Jump to content

Pavel K

Member_50
 • Content Count

  110
 • Joined

 • Last visited

About Pavel K

 • Rank
  Učedník

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Praha
 1. Vít ode mě kupoval hodinky, v pohodě jsme se dohodli na osobním předání, vše proběhlo v pořádku, doporučuji.
 2. Jak už zmínili předřečníci Breguet spiral je Breguetův vlásek, který má na rozdíl od běžného plochého vnější závit zvednutý nahoru a doprostřed. Ancre ligne droite je kotvový stranový krok. Jeho princip a funkce je úplně stejná jako u běžného švýcarského kotvového kroku, který se používá dodnes. Jenom je celá kotva (s paletami po straně) v jedné přímce s ložiskem setrvačky.
 3. Pokud by to někoho zajímalo, tak v klenotnictví Halada (Praha, Na příkopech, šikmo naproti Dušákovi) mají několik ML s uvedenou slevou. Je to převážně řada Masterpiece v původních cenách mezi 60 a 130 tisíci, některé i dražší. Zpravidla typy s velkým datem, nebo s retrogádním datem a rezervou chodu.
 4. Pavel K

  Eros

  Já si myslím, že pouzdra byla vyráběna spíše u nás (Safina? nebo někdo takový), tak, aby tam šla snadno použít různá "střeva". Pokud by pouzdra byla švýcarská, byl by tam zřejmě i švýcarský punc. Navíc u nás je koncentrace zlatých Eros hodinek poměrně velká. Mám ještě jedny Erosy chromované na součástky a mají řádově jiné výrobní číslo, přestože mají stejný strojek a ručky a podobný ciferník. Moje hypotéza je, že někdo po válce nakoupil určité množství Erosů bez pouzder a kompletoval to u nás do tady zhotovených zlatých pouzder. A ty pouzdra, co zbyly, byly potom použity na těch několik málo p
 5. Pavel K

  Eros

  Já myslím, že je to masivní zlato, je tam punc. U Tvého dýnka také vypadá, že je tam punc. Myslím si ale, že pouzdra byla zhotovena u nás. Jednak na mém jsou pouze československé puncy a potom zlaté primky v následujícím odkazu mají stejné pouzdro s podobným výrobním číslem. Ledaže by někdo do zlatého pouzdra od Erosů namontoval primky. Jak už se zde někdy probíralo, takové Prim-eros. http://www.aukro.cz/item501021383_prim_zla...ke_hodinky.html
 6. Pavel K

  Eros

  Zatím jsem našel jen takovouhle fotku, časem zkusím dodat lepší. Průměr mého strojku je 29,5 mm a v pouzdře je tím pádem vložen přímo, bez přídavného mezikruží.
 7. Pavel K

  Eros

  Přidávám slíbené fotky. Jinak jsem si všiml, že Tvůj strojek je trochu jiný a pravděpodobně menší, takže by to mohl být přesně ten v odkazu.
 8. Pavel K

  Eros

  Matičky nebo šroubky při povolování od středu setrvačky zpomalují chod.
 9. Pavel K

  Eros

  Také mám podobné zlaté Erosy, navíc mají uložení Incabloc. Řízení chodu pomocí šroubků na setrvačce je možné, ale problematické, protože šroubky pak nejsou dotaženy a mohou se uvolnit. Pokud jsem měl šroubky povolené pouze málo, zdálo se vše v pořádku, ale snažil jsem se odchylku dostat na nulu a pak už šroubky příliš nedržely. Myslím si, že pomocí podložek pod šroubky byla odchylka nastavena zhruba 30-60 s do plusu a pak už se s tím jednoduchým způsobem nedá moc dělat (pokud za jednoduché nepovažujeme zhotovení tlustších podložek). S řemínkem 16 pozor, i na fotkách je vidět, že je volný, a
 10. http://forum.chronomag.cz/index.php?showtopic=15538 Autor vlákna neupozornil, že lepší fotky jsou v tomto vlákně, tak to dělám za něj
 11. Našel jsem pouze, že je to opravdu stejná firma jako Marvin. Firma DIDISHEIM (Marvin Watch) používala značky Marvin, Nivram, Nivrel, Lancet a Figaro.
 12. Špindlovky jsou hodinky s vřetenovým krokem. Byl to první typ kroku vůbec, který se používal ještě před vynálezem kyvadla a setrvačky z vláskem, ale i potom. Převod síly přes kužel a řetízek (závitkový vyrovnávač) se opravdu používal pro vyrovnání síly nataženého a méně nataženého pera. Ale některý z místních odborníku mě určitě dále doplní.
 13. Pavel K

  LEVER

  Je to označení kotvového kroku. Jen si nejsem jistý, jestli tak označovali pouze kvalitní švýcarský kotvový krok, nebo i levný kolíčkový krok. Každopádně to bylo odlišení od méně kvalitního válečkového kroku.
 14. Asi tě moc nepotěším. Já bych to nechal být, protože potisk ciferníku primek moc odolný není a velmi snadno se poškodí. Ale pokud má někdo nějakou zázračnou metodu, také by mě to zajímalo.
 15. No právě, proto myslím, že je potřeba o tom mluvit a upozorňovat na to. Nelze se tvářit, že o fakách se nemluví, protože je přece každý pozná. Rozeznání jak vidno nemusí být úplně snadné, obzvláště když ETA také existuje v nejrůznějších úpravách, s různými nárazuvzdornými uloženími setrvačky apod.
×
×
 • Create New...