Jump to content

geometr

Member_50
 • Posts

  8,307
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by geometr

 1. ... třeba časem udělaj upgrade přes appku a taky to pujde
 2. Tak pod vším se potí ruka. Některej matroš to nasákne (blee), některej ne, no. Je jasný že každýmu vyhovuje nebo vadí něco jinýho. A taky líbit se a bejt funkční můžou bejt dvě různý věci Mně asi nejvíc v terénu vyhovuje ten nylon. Ale ten plast u mých DW5600 mi zrovna nevadí. A jinak ten rámeček jim k tý lesní práci pásne, to teda ne že ne. A vlastně i ty očka strapu. Normálně mi to připomnělo ten starej lakatoš
 3. No jestli myslíš ty digitalizovaný katastrální... nebránil bych se expresivnějšímu výrazivu
 4. Ad první odstavec: To si nemyslím, že platí úplně paušálně - chyba. Můžeš třeba dojít na konec cesty v oboru (pro tebe konec - silně individuální). Můžeš taky zjistit, že bys chtěl dělat něco jinýho byť jseš ve svém oboru dobrý, že tě to prostě zajímá víc, že se chceš právě třeba naučit něco jinýho / novýho a třeba se v tom i vzdělávat - přidělat si další školu. Znám oba případy u velmi úspěšných lidí ve svých oborech. Ale samozřejmě můžeš zjistit po letech, že to byla chyba, žes měl vlastně dělat něco jinýho. A klobouk dolů před tím, kdo si to dokáže přiznat a přeřadit a bejt dobrej v něčem jiným, než v tom co ho živilo doposud. Koneckonců kdo měl zcela jasno v tom, co chce opravdu dělat, když jsme se hlásili třeba na střední a nastupovali do vlaku života... Ze svého okolí vím, že někteří se hledali poměrně dlouho. Někteří se možná nenašli do dneška, ovšem těžko soudit jestli je to neúspěch a jestli to tak vnímají. No a někdy je prostě radikální změna potřeba třeba v souvislosti s jinými životními útrapami. Ad druhý odstavec: Ano i to je nepochybně cesta a spousta lidí to tak nepochybně má a je to v pořádku. Navíc tím povýšením nepřestaneš tak úplně být geometr. Ale třeba já po tomhle nikdy netoužil, nechtěl řídit lidi a přiznám se, ani mít za ně zodpovědnost. Před už dost lety jsem se právě rozhodl mezi tímto a tím, co dělám. A zatím bych neměnil, zatím mě pořád baví ta praktická geodézie - to řemeslo se vším, co k tomu patří. A jestli jsi jako manažer volnější a máš více možností? No nevím...
 5. Tak mě taky někdy. Koho jeho práce někdy neštve... Ale v létě mám prázdniny.
 6. Na praktický geodézii je pěkný, že furt nedřepíš na jednom místě někde v kanclu. A ani venku nejsi na jednom místě. Necivíš jen do compu. Jsi částečně venku. Hejbeš se. Někdy to chce i trochu víc fyzičku. A co se týká nejrůznějších technologií pro sběr, vyhodnocování a prezentaci dat, jakož i třeba technologií pro realizaci staveb (od přípravy / zpracpvání na PC až po práci v terénu), krom toho, že je to jedna obrovská IT, jsou toho v našem oboru dneska mraky. Nemusíš ani změnit obor a mužeš najednou začít dělat něco jinýho za použití jiných technologií při znalosti platných principů a svém vzdělání v oboru. Jeden už zdaleka neni schopnej dělat všechno, co ten obor obsahuje (to nebyl nikdy, ale třeba před dvaceti, třiceti lety to nedosahovalo zdaleka takových technologických rozměrů). Záběr je třeba od řízení kosmickejch těles, přes kosmické nebo letecké snímkování a skenování, klasické terestrické měření (které je přes všechny ty moderní technologie někde pořád nenahraditelné) až třeba po ražení tunelů nebo třeba průzkum oceánů. Jako geodet (a kartograf) mužeš několikrát za život začít dělat "něco jinýho" a pořád jseš geodet (a kartograf)
 7. ... takže masovej vrah těch chráněnejch tvorů jo
 8. Je ten jubilee tah takový chrastítko, jako u skx nebo je / bude nějakej lepší?
 9. Jak já Ti rozumím. Když si vzpomenu jak cvičím se všema dvířkama u skříněk, aby byly mezery stejný, jak jsem cvičil s kuchyňskou linkou, aby skříňky visely přesně a mezery u dvířek byly stejný (stejně ve finále hovno, páč je trochu z kopce strop - no na hovno, moc podmínek najednou). Pantografový dveře jak jsem šteloval po těch dobytkách, co to montovali kdysi... Tohle by mě teda taky parádně nasralo. Co si jeden neudělá... jenže všechno umět nemůže.
 10. geometr

