Jump to content

Wanderer

Member_50
 • Posts

  4,582
 • Joined

Everything posted by Wanderer

 1. Jenže Foundryman tady má jako jeden z mála připomínky typu kam zmizel mlíkař a komu to slouží. To už by stačilo udělat v záhlaví anketu, kdo je pro/proti očkování ev. kdo je na pochybách a pak už tu není potřeba nic dalšího psát.
 2. Normálně bych mu zavolal, dal bych mu den čas s tím, že v pondělí odpoledne jdeš na policii. A samozřejmě bych tam zašel. Ale jak píše Baldic, my jsme ti to říkali. A to buď rád, že v tomhle počasí s tím pravděpodobně nejezdí. To nechce bejt člověk nepřející hajzl, vyjde vstříc a nakonec se to stejně otočí proti němu. Předpokládám, že povinné ručení máš dávno zrušené.
 3. Hezky pěkně. Parabela je co za výrobu?
 4. Bych ty kožené podrážky tak nehaněl. Jo, takovej ten hladkej mramor, tam kloužou, ale jinak jsem v tom nachodil kvantum kilometrů a jsou fakt fobré a jsem maximálně spokojen. Pěkně se přizpůsobí noze. Jednou jsem měřil kroky na veletrhu v Německu, dal jsem za den cca 20 km a nohy celej den na kožených podrážkách, jak v pokojíčku. Podrážku jsem nechal měnit několikrát a maximální spokojenost. Takové Loake Chester jsou vyloženě "turistické" boty mezi lidi. Musí ti hlavně sedět kopyto a pak je to fakt paráda. Jo a nejvíc těch podrážek ubývá paradoxně na kancelářských kobercích.
 5. Venku se pomalu chystá sněžení, tj. jezdit budou jen skalní, tak tady jsem náhodou narazil na pěkné videjko, jak se jezdí se sajdou. Občas se mě někdo ptá, jak se s tím jezdí, tak s oblibou říkám, ať si odmontuje v autě pravé přední kolo, že to je tak zhruba ono. Tak se docela těším, až zas vytáhnu sněhové řetězy.
 6. Dobrej imunobústr je slivovice. Stačí trošku, nejsem fanda tvrdého, ale funguje to. Je někde nějaké bližší info o té Valnevě? Tam se předpokládám nebude přeočkovávat za 2 až 5 měsíců...
 7. Pěkné. Jojo, taky takové jedny mám. Možná bych to rozšířil na nákup řemenu s perem pro pevné stežejky. To by taky mohlo fungovat.
 8. Tvl, jak to tady tak v poslední době čtu, tak zajdu koupit květiny, bonbonieru, večer ženu láskyplně políbím a poděkuji za to, že je jaká je.
 9. Když jsem lezl na věž, akorát jsem zaslech "Vemte a jezte z toho všichni, toto je moje tělo..." tak si říkám, no to jsem si vybral čas... ale je to na chvilku, za chvíli jsem dole, už jsem to odkládal dost dlouho...
 10. Na vsi. Pak jsem už jsem vyháknul lana ke zvonům a blnul jen se strojem, ale jak se mi to spustilo po rukama, roztočily se oba větrníky, tak jsem prvně nevěděl, co mám chytat, jestli závaží, kola nebo držet lana ke zvonům. Pan hodinář, co mi to předal a generálkoval stroj, leží už půl roku na hřbitově, inu nějak ty zkušenosti nabrat musím. Ale on mi to říkal, že se s tímto dá hejbat jen dopředu. Tak teď už vím, jak to myslel. Jsem si myslel, že 5 minut dozadu bude v pohodě.
