynové kotle? U kotle Protherm Panther 25 KOV se objevila následující závada: Nastavím tlak v systému na 1 bar a zapnu kotel přes pokojový termostat. Kotel začne topit, ale tlak rychle stoupá, když dosáhne 3,1 bary, začne blikat a radši topení vypnu. Tlak začne pomalu klesat, většinou se pokles zastaví na 1,1-1,5 bar, ale už to slezlo i na nulu. Pak můžu kotel znovu zapnout a vše se opakuje. Radiátory jsou odvdušněné, nikde nic neteče. Mám objednaný servis, ale mají 14 dní plno, tak mě zajímá, jestli bych mohl něco vyřešit svépomocí. Napadá mě třeba ucpaný filtr na vratné vodě, ale mám k němu dost komplikovaný přístup, tak sem to zatím nezkusil. Kotel je používaný jen na topení, tedy neohřívá užitkovou vodu. Budu vděčný za každý nápad. Klidně do SZ, ať to tady neplevelím. Díky.
 6. "Ochranou vnějších hranic EU" se zaklíná každý (naposledy včera Rakušan u Moravce), ale nikdo zatím nevysvětlil, v čem to má spočívat. 1. zabránit lodi vyplout a loď zničit - nedovedu si představit že by tohle třebaTunis ve svých vodách dovolil. 2. potopit loď i s migranty na moři - kdo se v EU pod tohle podepíše? 3. Nedovolit lodi přistát v žádném přístavu EU - Italové to zkusili, skončili před soudem a jsou rádi že neskončili v base Na pozemní hranici je to stejné. Ploty jsou fuj, střelba taky, tak co s tím? NIC. A jak jednou noha migranta spočine na půdě EU, má vyhráno. Přestává být ilegálem a stává se žadatelem o azyl přičemž azylové řízení trvá roky a bez spolupráci dotyčného je to nekonečný proces. Obávám se, že tenhle problém nemá řešení, které by prošlo a věc se nechá dojít až k pořádnému průseru.
 7. Třeba tady: https://en.wikipedia.org/wiki/Palestinian_Authority_Martyrs_Fund Ročně to dělá stovky mil. USD.
 8. Těch 75 mega je měsíční nebo roční příspěvek nebo nějaká jednorázovka, když teď měl Hamas fůru vydání?
 9. Nic, vyřešilo se samo. Díky a omlouvám se.
 10. Ahoj, využil bych ochoty Kuncaka - žije ještě projekt tramvajové linky Počernickou ulicí do Malešic? Pokud ano, v jakém je to stadiu? Díky.
 11. Ahoj, díky za reakce. Rostlina je venku v květináči, přesný druh neznám, dostal jsem pár sazenic. Celkově rostlina vypadá naprosto zdravě, listy nemají žádné známky napadení nebo nedostatku živin. Hnojím střídavě hoštickými slepičinci a Kristalonem Gold, vše v zálivce. Konzistence - čím dále od stopky, tim měkčí, houbovitější, v řezu snad také nic neobvyklého, až na barvu semínek, ta se mi zdá podezřelá, ale jsem začátečník, tak nevím ... Určitě zkusím doplnit vápník.
 12. Dneska je den dotazů za odborníky: Jsem malopěstitel a tohle se mi objevilo na jedné rostlině. Postižený je cca každý desátý plod. Obávám se o osud celé úrody. Poradí někdo co by to mohlo být a jak s tím zatočit? Díky. Edit: Lepší foto
 13. Ahoj, prosím o radu. Přestala mi fungovat wifi tiskárna HP 135, ale jenom z PC. Z iPhonu tiskne bez problémů. V PC jsem ji tedy odinstaloval, ale za boha ji nemůžu znovu nainstalovat. V ovládacím panelu dám Přidat tiskárnu, PC ji najde, ale nedá možnost tiskárnu přidat. Tiskárna je připojená k wifi. Co dělám blbě? Už se s tím morduju 2 dny, tak každá rada je vítaná. Díky.
 14. Koupím TV, nejlépe 55", 4K, podmínkou plná funkčnost, příjem DVB T2. Předání Praha a okolí. Díky za nabídky do SZ.
 15. Laro Optik ve Strašnicích se mi starají o zrak už asi 15 let a jinam bych nešel. Párkrát do roka mají akci na 50% slevu na skla Zeiss, nic lepšího jsem neměl.
 16. Díky, ale obávám se, že tohle je pro mě jaderná fůze ...
 17. Který blb vymyslel "vylepšení" O2 TV? Dřív jsem mohl z nabídky vyházet programy, které nesleduji a vytvořit si vlastní seznam kanálů a kanály seřadit. Na dotaz, jak to bude po vylepšení, jsem se dozvěděl, že V nové O2TV 2.0 není již nadále možné vytvářet vlastní seznamy kanálů, plánuje se zde však možnost přidat kanál do oblíbených a těchto oblíbených kanálů budete moci mít až 10. Upgrade za všechny prachy ...
 18. Sezóna se blíží ... Automatika 8000 Křídlo 4000 Baterka + kompas + taška zdarma při koupi celého setu.
 19. UP Automatika 8000 Křídlo 4000 Baterka 1000 Kompas + taška zdarma při koupi celého setu.
 20. Jasně, píšu o normální situaci, kdy končí platnost, ne o ztrátě. Stejně tak jsem musel na úřad kvůli pasu. Neříkám, že DS je něco špatného, dlouho jsem ji jako s.r.o. využíval a vím co umí.
 21. Protože ji nepotřebuji. Za posledních 10 let jsem byl na úřadě asi 3x a vždycky kvůli věcem, které bych přes datovku stejně nevyřídil (nový OP apod.). Portál občana mi stačí.
 22. ... kterou nemám a mít nechci. Stejně jako většina občanů, kteří ji nemají povinně. Nevím, co by jim udělalo kdyby na portálu byla ikonka, přes kterou bych se k údaji dostal.
×
×
 • Create New...