Přejít na obsah

skalis

Členové_50
  • Příspěvky

    7 352
  • Registrace

  • Přítomen

  • Vítězné dny

    3

Vše od uživatele skalis

  1. Trochu na to sázím. Když jsou Exp jedničky ve dvou velikostech, doufám i ve dvojky v historicky krátké době. Tím by pokryli celý trh. Alternativně by mohly fungovat nezlaté (non root-beer) BB 58 GMT a ještě tak trochu doufám v Pelagos 39 s GMT. Ale Exp je Exp.
  2. Nejsem v nakupovacím modu, vlastně aktuálně ani nemám hodinky, který bych "chtěl". Expy II být ve 40 mm, to by byl kousek pro mě. GMT Master II si pořád nejsem jistý (po akvizici Timex Q GMT bych šel spíš do vintage) a Lanďáky, to byla první zkouška naživo.
  3. Byl jsem zkoušet: překvapivě mi 40 mm sedly líp než 36 mm a jsou libový. Parádní hodinky! Expy dvojky jsou fakt dobrý - černá je vizuálně menší než bílá, ale pořád se mi zdají moc velký. Kdyby aspoň náramekměl 20 mm…
  4. Asi si nekupoval kokosové laté a mohl si našetřit .
  5. Je to přesně takový vysvětlení, jaký jsem od něj čekal. Kdyby to nebylo vážný, tak by to bylo báječný divadlo.
  6. Když přijdeš do butiku a máš zájem, tak si Tě zapíšou (jméno, kontakt, vytoužený model). Když je model pro Tebe ready, kontaktují Tě. Takže nějaký "pořadník" existuje. Jestli Tě dráždí slovo pořadník, tak mu klidně říkejme seznam. To nutně nemusí znamenat "first in, first out", proces výběru je pochopitelně záležitost prodejce, na hodinky neexistuje nárok. Nechápu ten prvek náhody v tom. A moje zkušenost je taková, že dlouholetá nákupní historie není podmínka nutná.
  7. Poslechl jsem si Michlovu tiskovku ke zvyšování úrokových sazeb a celkem jasně řekl, že hlavní příčinou inflačních tlaků je deficitní hospodaření státu. Za mě jasnej kontr Babišovi, i když "naši lidi" si to 1. neposlechnou (ani o tom nepřečtou), 2. nepochopí...
  8. skalis

    PRIM Spartak 39

    Ad cena před akvizicí vs. po ní. Cena se neodvíjí od toho, jestli je tam ETA/Sellita nebo inhouse, je to obráceně. Prostě změnili cenovou politiku a produktovou strategii. A na základě toho nahradili inhouse Sellitou a bum "najednou to jde".
  9. Sazo z ulice, aby sis moh přičichnout k akváčům, musíš si nejdřív koupit dekubity vole . Bohužel ne každej chápe, že když si můžeš zákazníka vybírat, tak to neznamená, že s těma, na který se nedostalo, si máš vytřít prdel.
  10. skalis

    PRIM Spartak 39

    Hurá, tohle se povedlo po všech stránkách - je to Prim, je to Spartak a zároveň to má moderní jiskru. Selitta mě neuráží, cena je nastavená akorát. Přeju jim, ať jsou úspěšný a ať je tohle novej trend, jak postavit kolekci na původních motivech a přitom se posunout dopředu.
  11. Níže píšeš, že neházíš všechny do jednoho pytle, ale hned jsi to udělal. Děti země (nebo nějaký volnomyšlenkáři) uklidili bordel, ke kterýmu se nikdo neměl a kterej Tě sral. Tobě to ani tak není po chuti a v dalším postu je navíc smícháš s dotačníma podnikatelama. Já tuhle argumentaci teda nekupuju.
  12. Takže to vyřešila nějaká neziskovka nebo parta lidí ve svým volným čase. To jsou přesně ti lidi, proti kterým současná vláda brojí... "Výhra? Ne, stejně to platíme všechno nakonec my..." No buďto to někdo uklidí sám, nebo to někdo musí udělat za peníze. Je to práce a je normální, že za práci se platí.
  13. Novinka na ruce
  14. Taky jsem jedny měl... RIP
  15. Nemáte někdo zkušenosti s ID.7? Zvažuju pořízení, bylo by to moje první elektro, tak sonduju, jestli do toho jít. Taky přemýšlím o Enyaqu, ale nelíbí se mi SUV, raději mám klasickej kombík, proto tíhnu k ID.7. Můj režim jsou zejména kratší cesty, hodně po městě a o víkendech delší. Vysloveně dlouhé přejezdy (stovky km a víc) dělám vyjímečně, nejsou určující.
  16. Prdlajs černý díry. Celej rozpočet je díra vzhledem k jeho struktuře. Mandatorní výdaje jsou mimo kapacitu ekonomiky, nezbývá na investice (ať už na obranu nebo rozvoj) a látá se to na dluh.
  17. Elk Mountain
  18. To půjde na dračku
  19. Já si nemyslím, že odklon od financování veřejnoprávních médií přes poplatky na jinou formu je v principu problém. Problémy nicméně vidím dva: 1. Étos, se kteým se současná vláda do akce pouští. Tedy znevěrohodňování veřejnoprávních médií, komentáře ve smyslu, že budou určovat, co se bude vysílat a co ne atd. Absence solidní politické a společenské diskuse o tom, jaká je role veřejnoprávních médií a jak to souvisí s jejich řízením a financováním. 2. Šlendrián, se kterým - obávám se - celá akce proběhne. Ve výsledku budeme mít novou formu financování bez politického konsenzu a bez jasné vize, čeho chceme dosáhnout, k tomu seškrtané financování, protože "naši lidi" přece nechtějí platit ČT a celé to dopadne tak špatně, jak to dopadnout může.
  20. Za mě se měla ODS vzdát svýho fetiše a nerušit s Bábou superhrubou mzdu. Neudělali by si trvalou díru >100mld do rozpočtu, kterou pak museli lepit podstatně debilnějším způsobem (pro jejich voliče) a la windfall tax...
  21. What kind of help are you seeking for? Need to source the part or help to guide where to service? Where are you based in? If in Czech republic, then you can try to bring the watch to some local watchmaker (small ones with old school owners can still have parts available) or sent to the factory for full service, which will take more time, be more costly but probably should lead to the desired outcome.
  22. Babiš je rád, že tam takový debily má. Jednak za něj dělat špinavou práci. A za druhý v tý klauniádě kolem sebe vypadá jako rozumnej a státotvornej politik.
  23. Lumi zde. Daní je rozdílný odstín bílé na indexech oproti ručkám na světle.
  24. Po delší době GMTčka, co mají svébytný design a líbí se mi. Hmm ale 4kEUR není málo.
  25. skalis

    Tudor novinky

    Monarchy jsou pěkný, jen ten cifr a ručky mi nesedí, hodilo by se něco směrem sportovní elegance (lumi ). Budeme si muset počkat, jestli má Tudor s touhle platformou další plány. Zbytek je nuda (za mě i Rolex je total nuda letos).
×
×
  • Vytvořit...