  Tissot PRX

  Teď jsem znovu četl pečlivě Tvůj příspěvek a omlouvám se, nějak jsem ignoroval, že řešíš pozici vůči pouzdru. Koukal jsem na ty linky přes cifr a vůči indexům, docela dlouho jsem to prohližel a hledal nějaké trochu zákonitosti v souvislosti s tím focením a vypustil při tom svém civění to pro Tebe podstatné - cifr x pouzdro - že ty linky spojují i hrany pouzdra. Tam je samozřejmě moje poznámka o vyndaném cifru zcela mimo mísu. To ostatní obecně platí. No a ještě do toho může tedy vstoupit nějaká nepřesnost ve výrobě (tvaru, rozměrech) pouzdra, i když to asi vyrobit umí. Oči jsou na tohle skutečně hodně citlivé, je třeba jim věřit. Vidím, žes na to šel hodně pečlivě a jestli tu nepřesnost vnímáš, skoro jsem přesvědčen, že tam bude. Taky bych řekl, že zrovna tenhle tvar pouzdra s těmi hranami bude na tuhle "tvou" nepřesnost trochu háklivějši. No a kombinace více drobných nepřesností (které mohou být v dílčích tolerancích pro jednotlivé komponenty) pak může už způsobit pro oko "nepřekonatelný problém" - trochu nepřesně tvarované pouzdro, trochu nepřesně nasázený cifr, trochu nepřesně vsazený cifr a "katastrofa" je na světě.
 11. geometr

  Tissot PRX

  Zkus ještě kruh, řekl bych, že luneta nebude kruh A teď vážně: Aby sis mohl malovat nějaký přímky, kolečka apod. na nějakou fotku z bůhví jakýho foťáku, musel bys přinejmenším v amatérských podmínkách například začít tím, že rovina ciferníku bude přísně rovnoběžná s rovinou snímače foťáku, přičemž snímač sám o sobě bude opravdu rovina, optika bude bez vad atd.. Můžeš začít studovat třeba deskriptivní geometrii (různá promítání, perspektivy), optiku třeba (včetně různých optických vad čoček) a třeba i fotogrammetrii... Není úplně jednoduché něco vyfotit, dostat do roviny a pak v tý rovině něco měřit. Věnuje se tomu celá disciplína. A používané foťáky a technologie jsou trochu něco jinýho, než mobil nebo běžnej digifoťák. Věř více svým očím, než amatérskému proměřování fotky Lidské oko je samo o sobě velmi citlivé na různé řekněme geometrické proporce. Ale také samozřejmě lidské oko může trpět různými menšími či většími vadami a dva lidé nebudou vidět úplně stejně. Co jeden vidí, druhý vůbec vidět nemusí. A bohužel, co může jeden vnímat jako bezvadné, může jiný vnímat jako deformované, byť přísně geometricky to může být v pořádku. Tim nechci samozřejmě tvrdit, že hodinky jsou bezvadné nebo naopak "přes čáru". Ale třeba ty přímky bys musel dělat na vyndaným cifru a ne na fotce, aby to mělo nějakou vypovídací hodnotu.
 12. A to jsem v životě sršeň nezabil, tak svět odpláci. Kde je kur.a plakající smajlík!?
 13. Mě kuncáku? Hele, jsou geodeti a geometři, jo.
 14. ... a kuncák ty chráněný užitečný tvory vraždí holýma rukama.
 15. včela ... otravuje, jenom když vypadáš jak kytka vosička
×
×
 • Create New...