Jump to content

Miro2

Member_50
 • Content Count

  72
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Miro2

 • Rank
  Pokročilejší začátečník

Contact Methods

 • ICQ
  191454286

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Ostrava
 1. Miro2

  Suunto

  Před týdnem jsem pořídil své již třetí Suunta v řadě. První jsem koupil Suunto Core All Black a již 3 roky jsem spokojený uživatel Ambit 3 Sapphire. Teď jsem k nim přidal Spartany Ultra. Využívám hlavně outdoorové funkce a ze sportů běh, badminton, plavání. U nových Spartanů jsem vyzkoušel mód pro sjezdové lyžování a zatím maximální spokojenost. U Spartanů jsem se trochu bál dotykového displaye, ale není to tak hrozné, navíc se dá v menu pohybovat i pomocí tlačítek, takže kdo nechce, nemusí dotykový display používat. Oproti Ambitům, které mi při běžném používání i po 3 letech provozu vydržely 14 dní, budou Spartany náročnější na spotřebu. Zatím to vidím tak na týden, ještě si s nimi hodně hraju, takže se vybíjejí rychleji. Navíc s nimi sleduji i spánek, Ambity jsem na noc odkládal, mohli se tak přepnout do úsporného režimu. Se Suuntem mám zatím pozitivní zkušenosti. Suunto Core jsem koupil po záruce z druhé ruky. Poté co mi do nich natekla voda když je vzal poprvé do bazénu, mi je servis ve Finsku obratem vyměnil za nové (znovu upozorňuji, že po záruce). Jako velkou výhodu vitím i snadnou servisovatelnost, kdy není problém nechat vyměnit lunetu, sklo, akumulátor, senzor tlaku vzdzchu, atd.
 2. Vyzkoušel bych stisknout všechny tlačítka najednou a přidržet cca 3-5s.
 3. Miro2

