Jump to content

lingvista

Member_50
 • Posts

  62
 • Joined

 • Last visited

About lingvista

 • Birthday 02/12/1974

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Jiříkov

Recent Profile Visitors

2,881 profile views

lingvista's Achievements

Pokročilejší začátečník

Pokročilejší začátečník (3/8)

 1. Asi tisíc, s poštovným. Moc?
 2. Oris kalibr 712. Cca 50 léta. Řekne mi někdo víc? Naskytla se koupě. A tak zvažuju, jestli do toho mám jít.
 3. Jo, připadají mi zajímavé. Zdálo se mi, že je lidi hned odsuzují, tak jsem založil téma. Ale zdá se, že je u těch "kvalitnějších" potřeba hrábnout hlouběji do kapsy, než u standartních hodinek. Taže najít skeletony za hodně peněz není umění. Tak je to se vším. V obchodě se mi zpravidla líbí nejvíc to nejdražší. Co takhle ale najít dolní cenovou hranici, pod níž ale nemá cenu jít?
 4. Rozhodně. Osobně proti mušlím nic nemám. Nedokážu ale přečíst údaje na ciferníku. Šlo by to dát do detailu, nebo aspoň opsat/popsat. Díky.
 5. Nějak mi to přepošli. Neměl by to být problém. Nebo zkus překladač na gůglu http://translate.google.com/
 6. http://www.muzeum-teplice.cz/expozice_hodiny.htm Na uvedené odkazu dole je zmínka o Kienzle Chomutov.
 7. Na WIKIPEDII se píše, že Kienzle založili pod názvem Schlenker. Pak se Kienzle oženil a vše se přejmenovalo na Schlenker a Kienzle. V roce 1956 sériová produkce automatů. V roce 66 jsou každé čtvrté prodané hodinky v SRN Kienzle. V roce 72 první soláry a první quartzky. Od roku 97 má Kienzle spadat pod asijský holding. Rozumím tomu tak, že fabrika patří Asii, tedy už zmiňovaný Hong Kong - tedy Čína. Jinak tu máme toto: http://www.kienzleuhren.com/
 8. Já se holt o ty svoje kousky skoro nestarám. Zděděný, koupený, nebo nálezový stav. Tak trochu se bojím do toho vlízt. Ten mindrák (slovo je původem z němčiny ) mám z dětství, kdy jsem dostal ruskou stavebnici budíku a kterou jsem nedokončil. Apropo: dělá se to ještě. Něco jako mlodyj budilnik konstruktor? Následující budík je taky doslova hend mejd.
 9. V rámci EU tohle neřeším. Mám účet v Německu. Založit účet v Rakousku a čas odčasu tam něco uložit?
 10. >>In 1997 the Schwenningen era of KIENZLE ended with the takeover of the clock production assets by Highway Holdings, Hong Kong. KIENZLE quartz watches came then from China.<< *********************************************************************************** Jestli to chápu dobře, tak se německá výroba KIENZLE datuje do roku 1822 do roku 1997 a od roku 2006. Mezi tím je vakuum, firma měla skončit, nebo přerušit činnost, nebo výrobu odprodali do Hong Kongu. Nevím jestli mechanické hodinky a jaké logo. Dál se ale píše o tom, že Kienzle Quarz je Čína. Od roku 2006 má být Kienzle zase v německých rukou s výjimkou Itálie. Hong Kong a Čínu bych radši nekupoval.
 11. Obávám se, že jde o trochu jinou kategorii. Ale jo, měl by to být ten samý německý výrobce. Na netu v Německu jsem narazil na cibule Kienzle z 50.let made in Germany, a ty měly tu psací Kienzle verzi popisky. Jinak: na jednom mém budíčku stojí KIENZLE CHOMUTOV, MADE IN CZECHOSLOVAKIA. Připíchnu to k budíkům. Shoda jmen, licence, filiáka, náhoda, anebo nic?
×
×
 • Create New...