Jump to content

PEtrS

Member_50
 • Content Count

  977
 • Joined

 • Last visited

About PEtrS

 • Rank
  Závislák

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Hradec Králové
 • Fanoušek značky
  Rolex, Tudor, Omega, Panerai

Recent Profile Visitors

6,882 profile views
 1. Konvertor máš originál Lamy dodaný přímo s perem? Stačí doopravdy jen vytlačit vzduch (pero máš přitom hrotem vzhůru)? Nebo přitom vytlačíš i trochu inkoustu do hrotu? Upřímně jsem se s tímhle nikdy nesetkal. Zkusil bych pero rozebrat a vyčistit - zejména hrot a feed (to černé plastové pod hrotem, neznám český název). Pokud se na to necítíš, tak asi reklamace. Problém s konverotrem by se dal samozřejmě ověřit použitím bombičky nebo jiného konvertoru (myslím, že Lamy používá své vlastní konvertory, univerzální nepasují).
 2. Zatím jsem nevyzkoušel, jak píše. Čekám dnes nějaké inkousty, tak ho zkusím až s nimi.
 3. Přidám fotky dalšího přírustku. Montegrappa MIA Meteor
 4. Lamy Safari je určitě dobrá volba - za ty peníze bez debat. Měl jsem 2 a s oběma byla radost psát. Inkousty Lamy jsem nikdy neměl. Teď jsem propadnul inkoustům od KWZ, jsou dostupné např. na Atramentum.cz. KWZ inkousty mají parádní "shading" (jak se to řekne česky?). Mám rád když inkoust mění při psaní odstín.
 5. Epos Diver V rámci výměny se ke mně dostaly i tyhle Eposy. Trochu mix různých hodinek, ale v reálu to vypadá líp než na fotkách. Musí se jim nechat velmi slušné zpracování. Je to poctivý kus železa, ale překvapivě nevypadají na ruce blbě. Láska na celý život to nebude (jsou na prodej...), ale pokud u se u mě nějakou dobu zdrží, tak na léto k vodě budou super.
 6. Breitling Avenger GMT Tak po delší době drobný update. U Tudor GMT se objevil problém s překlápěním data. Reklamace ale proběhla OK. No ale protože to chtělo v rámci covidové nudy nějakou změnu, šly Tudory stejně z domu a sbírku jsem doplnil o Béčka. Nové modely mě moc neberou, ale tyhle Avengery jsou fajn. Navíc to bylo GMT za GMT
 7. Já bych zvážil: - Platinum #3774 - Leonardo Momento Zero - Visconti Van Gogh / Rembrandt - Lamy 2000 - Esterbrook Estie - Conklin Durograph - Pilot Heritage 92
 8. Za mě rozhodně zápisníky Rhodia, např. zde. Případně mám dobrou zkušenost i s blokem od Midori. Výbroně se otevírá a papír je taky parádní (třeba tento) Ani jeden z těchto bloků nepropíšu "skrz" - ani B hrotem.
 9. Všechno naprosto v pohodě, skvělá domluva. Díky
 10. Ahoj, díky moc za ukázku. To je hodně poctivé M Moleskin je na psaní perem špatný - rozpíjí se hrozně. Měl jsem ho kdysi dávno a už víckrát nepořídil.
 11. A nemohl bys prosím přidat fotku, jak ti píše MB 149 s B hrotem? Určitě bych chtěl časem 149 doplnit a právě přemýšlím jestli M nebo B
 12. Teď jsem zkusil to co popisuješ někde dřív - zahýbat s perem, jako bych ho chtěl zlomit a výsledek je... vrže a má vůli. Ale mě by to teda normálně nenapadlo a nedráždí mě to. Zkusil jsem to i na Petit Prince limitce, která je taky "plastová" a dělá to taky, jen výrazně míň. Na MB Victor Hugo s kovovým tělem i závitem se samozřejmě nic nehýbe.
 13. Dnes mi z Appelboom dorazila tahle kráska - MB Le Grand 146 v rose gold variantě, hrot B Nejdřív mě to B trochu vyděsilo, oproti jiným perům je to spíš BB. Ale teď mě ten široký hrot neuvěřitelně baví.
 14. To je TWSBI 580 Diamond. Za ty peníze moc povedené pero. Mám ho s B hrotem a je to neuvěřitelná radost s ním psát.
 15. Máš pravdu, taky mi pero zasychalo. Bežně už druhý den. Problém jsem ale vyřešil tak, že jsem na vnitřní stranu víčka nalepil elektrikářskou pásku a tím víčko utěsnil - není to vůbec vidět. Zároveň v něm používám jen Parker bombičky (ale to nevím, jestli má vliv). Teď jsem ho schválně vzal do ruky zhruba po týdnu a píše na první dobrou. Hrot je u mého kusu v pohodě, není to vyloženě hladká jízda, ale já mám radši, když má hrot trochu "odezvu" při psaní. Dostal jsem tohle pero jako dárek a docela s ním i píšu. Ale po téhle zkušenosti jsem dost na Parker zanevřel a žádné další si
×
×
 • Create New...