  Koscom

  Chaos bylo spíše to, co měli předtím, ještě k tomu pěkně hnusný chaos. Teď to vypadá dle mého názoru lépe a i možností filtrování více.
 4. Krásné, bohužel app zase pouze pro iPhone. Takže na Android se bude čekat 1/2 roku a pak min další 1/2 rok bude nepoužitelná, pokud bude scénář podobný jako u Movescount.
 5. Osobně se mi více líbí Squale, v té modré, viz fotka od ondra.palas, to nemá chybu.
 6. Zajímalo by mě, jak přesný je barometr. U Pro-treků to nebyla žádná sláva, alespoň u těch které jsem měl možnost vyzkoušet...
 7. Řemínek je problém, to je pravda. Netypické provedení takže nejde ničím nahradit a není moc z čeho vybírat. Jak po roce řemínek vypadal? Mě se už po necelém měsíci řemínek na některých exponovaných místech trochu ošoupal. Je matný a ošoupání jsou takové lesklejší plošky.
 8. Tak to s tím sklíčkem, které je napevno s lunetou je překvapení i pro mne. Doufal jsem, že to mají vyřešené podobně jako u Core. Asi je to tak kvůli vodotěsnosti... Nějaké ty šrámy určitě časem budou, Core vypadají už docela omláceně (po cca 3 letech), ale vesměs vše pobrala luneta, pouzdro i sklo (byť plast), vypadá relativně v pohodě.
 9. S GPS problém nemám, zatím jsem nedělal pesná porovnávání, ale testoval jsem je zároveň s telefonem a neměřenou trasu porovnával s Google maps a odchylky vycházely v rámci stovek metrů (trasa 7 a 10km) s tím že trasy byly v městské zástavbě a podmínky pro GPS byly komplikované. S webem jsem spokojený, ale mobilní aplikace (pro Android), je docela tragédie, to je pravda. Nicméně zatím je to pouze beta, mobilní aplikaci pro iOS vyzkoušenou nemám, neboť okousané jablko nevlastním.
 10. Zkušenost po cca 3 týdnech provozu je taková, že je mám zatím bez škrábance. Pravda ovšem je, že zaím neprošly žádnou náročnější zkouškou, pouze běžné nošení. Luneta půjde určitě vyměnit, ptal jsem se na to u Core, cena byla i s prací něco přes 1000 peněz. Předpokládám, že u Ambtů to bude podobné. Zkusil bych se zeptat tady: http://www.hshsport.cz/hshsportintro/hshintro.php
 11. Rád bych se také přidal do klubu s jedněmi opravdu miniaturními hodinkami. Nejedná se samozřejmě o Suunta, ty jsou jn pro porovnání velikosti. Mají 19mm na šířku, včetně korunky. Je v nich tzv. věčný strojek, který je jedou za 12hod, na sekundu přesný
 12. Měly by mít 51mm, mám menší obvod zápěstí (19cm) a už to nebylo ideální s tou dodávanou gumou. Myslím, že mnohem lépe by seděly na menší ruce s NATO strapem. Jinak ten kovový tah je opravdu těžká váha, taková činka sama o sobě :-D
 13. Rádo se stalo Ještě můžeš do výběru zařadit i Ambit2, funkčně na tom rozhodně nebudou hůře než Fenix2 a přesnost GPS by u Suunta měla být podle ohlasů na internetu mnohem lepší. Doporučuju si je před koupí prohlédnout naživo, jde to třeba tady: www.hshsport.cz/ (mají jak Garminy, tak Suunta), pokud to teda nemáš do Prahy na Anděl příliš z ruky.
 14. Takže popořadě Suunto Core - jednoduché digi s ABC funkcemi, NEMAJí GPS. Suunto Ambit - Sportster s GPS (umí navigovat, zaznamenávat trasu, lze je synchronizovat s telefonem/pc, připojit k nim HR belt nebo jiné měřící pomůcky). Garmin Fenix - platí o nich to samé co o Ambitech, pokud se budeme u Fénixů i Ambitů bavit o verzi 3 (poslední), tak Garminy jsou novější a mají několik vychytávek navíc jako WiFi, barevný display, umí GPS i GLONNAS (ruská obdoba GPS). Takže pokud chceš GPS musíš si vybírat mezi Suunto Ambit a Garmin Fenix. Já si před 3 týdny pořídil Suunto Ambit 3 Peak Saphire HR. Z toho, co jsem si zjistil, u Garminu pořád ještě dolaďují firmware a hodinky můžou být s některými verzemi nestabilní. Přesnější GPS u Suunt díky lepšímu GPS chipu (dle testů, které jsem našel na internetu). Jsou pohodlnější při nošení, mají sice atypický pásek, který nejde vyměnit za jiný než orginál, ale díky tvarování lépe sedí na ruce, hlavně pokud máš menší obvod zápěstí. Garminy mě na ruce pořád tahaly za chlupy Aplikace Movescout je česky a po poslední aktualizaci také aplikace pro Android i firmware hodinek má k dispoici české menu (naní to kritické, ale potěší). Dále verze Peak u Ambitu má větší kapacitu akumulátoru. Při nastavené maximální přesnosti GPS a záznamu po 1 sekundě vydrží 20 hodin. Pokud je budeš používat jen jako hodinky měly by vydržet 30 dní. A ještě jedna věc, pokud chceš používat hrudní pás, ten dodávaný k Ambitům, má vlastní paměť, tudíž ho lze používat i když nechceš mít zrovna hodinky na ruce. Data se z hrudního pásu do hodinek přenesou hned po tom co se znovu připojí.
 15. Záleží na tom, co od hodinek očekáváš. Funkčně to jsou naprosto rozdílné hodinky. Suunta Core jsou jednoduché ABC digitálky, tzn. mají výškoměr/barometr a kompas. Umí ještě měřit teplotu a zaznamenávat barometrické údaje. Fenix2 je GPS sportster, který krom výše zmíněného umí spolupracovat s hrudním pásem a různými pody, dále má GPS a umí tě navigovat, nebo zaznamenávat trasu atd. Můžeš je připojit k PC a analyzovat tréningová data pomocí programu Garmin Connect. Výčet funkcí samozřejmě není úpný, chtěl jsem jen poukázat, že se jedná o hodinky naprosto odlišných kategorií. U Suunta má Fenix protějšek v Ambitech, momentálně nejnovější verze jsou Fenix3 a Ambit3. Co se Core týče nevím jestli má Garmin v nabídce něco adekvátního.
×
×
 • Create New...