Jump to content

PEtrS

Member_50
 • Posts

  980
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Hradec Králové
 • Fanoušek značky
  Rolex, Tudor, Omega, Panerai

Recent Profile Visitors

7,346 profile views

PEtrS's Achievements

Megazávislák

Megazávislák (7/8)

 1. Vzal bych pro dítě iPhone SE ve slušném stavu Díky za nabídky
 2. PEtrS

  OMEGA X SWATCH

  Já zkoušel minulý týden tři různý Swatch butiky v Curychu a nikde nic
 3. Konvertor máš originál Lamy dodaný přímo s perem? Stačí doopravdy jen vytlačit vzduch (pero máš přitom hrotem vzhůru)? Nebo přitom vytlačíš i trochu inkoustu do hrotu? Upřímně jsem se s tímhle nikdy nesetkal. Zkusil bych pero rozebrat a vyčistit - zejména hrot a feed (to černé plastové pod hrotem, neznám český název). Pokud se na to necítíš, tak asi reklamace. Problém s konverotrem by se dal samozřejmě ověřit použitím bombičky nebo jiného konvertoru (myslím, že Lamy používá své vlastní konvertory, univerzální nepasují).
 4. Zatím jsem nevyzkoušel, jak píše. Čekám dnes nějaké inkousty, tak ho zkusím až s nimi.
 5. Přidám fotky dalšího přírustku. Montegrappa MIA Meteor
 6. Lamy Safari je určitě dobrá volba - za ty peníze bez debat. Měl jsem 2 a s oběma byla radost psát. Inkousty Lamy jsem nikdy neměl. Teď jsem propadnul inkoustům od KWZ, jsou dostupné např. na Atramentum.cz. KWZ inkousty mají parádní "shading" (jak se to řekne česky?). Mám rád když inkoust mění při psaní odstín.
 7. Epos Diver V rámci výměny se ke mně dostaly i tyhle Eposy. Trochu mix různých hodinek, ale v reálu to vypadá líp než na fotkách. Musí se jim nechat velmi slušné zpracování. Je to poctivý kus železa, ale překvapivě nevypadají na ruce blbě. Láska na celý život to nebude (jsou na prodej...), ale pokud u se u mě nějakou dobu zdrží, tak na léto k vodě budou super.
 8. Breitling Avenger GMT Tak po delší době drobný update. U Tudor GMT se objevil problém s překlápěním data. Reklamace ale proběhla OK. No ale protože to chtělo v rámci covidové nudy nějakou změnu, šly Tudory stejně z domu a sbírku jsem doplnil o Béčka. Nové modely mě moc neberou, ale tyhle Avengery jsou fajn. Navíc to bylo GMT za GMT
 9. Já bych zvážil: - Platinum #3774 - Leonardo Momento Zero - Visconti Van Gogh / Rembrandt - Lamy 2000 - Esterbrook Estie - Conklin Durograph - Pilot Heritage 92
 10. Za mě rozhodně zápisníky Rhodia, např. zde. Případně mám dobrou zkušenost i s blokem od Midori. Výbroně se otevírá a papír je taky parádní (třeba tento) Ani jeden z těchto bloků nepropíšu "skrz" - ani B hrotem.
 11. Všechno naprosto v pohodě, skvělá domluva. Díky
 12. Ahoj, díky moc za ukázku. To je hodně poctivé M Moleskin je na psaní perem špatný - rozpíjí se hrozně. Měl jsem ho kdysi dávno a už víckrát nepořídil.
 13. A nemohl bys prosím přidat fotku, jak ti píše MB 149 s B hrotem? Určitě bych chtěl časem 149 doplnit a právě přemýšlím jestli M nebo B
×
×
 • Create New...