Jump to content

valjoux

Member_50
 • Content Count

  996
 • Joined

 • Last visited

About valjoux

Contact Methods

 • MSN
  777 789 592
 • Website URL
  http://petrzelahodinar@seznam.cz

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Jablonec

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pokud se jedná o natahovací hřídel tak každý hodinář by jí mohl sehnat. Jenže u řady těchto věcí je origo nějak jinak udělaná a ta běžná tam nepasuje.
 2. Když si zde čtu jak je jednoduché dát kukačky dohromady tak asi vím kam budu posílat zákazníky. A když vezmu že veškeré vůle co jsou na USSR potřebné jinde neplatí. A to nemluvím o tom jak porovnat bim kuku nebo kuku bim. A řešit po netu seřízení křepelek už nemá vůbec cenu.
 3. Už jsem to řešil jinde věc celkem na h..... Pokud nemá člověk vrtám na zeslabení ciferníku tak to je o ničem. Konkrétně Primky nemají noc místa mezi ručkou a cifrem. A pak dře ručka o cifr.
 4. To ale nebudou kukny v automatu ale chytré kukny.
 5. Nene, jde o náběh a ten je několik málo minut před odbíjením.
 6. V každých bicích hodinách před odbíjením cvakne někdy to je hlučné někdy ne. A co se týká křepelek to je další kapitola.
 7. Čištění ,mazaní je pohoda, seřízení někdy dá zabrat. Jenže hlavní problém je v tom že se jedná o staré vychozené věci. Takže oprava ložisek a čepů není nic divného a tady narůstá čas a peníze zákazníka. Takže když koupit tak nejlépe zadara. Tím že nejsou součástky tak při řadě oprav musí člověk rozebrat další věc aby měl součástky. Hlavně bych řešil svého hodináře a u něj si ujednal podmínky. Minimálně jednou týdně řeším zákazníka co někde něco koupil za draho a hlavně ve špatném stavu.
 8. Bohužel i taková cena může být a pokud jsou špatné měchy tak dalších 500.
 9. Co se týká období jsou to 80 léta a pro Němce to bylo jako pro nás budík Prim. Tak pochybuji o tom že se sežene rok a podobné informace. Co se týká těch Ruských tak ty nejsou v 100% stavu už od té doby co jsou na světě. A to je taky nejméně 40 let. Co se týká ceny nevím od kud jsi ale dnes lidi zaplatí až 13x víc za opravu, tenkrát cena byla 195 Kč na těch co jsou plastové. Ty dřevěné to bylo předěláváno už v ČSSR, tam byla cena jinde. Zhruba 450 Kč. A ty Němci jsou dnes někde od 4500.
 10. Na fotkách jsou klasické Německé kukny a vše je původní. Ručka se nechá sehnat pořád se dělají akorát ta cena 500 to nevím. A sehnat funkční kukny USSR to nebude sranda, už jen funkční měchy.
 11. Jo u starých hodinek se někdy musí čarovat. Hlavně že to pomohlo.
 12. Pokud si člověk dá záležet při výrobě tak určitě, každopádně bych se ale přikláněl k změnám na pouzdře.
 13. Čím větší mezera tím víc do -, čím menší tím víc do +, každopádně pravidelné narážení pokud to bude ležet na jedné straně tak se to také předchází.
 14. Co tak udělat větší mezeru v zámku vlásku na regulační ručce. A hlavně ať neleží vlásek na jedné straně ale pěkně běhá ze strany na stranu.
×
×
 • Create New...