Jump to content

gandalf

Member_50
 • Content Count

  3,631
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by gandalf

 1. Trocha světla navic neuškodí.
 2. Njn, ale někdy to není pravda. Klidně opatrně přihnojuj /třeba tekutým/. Jak jsem viděl, tak máš světlý špičky kytek /asi málo dusíku.
 3. Jo, pěkný. Už opatrně přihnojuješ?
 4. Ty mně děsíš, já to včera sosnul.
 5. Ahoj, to je pochopitelný, na to jsem upozoňoval už před nějakým časem. Ale někdy kříženci mají i dobré vlastnosti. Pokud to člověk nedělá aby mohl prodávat semínka konkrétního druho, tak je to jedno. /já semínka nikdy neprodával/ Na kytce roste stále to samé co má, jen semínka uvnitř budou /možná/ jiná, kukačky jim říkáme - protože genetika.
 6. Velikonoční přání.
 7. Ony snesou i drsnější zacházení - vše doroste, neboj se toho.
 8. Zatím je můžeš nechat tak, jak jsou, ale rozsadit! Pěkný sazenice.
 9. Trinidad Scorpion Moruga /TSM/ Peach se mi doma zbláznila - kvete, plodí, roste jako divá /v paneláku/. A krásně voní - doporučuji všem, je nenáročná, jen ji nechat na pokoji a ona si poradí. Fotky nic moc, ale je to opravdu velká kytka a blbě se fotí.
 10. Loňská kytka Trinidad Scorpion Moruga Peach /1.200.000 SHU - ideálně/. Nijak zvášť o ni nepečuji, občas přihnojím, zaliji když si řekne. Stojí u okna, nesvítím jí. Plodí, kvete .... Jedna z mnoha, co mi už zabírá místo. Mám vyseto 22 druhů, 16 jsem už přepíchal do sadbovačů /s manželkou bojuju o každý centimetr bytu/
 11. Dovoluji si vám poslat jedno ostré přání.
 12. Vyzkoušej příští rok nějaké Aji ze stejného rodu, ty budou ostřejší a také ozdobné. Tento rod má spoustu druhů chilli. Mně osobně moc nechutnají, ale jsou pěstitelé, kteří na ně nedají dopustit. Ale musíš vysévat tak v únoru.
 13. Biskupská koruna zrovna moc nepálí. Vlastně trochu pálí jen ten střed. Nedostatek slunce a chlad nepodporují vznik kapsaicinu. To jsou papričky spíš na ozdobu do salátů, nebo k naloženým okurkám - já jsem je plnil sýrovou pěnou jako zajímavou ozdobu salátu /možno i zavařené/. Jinak pro děti Já je už nepěstuju, zaberou moc místa.
 14. Vypadá pěkně. Teď hlavně v teple.
 15. Psal jsem ti 27.8.2020. Mám to v odeslané poště.
 16. Máš to pěkný. Četls ZS? Máš tam telefon na mého kamaráda-námořníka.
 17. Já měl dnes taky dočesnou. Co s tím provedu nevím. Nasušeno mám, pasty chu-nan na léta, Kamil nejezdí .......
 18. Já jsem dnes poprvé vařil kaldoun /s houskovo-drůbkovými knedlíčky/. Naprostá fantazie!
 19. Takhle dnes vypadá Trinidad Scorpion Moruga Peach - v teple jí to svědčí. A čerstvě přinesená kytka Sibiřské domácí /byla pro Kamila/
 20. Já jsem taky už většinu otrhal a dokonce už usušil /i zelené/. Zelené drobotě mám doma ještě tak na 3 plata, ale jednodušší by asi bylo udělat zelenou pastu chu-nan. Ve fólijovníku jsou už jen zbytky. Letos to byla celkem bída, v porovnáním s minulými léty. Ale nakonec to nějak dopadlo - nasušil jsem, pasty jsem udělal kolem 2 litrů /větší část už rozdal/. Mile mně překvalila Big Black Mamma a Trinidad Scorpion Moruga Peach, Naga Jolokia Caremel i 7 POT Yellow, trochu zklamala Naga Jolokia Yellow, která bývala velice plodná.
 21. Tahle domácí kytka, Trinidad Scorpion Moruga Peacch, má až 1.200.000 pálovosti /SHU/. Takhle se mi odměňuje za přenesení do tepla bytu. Aještě jeden lepší COVID
 22. Já jsem taky sklidil a suším jako o závod. Mám spoustu zeleného,
×
×
 • Create New...