Jump to content

PavelK

Member_50
 • Posts

  793
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Pohlaví
  Neuvedeno

Recent Profile Visitors

8,518 profile views

PavelK's Achievements

Závislák

Závislák (6/8)

 1. Rychlý a bezproblémový obchod, děkuji a doporučuji.
 2. Rychlý a bezproblémový obchod, doporučuji.
 3. Co jak zcela není? Onyx zelený nebývá? Věřím, že víš, o čem píšeš, ale mohl bys to psát jasněji, abychom to věděli i my ostatní. Užitečnost googlu tady myslím nemusíme rozebírat, tu snad nikdo nepopírá, ale kdybychom se navzájem jen odkazovali na google, mohli bychom fórum zrušit.
 4. Tak on onyx může být i zelený, tomu je pak ten plast celkem podobný.
 5. Ten budík je také jedním z požadavků? Pokud ano, tak je hledání hodinek splňujících dané požadavky marné.
 6. PavelK

  Born to Measure

  Na původním ciferníku byla aspoň telemetrická stupnice barevně odlišená a i na tachymetrickou dosahovala ručka, takže byla mnohem použitelnější než ta na lunetě, kde se hodnoty dají leda odhadovat. Pulzační stupnici si mohli odpustit, protože dubluje tu tachymetrickou, jen s polovičními hodnotami. Ve výsledku to nevypadá špatně, ale vzhledu a zejména použitelnosti historického modelu to nedosahuje, což mi přijde po všem tom pokroku smutné. Opravdu trochu kočkopes, spirálovky násilně zkřížené s moonwatch. Nejlepší je pohled zespodu.
 7. Jo, to jsem myslím kdysi viděl, nebo něco podobného. Ještě větší frajeřina by byla, kdyby se ručičky ve dne pohybovaly jinou rychlostí než v noci (a každý den jinou), ale mechanickou realizaci si neumím představit.
 8. Není třeba být na rovníku. Takový čas měli před pár stoletími v Japonsku. Pochopitelně denní a noční hodiny nebyly stejně dlouhé a jejich délka se měnila každým dnem, nicméně byl jich stejný počet. To by byla výzva! Nejen pro lidi, ale hlavně pro techniku.
 9. Já mám dobrou zkušenost odsud: Brašnářství Tatiana
 10. Nejspíš S-42. Na hodinkách je použit WGS84, který armáda používá v současnosti.
 11. Škoda, že Orbita nepíše, co je to vlastně za počet. Vždycky jsem měl za to, že uvádějí počet otáček pro 1 den chodu, ale vlastně by to mohl být počet otáček pro plné natažení, jak píšeš. Může to být podstatný rozdíl, zvlášť u strojků s několikadenní rezervou chodu. PS: Nazývají to TURNS PER DAY, což chápu jako počet otáček pro den chodu. Udržovat hodinky ve stavu neúplného (a stále stejného) natažení je prakticky neproveditelné, to by musely za den vykonat přesně takový počet otáček, jaký je potřebný pro den chodu. A tohle číslo těžko někde zjistíš, leda že by sis sám spočítal převodový poměr od rotoru samonátahu k hodinovému stroji. Když chceš minimalizovat ovládání a neřešit přepínání režimů, proč tedy vybírat směr otáčení a neudělat ho střídavě oběma směry? Jestli natahovat po malých dávkách, nebo jednou za den, to je myslím celkem jedno, resp. rozdíl v opotřebení stroje bude neznatelný. Jinak teoreticky dojde k nejmenšímu opotřebení, když bude péro co nejméně natažené, takže ideálně natahovat (téměř nenatažené) péro stejným tempem, jakým se rozvíjí. Jinými slovy vykonat ten počet otáček rovnoměrně během celého dne a vůbec nezastavovat. Ale pokud nebudeš znát ten přesný počet (viz výše), nemá to cenu řešit, protože bys skončil s hodinkami buď zastavenými, nebo stále plně nataženými. Pak je vlastně naopak lepší natáhnout hodinky najednou a aspoň budeš vědět, že po zbytek dne budou méně a méně natažené.
 12. Obávám se, že se to mělo řešit to s celníky už před odesláním hodinek na opravu.
 13. Jenže ta pologrupa má se sčítáním společný leda tak vzhled toho operátoru.
 14. To je přece jasné, že nemůžeš sčítat hrušky s jabkama. Ale vynásobit je můžeš. Výsledná veličina udávaná v hruškojabkách bude sice poněkud podivná, nicméně možná.
 15. Stroj je to zajímavý, ale nejzajímavější je to s tím rozběhnutím. Čekal bych, že se nerozběhnou dřív, než vložíš novou baterii. (Omlouvám se za nejapný humor, ale nemohl jsem si pomoci.) Quartzky to ovšem nejsou, jak jistě víš.
×
×
 • Create New...