Jump to content

valjoux

Member_50
 • Content Count

  999
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by valjoux

 1. To že to jsou čtvrtky jsem nepostřehl, ale v tom případě jsou záváží mnohem těžší. Je možno foto stroje?
 2. Malé pendlovky mají zpravidla 1,1, normální 1,3, podlahové 2,8 jicí, 3,3-3,5 bicí část. A pokud někdo řeší funkčnost přidáním kg tak to je špatně.
 3. Při nastavování hlouky kroku nás mistr celkem jebal. V tu dobu jsem to dělal jakého koliv skla. Bohužel dnes lupa 10 normál a brýle 4. Ale pokud je paleta dobře zalepená a funguje tak proč s tím laborovat?
 4. Pokud se jedná o natahovací hřídel tak každý hodinář by jí mohl sehnat. Jenže u řady těchto věcí je origo nějak jinak udělaná a ta běžná tam nepasuje.
 5. Když si zde čtu jak je jednoduché dát kukačky dohromady tak asi vím kam budu posílat zákazníky. A když vezmu že veškeré vůle co jsou na USSR potřebné jinde neplatí. A to nemluvím o tom jak porovnat bim kuku nebo kuku bim. A řešit po netu seřízení křepelek už nemá vůbec cenu.
 6. Už jsem to řešil jinde věc celkem na h..... Pokud nemá člověk vrtám na zeslabení ciferníku tak to je o ničem. Konkrétně Primky nemají noc místa mezi ručkou a cifrem. A pak dře ručka o cifr.
 7. To ale nebudou kukny v automatu ale chytré kukny.
 8. Nene, jde o náběh a ten je několik málo minut před odbíjením.
 9. V každých bicích hodinách před odbíjením cvakne někdy to je hlučné někdy ne. A co se týká křepelek to je další kapitola.
 10. Čištění ,mazaní je pohoda, seřízení někdy dá zabrat. Jenže hlavní problém je v tom že se jedná o staré vychozené věci. Takže oprava ložisek a čepů není nic divného a tady narůstá čas a peníze zákazníka. Takže když koupit tak nejlépe zadara. Tím že nejsou součástky tak při řadě oprav musí člověk rozebrat další věc aby měl součástky. Hlavně bych řešil svého hodináře a u něj si ujednal podmínky. Minimálně jednou týdně řeším zákazníka co někde něco koupil za draho a hlavně ve špatném stavu.
 11. Bohužel i taková cena může být a pokud jsou špatné měchy tak dalších 500.
 12. Co se týká období jsou to 80 léta a pro Němce to bylo jako pro nás budík Prim. Tak pochybuji o tom že se sežene rok a podobné informace. Co se týká těch Ruských tak ty nejsou v 100% stavu už od té doby co jsou na světě. A to je taky nejméně 40 let. Co se týká ceny nevím od kud jsi ale dnes lidi zaplatí až 13x víc za opravu, tenkrát cena byla 195 Kč na těch co jsou plastové. Ty dřevěné to bylo předěláváno už v ČSSR, tam byla cena jinde. Zhruba 450 Kč. A ty Němci jsou dnes někde od 4500.
 13. Na fotkách jsou klasické Německé kukny a vše je původní. Ručka se nechá sehnat pořád se dělají akorát ta cena 500 to nevím. A sehnat funkční kukny USSR to nebude sranda, už jen funkční měchy.
 14. Jo u starých hodinek se někdy musí čarovat. Hlavně že to pomohlo.
 15. Pokud si člověk dá záležet při výrobě tak určitě, každopádně bych se ale přikláněl k změnám na pouzdře.
 16. Čím větší mezera tím víc do -, čím menší tím víc do +, každopádně pravidelné narážení pokud to bude ležet na jedné straně tak se to také předchází.
 17. Co tak udělat větší mezeru v zámku vlásku na regulační ručce. A hlavně ať neleží vlásek na jedné straně ale pěkně běhá ze strany na stranu.
 18. Jojo toho dohadování bude čím dál tím víc.
 19. Jé přesně tak jsem se nudil na jaře během coronáče. A prča je že závit funguje.
 20. No nevím ale pokud není civka dostatečně přišroubovaná a dostatečně připevněná k statoru tak to nefunguje. A hlavně je to jedna z mála cívek co se letuje.
 21. Rychlá domluva, spolehlivý prodejce, Martina můžu doporučit.
 22. Hele je to o laborování pokud použiju větší rychlost tak se má tendenci brusný materiál rozpetlovat a zvětšovat průměr a to je na těchto věcech hned znát. Pokud máš malé otáčky tak to akorát déle podržíš.
 23. Nebyl za 56 budík hodinky 88 a 108 ceník mám někde v práci. Jo a pokud jsem chtěl výplatu tak se dělalo 10 ks na den taže zhruba 1000 a vyplata byla 33 procent hrubého.
×
×
 • Create New...