Jump to content

mtruelle

Member_50
 • Content Count

  357
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About mtruelle

 • Rank
  Kandidát závislosti
 • Birthday February 25

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Fanoušek značky
  Kynologie, hodinky

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Boston? Dobra volba, mám tri :-)
 2. To je terminus technicus, je to pojištění tzv. Bismarkovského typu. Dost lidí si myslí, že by bylo lepší si platit do svého účtu a pak z něj čerpat. Ovšem má to háček v tom, že třeba ten obezní diabetický taxikář s koronavirem by na to zcela jistě neměl stejně jako drtivá většina lidí. Další výhodou tohoto typu pojištění je i povinnost a platnost na všechny - to je to, ce třeba v USA není a stačí se podívat na úmrtnost na 100 000 obyvatel - to je jedna z příčin.
 3. Jo, zaznamenal jsem, to je dobrý krok po mnoha letech naléhání.
 4. No to je socialni solidarita... mladi a bohati plati za stare a nemocne, to je OK, za statni pojistence je platba zcela nedostatecna. Nejvetsi problem je, ze dosud nikdo nestanovil, co by ze socialne postaveneho zdravotniho pojisteni by melo byt hrazeno... nejaky basal a otevrit tim moznost komercniho pripojisteni u ZP tak, aby se kazdy rozhodnul zda bude investovat do zdravotni pece ci si treba radsi koupi nove auto....
 5. Mno....https://www.opojisteni.cz/spektrum/vydaje-na-zdravotni-peci-jsou-v-porovnani-s-eu-nizke/c:16925/...... Lichotivý není ani poměr vstupu za Euro a USD.
 6. Stačí zavolat praktikovy a ten posle e-recept.
 7. U těch seniorních skupin bych byl opatrnější :-)
 8. Myslím si, že je to předpokládatelná zpráva. Když tam žije miliarda lidí a oni selektivně uzavřou některé oblasti - tak tomu viru je to celkem fuk - počká si a promoří populaci podobně jak to vidíme v Evropě nebo USA To bude stejné. Zaleží na jímavosti zdravotního systému v pomeru ke strmosti té křivky - tak jak tak to bude víceméně Gauss s různým vrcholem v čase.
 9. Konečně rozumny web se vztazenou morbiditou na 1 mio obyvatel. Vzpomente na data ruznych opatreni v ruznych zemich a je jasneji.....https://nakit.cz/koronadata
 10. Jenom pro ilustraci... ve stredu jsem posilal na stery 2 deti .... vysledek dosud nemam.
 11. Ano, to je pravda. Promoreni ale bude vyrazne vyssi.
 12. Tak jenom doplnim : Aktualne je v Taliansku evidovanych 51 umrti medzi lekarmi (rocniky narodenia od 1926 po 1971, takmer 50% z nich boli prakticki lekari (odkaz: https://portale.fnomceo.it/elenco-dei-medici-caduti-nel-corso-dellepidemia-di-covid-19/) To za chripkovych epidemii opravdu nebyva.
 13. Nevím jak u této nemoci - ale u chřipky se může očkovat před propuknutím epidemie, ne v ní. Spíše bych viděl naději v šetrném antivirotiku.
 14. Díky za info - jenom trošku doplním - jistě jde o prostupnost aerosolu - ale taky dost o velikost viru, která je u tohoto viru různá, ty menší v pohodě přes FFP2 projdou i třeba s pomocí vdechu nositele. Navíc K95, kterých jsme pár vyfasovali jsou tvarově jako roušky a nemohou tak přiléhat k obličeji - ale lepší něco než nic. Ty FFP 3 jsou na tom lépe. Na druhou stranu mi poklesl průchod ordinací na počty srovnatelné s mým německým kolegou mimo epidemii :-)
 15. Asi se pleteš - i prohlídku provedenou později pojišťovna normálně proplatí. U dětských doktoru v kapitační platbě je cca 70 - 80 procent přijmu tvořeno kapitační platbou. Ten zbytek jsou ty preventivní prohlídky, extra nasmlouvané výkony a přímé platby. Čili na přežití v pohodě v současnosti je, to ostatní neuteče. Jinak minulý týden bez respirátorů, tento týden jsem nafasoval FFP2 12 ks na ordinaci, virus samotný má variabilní velikost - ty menší tím respirátorem v pohodě projdou. Proč tu sedím - to je na dlouhé povídání. Jinak do dlouhodobě plánované penze to mám za 153 dní.
×
×
 • Create New...