 11. Tak jsem šel seřídit věžní hodiny. Šly napřed o 10 min. Nechtěl jsem tak dlouho čekat, že si to usnadním. Místo toho jsem kompletně rozesral obbíjení, jak hodiny, tak čtvrtky. Spustil jsem to všechno naráz. Takže jsem to dával dohromady půl hodiny. Dole mše, varhany a já nahoře mlátím zvonama. Obě závaží padlá dole, natahování už vypadávala tepelná ochrana, že jsem se na to nevysral. Teď sedím na zahradě, poslouchám zvony a jak mi odlehlo, kdy se v poledne ozvaly 4 čtvrtky a 12 hodin. Příště tam půjdu pěšky, vezmu si placatku rumu a holt počkám.
 12. Výměna pístních kroužků. S odpojením a připojením sajdy s přehledem za 4 hodiny. Po nastartování to zas běželo perfektně. Tak mám radost a jedna z oprav motoparku hotová.
 13. tvl, ten závěr o té pochvě, to je do pamětihodností. to je prostě ze života...
 14. Dnes jsem si uvědomil jak vlastně fungují ta denně zveřejňovaná čísla testovaných, hospitalizovaných a mrtvých. Řekl bych, že to má stejný psychický efekt, jako když se četly seznamy popravených za heydrichiády. Nejhorší pro ty staré je ten strach.
 15. Teď to ještě procházím a McQueen vždycky jezdil na Triumphu, na spoustě fotek a teď koukám pořádně a pod ním Norton Commando...
 16. Kolegové kynologové, řešili jste nějak vytápění psí boudy? Přece jen doga není tak osrstěná, tak byť má boudu dobře zateplenou, tak uvažuju, že bych mu něco pořídil. Zatím jsem narazil na tohle. https://www.growzone.cz/12v/80w-topeni-s-termostatem-do-kurniku-psi-boudy-1 Máte nějaké jiné tipy nebo na co si dát pozor? Předpokládám, že cenu má jenom nízké napětí. Díky předem.
 17. Tak hlavně, že už máš babu na skládání. To už by nemuselo hned spadnout.
 18. Akorát, že malý TP potřebuješ k převodu, resp. musí se odevzdat a vystaví nový na nového majitele.
 19. Smlouva ti stejně nic neřeší, když kupující nereaguje. Naštěstí se do toho dá zatáhnout úřad a policie a jsou za to dost vysoké pokuty. Ale nepřál bych si řešit, když to borec cestou domů na moje doklady a moji pojistku do někoho napasuje...
 20. V rodině jsme teď nedávno měli prodaná a nepřehlášená vozidla. Nakonec jeden případ řešila i policie, ten druhý přepis se táhl třičtvrtě roku. Osobně bych nepřepsané doklady z ruky nedal. Buď hned na úřad nebo dodatečně doposlat i s tou RZ, jak píše Americkej.
 21. Září - je zádumčivý. Říjen - zavřel dveře auta tak, že nešla otevřít. Listopad - přinesl do úřadu benzín...
 22. Jojo, taky jsem na to přišel. Já používám 1,8 a funguje to parádně. A včera mě potěšilo setkání se spolužáky z vysoké. Normálně jsme se najedli, nikdo po nás nechtěl tečku a podobné pičoviny, normálně jsme seděli bez náhubku, jak normální lidi. Pokecali jsme očkování/neočkovaní, vzájemně si sdělili svoje pohledy na věc, nikdo nikoho neosočoval, cesta domů paráda, cesty vymetené a jelo se parádně. Fakt z toho mám radost.
 23. Se nám ta společnost už dost rozděluje a někdy i tvrdě. A to i zde. Já bych to očkován/neočkován dal přímo pod avatar. Budete hned vědět ke kterému táboru debatující patří a ušetříte klávesnice a spoustu virtuálního prostoru. Mám kamaráda obchoďáka, který po příjezdu k zákazníkovi musí velmi opatrně našlapovat, než zjistí ke kterému táboru dotyčný patří a pak může náležitě přitakávat. Jinak by neprodal, nedej Bože, aby zákazník zjistil, že nepatří k němu.
×
×
 • Create New...