Jump to content

JirikH

Member_50
 • Posts

  148
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by JirikH

 1. Jsou bomba. Jestli jsem dobře počítal, mají jich 8. Já mám Intellectus et fortitudo, také s 8 ručičkami (kalibr 6750). Dnes jsem je dal vyčistit, pořídil jsem k nim řemen z kůže pštrosa :-).
 2. Není jasné, jaký je druhý senzor. Měří výšku? Pokud ano, zobrazují i atmo tlak? Hodinky mají koule, titan je super materiál.
 3. Vpravo samozřejmě. Ne díky poškození nebo opotřebení, ale písmena popisující funkce jsou oproti originálu humpolácká.
 4. Že Bulova (založená Čechem, nyní vlastněná Citizen) umí plynulou vteřinovku, vím. Accutrony, nepletu-li se.
 5. Skvělý dizajn. Co znamená 262 kHz? To je jako frekvence krystalu? Běžně je kolem 32 kHz? Jak jsou přesné?
 6. Jak dlouho je máš? Byl nějaký servisní zásah? Co lumi a přesnost? A nebyl by pohled na dýnko? Vypadají podezřele zachovale :-)
 7. Tyhle třeba... http://forum.chronomag.cz/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=468344
 8. Magory s mechanikami vcelku chápu. Samy o sobě jsou mechaniky fascinující. Ale stejně bych musel mít v záloze nějaké quartzky. Kluk je extrém, pokud jde o náročnost na odolnost. Tyto http://www.amazon.co.uk/Casio-AQ-S810W-1AVEF-Quartz-Watch-Analogue/dp/B007421HEK?ie=UTF8&psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00 jsou odolnější, ale když jsem sháněl pro kluka hodinky, ještě nebyly na trhu. A pak jsem raději neriskoval a šel do G shock. Jiné hodinky u něho už by byly na sračky.
 9. A jinak používám http://www.amazon.co.uk/Citizen-Eco-Drive-Watch-Cb0030-56E-Controlled/dp/B005UCNEV0?ie=UTF8&psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00 Velmi přehledné, čas odečtu i za šera, lumi je po 4 letech excelentní - vydrží celou noc. Čas se synchronizuje automaticky, jsou odolné, bezúdržbové, jen je nosím a o nic se nestarám. Letní čas si přenastavují samy. Safírové sklíčko je naprosto čisté. Jen jsem lehce přecenil tvrdost titanu. Nosil jsem je i při různých pracech v dílně. A tak mají pár škrábanečků. Ale nyní na práce nosím Casia. Osobně nevidím důvod kupovat mechaniky. Člověk aby dával pořád pozor, přesnost nikdy nemohou mít jako radio controlled (s quartz) a stejně musí čas od času na promazání. To prostě u quartz nehrozí. Koupil jsem si i pár starších na ebay (z počátku 90. let) a i tyto jdou bez problémů.
 10. Stejné, ale v jiné barvě jsem kupoval klukovi. Solar (výměna baterky je opruz), budíky, stopky, docela dobrá lumi, WR 100M - to bylo dobré. Ale mají plastové sklíčko a hlavně - klukovi jsem pořád musel spravovat řemínek. A dále - asi po menších nárazech se mu rozhazoval digi a ana čas. Sice jdou resetovat, ale stejně. Nejsou špatné pro usedlejšího jedince, dodnes jsou doma jako náhradní. Ale koupil jsem mu nakonec http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000AR7S3A/ref=pe_30391_49077571_em_slvf_tm mají minerál a jsou opravdu dobře udělané a odolné. A pro sebe jsem si koupil http://www.amazon.com/Casio-PRG-270-1-Protrek-Multifunction-Digital/dp/B00ENCRBO4?ie=UTF8&psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00 Opět solar, ty funkce se mi hodí a hodně používám "budíky" během dne.
 11. No jo, ale Citizen dnes má titan s povrchovou tvrdostí na úrovni keramiky. Kdo další?
 12. Proč by neměla? Nedávno jsem hovořil s jedním konstruktérem, který dělá do letectví. Říkal, že některé věci s titanem umí jen ve dvou státech na světě. Rozšíření počítačů a internetu neznamená, že jedni umí to, co druzí.
 13. Titan je skvělý materiál. Technologie zpracování titanu neumí každý, Citizen je v tomto na špičce. Sám mám dvoje titanové Citizeny. Safír (správně syntetický korund) je skoro povinnost, EcoDrive znamená neotevírání hodinek, což je vždy trošku riziko. A hlavně hodinky nepřestanou jít, když to člověk nejméně potřebuje. K dokonalosti chybí jen RC.
 14. U mě pořadí: 1. Citizen - kalibry quartz má nej z výběru, titan je bomka, EcoDrive žádné starosti. Provedení velmi dobré. 2. Certina - má lepší provedení - odolnost ne kalibru, ale těsnění, apod. V odkazu provedení vypadá dobře 3. Tissot - nejsou špatné, ale spíše na efekt, nemají výhody předchozích.
 15. Záleží na financích, ale já bych asi chtěl i alarm. U EcoDrive nevadí používání (pokud se hodinkám dopřeje světlo). A koneckonců bych asi zkusil i použité, které dobře vypadají.
 16. Klukovi jsem koupil relativně levné G shock a svítí celou noc, i po roce a něco.
 17. Rozdíl mezi H144 a H145 Movement caliber H144 When the watch receives a time signal, the Daylight Saving Time setting is automatically updated. The time signal update overrides any manual settings that may have been made. If you live in an area that does not observe Daylight Saving Time, you may need to use alternate city for correcting the time. Movement caliber H145 When the watch receives a time signal, the Daylight Saving Time setting is automatically updated, provided the user has not manually turned OFF overridden the Daylight Saving Time setting. If you live in an area that does not receive a time signal, you will need to update the Daylight Saving Time setting manually. Jde o rozdíl, který v Evropě nemá význam řešit. Osobně si myslím, že jsou všechny zde uvedené modely skvělé. Mám 30 a jsou čitelné za všech podmínek, přehledné. No a já mám slabost pro titan :-)
 18. http://www.kralovstvihodinek.cz/index.php?route=product/product&product_id=6328 Citizen - CB0030-56E tyto hodinky v titanu za 15 000. Mají kalibr H145. Některé v oceli mají H144. Někde na netu by měl být rozdíl, podle mě jde o to, jak zvládají letní čas, ale nejsem si jistý.
 19. Titan se zas tak rychle nepoškodí. 3 roky jsem citizeny titanovky nesundával ani při manuálních pracech doma. Vyleštěné plochy na tahu v místech, která se dotýkají podložky jsou trošku poškrábaná, ale minimálně a viditelné jen zblízka.
 20. Já se před 3 roky kupoval s přesně stejnými požadavky ve slevě na amazonu Cb0030-56E. Možná jsem se dostal na cenu kolem 12 000, ovšem to bylo před intervencí ČNB. Dodnes jsem velmi spokojen. Dobře viditelné za šera, v noci. Titan je titan. Ale dnes se už skoro neprodávají, kromě ocelové verze. A ani nejsou ve slevě.
 21. Ani ne. Třeba Canony kalkulačky za stejnou cenu jsou výrazně lepší než Casio. A top kalkulačky jsou např. HP.
 22. U info na ebay je nutné být obezřetný. Ale vizuálně - jde o odlévané články, to je zřejmé.
×
×
 • Create New...