Jump to content

Karlos

Member_50
 • Posts

  7,960
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Karlos

 1. Víc identifikovat není co. Značku (výrobce) znáš, a hodinky samotné jsou dodatečná předělávka z kapesních hodinek.
 2. Primárně si dát pozor na nákup bez znalostí. Když nevím co kupuju, jak to asi může dopadnout?
 3. Máš tři hodinky, nebo máš lumi na trojce?
 4. Máš to na chalupě krásný. A i rychlovarná konvice zajistí vanu teplé vody.
 5. Jak bych ve tvém případě postupoval já: Opsal bych nápis na zadním víčku do googlu a listoval výsledky tak dlouho, až bych na nějakou odhadní dataci narazil.
 6. martar: Přesně, sám sis odpověděl. Prostě mikroregulace Zenith, daší název netřeba. Ale možná to nějaký název má, nevím.
 7. Dej do vyhledávače Zenith serial number, zjistíš jak jsou starý. A to je asi tak všechno. Věci jako typ, model, název a podobně, to jsou naše obsese, my jsme tím posedlí, honosně znějící jméno výrobku nám dává pocit výjimečnosti a zajišťuje prodejnost stejných věcí vyráběných v milionech. Tehdy to nijak důležité nebylo, a dávat obyčejným věcem jména už vůbec ne. Nějak označené to jistě bylo, nějakým číslem, ale to už těžko někde najdeš. A taky k čemu by ti to bylo. martar: To je standardní mikroregulace tohohle výrobce, nejspíš si ji sami vymysleli, stejně jako strojky. A s názvem to nejspíš bude nějak tak, jak píšu výš.
 8. http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Omega_R17_8
 9. Pokud zákazník už začíná přemýšlet, ale stále ochotně nakupuje, je cena v naprostém pořádku, téměř na svém maximu.
 10. Já ho právě taky nemůžu najít. Tady jsou nějaké typy: https://www.oldswisswatches.com/watch-parts-branded/cortebert-calibre-movement-and-spares/
 11. Tyhle? https://gramho.com/media/2201648250159615301 Rámeček se sklem mají jiný. A taky nesedí velikost, udává 44 mm. Lucky: Můžeš změřit průměr strojku? Je to 36 mm?
 12. Tady jsou jedny taky bez krčku korunky: http://chronocentric.com/forums/chronotrader/index.cgi?md=read;id=94018 Tak třeba existovala i verze bez krčku. Prohlédni to pod korunkou, jestli tam něco chybí, mělo by to být vidět.
 13. Rámeček je buď vyrobený jiný, nebo chybí ta vroubkovaná objímka. Netuším jak to mohlo být v originále řešené. Dostat tohle do původního stavu ale vidím jako skoro nemožné. Ty hodinky z Aukra se neprodaly, zkus požádat prodejce o fotky lunety, jestli bys poznal víc. Korunka a krček nebudou větší problém. Krček použít z nějakého pouzdra kapesních hodinek a nějak přiletovat, natahovací hřídelka se snad napasuje a korunka je detail. Nikam bych ale nespěchal, jen bych pátral a sbíral informace a zkušenosti. A jednou dojdeš k nějakému závěru.
 14. Tady jsou jedny: https://aukro.cz/cortebert-letecke-hodinky-40mm-projekt-na-opravu-6960282644 Pouzdro vypadá stejné, jen máš asi jiný rámeček se sklem, původně byl vroubkovaný s otočným sklem. A korunka na krčku.
 15. Zkus tady: http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?13&ranfft&0&2uswk Nebo klasicky google obrázky a hledat něco jako vintage cortébert movement. Stroj vypadá staře a neobvykle, tak hledání asi chvíli zabere. Hodinky jsou to moc pěkné, jen pouzdro vypadá trochu nestandardně, třeba nemusí být původní. Kdybys někde narazil na obrázky stejných hodinek, přidej je sem.
 16. Tahle stránka se mi nezobrazila. Kdopak to byl?
 17. Zajímavé, je to tedy skutečně popel.
 18. Aha, je to prosklené, už chápu. A třeba je to opravdu popel, jen se mi to s tím letopočtem zdálo málo pravděpodobné. Zkus zapátrat, jestli se v Německu té doby prováděly kremace.
 19. Šatlén zajímavý, popel skoro určitě ne, neb v té době se kremace ještě moc neprováděly. A mně ani moc nedává smysl dávat datum úmrtí na něco, co je elegantní ozdobou. Lidé si přece chtějí připomínat radostné události, a takovýhle přívěšek byl chlubidlo. Zadní strana přívěšku je blbě vidět, ale nechybí tam něco?
 20. Co by za to mnoho majitelů kapesních hodinek dalo, kdyby taky měli na ciferníku napsaného výrobce. Žádný poklady nemáš, takže jde o to, jestli tě hodinky zajímají. Jestli jo, stačí trochu podráždit googla a něco málo bys určitě našel. A jestli ne, nech to plavat. Já bych doporučil hodinky někam uklidit a v klidu na ně zapomenout. Není ten správný čas.
×
×
 • Create New...