Jump to content

Klokan

Member_50
 • Posts

  478
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž

Recent Profile Visitors

7,492 profile views

Klokan's Achievements

Závislák

Závislák (6/8)

3

Reputation

 1. Nehodinkový obchod. Perfektní komunikace. Díky a rád doporučuji.
 2. Ahoj, prosím o radu. Manželce nejdou odesílat maily z IP SE (účet na Seznamu). Stále to hlásí "Poštu nelze odeslat, adresa odesilatele je neplatná". ˇUčet jsem smazal a znovu nainstaloval, vše ostatní funguje normálně. V náhledu konceptu také vidím správnou adresu. V čem může být chyba? Díky.
 3. Hodinky opraveny bez nutnosti výměny strojku. Díky ONYXu za skvělou práci, ochotu a vstřícný přístup.
 4. Prosím o radu kde nechat vyměnit strojek ETA v modelu WAY101A.BA0746, nejlépe v Praze nebo blízkém okolí? A věděl by někdo orientační cenu? Díky.
 5. U těch pásů nejde jen o bezpečnost a pokuty, ale i o interakce, do kterých se denně na silnici všichni dostáváme. Jako účastník nehody nechci doplácet na něčí frajeřinu. Pokud to odnesou jen plechy, padne pár nadávek, možná facek, a zbytek řeší pojišťovny. Pokud je v tom ale těžké zranění, nebo smrťák, znamená to několikaleté běhání po soudech, placení znalců a advokátů, a doživotní trauma. A to všechno jenom proto, že někdo si myslel, že mít nebo nemít pásy je jen jeho věc. Není. Bez pásů si klidně jezděte na soukromé lesní cestě.
 6. Takzvaný penzijní účet je jen hausnumero sloužící k vyvolání dojmu, že stát na důchodce doplácí. Z peněz, které zaměstnavatel vynaloží na pracovní sílu si stát vezme 70% formou zdrav, soc, daně z příjmu, spotřební daně, DPH, atd. a je jen politické rozhodnutí, jakou část z toho nazveme příspěvkem na důchody. Nikde na světě nevybere stát na tzv. sociálním pojištění tolik, aby to stačilo na výplaty důchodů. Důchody a jejich valorizace jsou výdajovou stránkou státního rozpočtu jako cokoliv jiného co stát platí. Např. v Dánsku kryje sociální pojištění jen 6% výdajů na penze, 94% jde ze státního rozpočtu jako běžný výdaj. Základem penzijního systému musí být zdravý státní rozpočet, výkonná ekonomika a hlavně rozumné hospodaření s vybranými prostředky. Peněz je v rozpočtu dost, jen nemůže stát rozhazovat jak ožralý námořník.
 7. Co je nějaká plastová kartička v peněžence proti povinnosti vozit s sebou "Lékařský posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel". Formát A4, musí se vozit originál. Scan v mobilu ani fotokopie nestačí, jak jsem se přesvědčil a tohle poučení mě stálo 500 Kč.
 8. Díky za reakci. Signál ani datové limity problém nebudou. I videa v HD jedou přes 4G bez problémů. Záhada je, že to nefunguje jen v jednom směru - ode mě. Porovnal jsem všechna nastavení v obou telefonech a žádné rozdíly jsem nenašel. Barvu bubliny ještě zjistím.
 9. Já se picnu. Celý večer zápasím s následujícím problémem - týká se iMessage zpráv mezi mým a manželčiným IP. Oba máme aktivní iMessages pro telefonní číslo a pro Apple ID. Pokud odešlu iM a žena je připojena přes wifi, dojde zpráva během vteřiny. Pokud je připojena přes 4G, zpráva buď nedojde vůbec, nebo dorazí za 2 hodiny. Pokud mi žena napíše iM, dojde okamžitě bez ohledu na to, jestli jsem na wifi nebo na 4G.Zkrátka to funguje jen jednosměrně. Už jsem vyzkoušel všechny rady z netu - restarty, odhlášení a znovupřihlášení z Apple, atd. atd. V čem může být chyba? Díky.
 10. Přesně tak. Dokonce bych sloučil ČT a ČR do jednoho "veřejnoprávního média". Financování z rozpočtu, pravidelně valoriizované. Obsah vysílání - objektivní zprávy, spolupráce s IZS při povodních, kalamitách, tornádech, atd. A žádná reklama. Na přiblblé seriály, sport, politické diskuse nebo programy pro děti máme placené kanály. Edit - patří pod elloco.
 11. Takzvaný penzijní účet je jen hausnumero sloužící k vyvolání dojmu, že stát na důchodce doplácí. Z peněz, které zaměstnavatel vynaloží na pracovní sílu si stát vezme 70% formou zdrav, soc, daně z příjmu, spotřební daně, DPH, atd. a je jen politické rozhodnutí, jakou část z toho nazveme příspěvkem na důchody. Nikde na světě nevybere stát na tzv. sociálním pojištění tolik, aby to stačilo na výplaty důchodů. Důchody a jejich valorizace jsou výdajovou stránkou státního rozpočtu jako cokoliv jiného co stát platí. Např. v Dánsku kryje sociální pojištění jen 6% výdajů na penze. Základem penzijního systému musí být zdravý státní rozpočet, výkonná ekonomika a hlavně rozumné hospodaření s vybranými prostředky. Peněz je v rozpočtu dost, jen nemůže stát rozhazovat jak ožralý námořník.
 12. Xenomorfus Děkuji Markovi za nezištnou konzultaci, díky které dokázala i technická lama jako já s malou pomocí odstranit závadu na plynovém kotli.
×
×
 • Create New...