Jump to content

svobod3

Member_50
 • Posts

  86
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Fanoušek značky
  Rolex

Recent Profile Visitors

2,054 profile views

svobod3's Achievements

Pokročilejší začátečník

Pokročilejší začátečník (3/8)

 1. Ahoj, tak zde je pokračování Včera jsem se potkal s manažerkou prodejny (mimochodem moc pěknou manažerkou ). Paní již znala celou historii, podívala se na hodinky a zeptala se mě, zda chci nechat dýnko vyměnit. Naprosto super přístup. Manažerka nic nerozporovala, nenamítala, naopak se mi omluvila s tím, že bohužel mají nového mladého hodináře, u kterého si mysleli, že už může pracovat samostatně BTW Prý se v ČR ročně vyučí jen cca 7 hodinářů, takže o kvalitní pracovníky je opravdu nouze. Takže až na pochybení jednoho člověka, který nenahlásil škrábanec a s volným dýnkem provedl bez problémů tlakovku, mám s obchodem ve Štěpánské pozitivní zkušenost.
 2. No spíš naopak, musel jsem volit vhodný úhel, aby to vůbec bylo aspoň trochu vidět. Viz. např. tato fotka
 3. Tak příběh bude mít asi víc dílů Přišla mi odpověď. Nejvíc mě dostala ta část, že číslo je přece viditelné a čitelné, tak co že to vlastně chci:) Požádal jsem o schůzku s manažerkou, tak uvidíme:)
 4. Smutný příběh. Ironií je, že jsem do Koscomu nešel právě proto, aby se mi tam toto náhodou nestalo, protože jsem měl Bechyněho vždycky posazeného o level výš. Uvidíme, jak se k tomu postaví.
 5. Tak to má pokračování Doma jsem porovnáním s jinými Longineskami zjistil, že se nejednalo jen o drobné přeleštění, ale o přeleštění poměrně výrazné, protože je nyní skoro nečitelné výrobní číslo. V přílože posílám pro info fotku jiných Hydroconquestů, kde je výr. číslo bez problémů čitelné, a pak fotku Conquestů, u kterých se měnila baterka a kde je číslo téměř neviditelné. U hodinek, které jsem měl za celou dobu od koupě na ruce cca 10x a které jsou jinak ve stavu v podstatě nových (což ostatně zmínil i prodavač), to je podle mě celkem problém, protože to pak snižuje jejich hodnotu (navíc už to podrhé přeleštit nepůjde, to by to číslo pak zmizelo úplně). Tak jsem jim napsal, že bych to chtěl řešit výměnou dýnka ... tak uvidíme.
 6. Tak dýnko přeleštěno a poznat nic není. Jen výrobní číslo je poměrně slabě k přečtení, ale nevím, jestli je to leštěním nebo to tak už bylo. BTW Teď jsem chytřejší, ale původně jsem si fakt myslel, že Bechyně bude řádově výš než Koscom. Holt poučení pro příště.
 7. Sice se nejedná o recenzi přímo obchodu, ale servisu ve Štěpánské .... ale firma je to stejná U svých oblekových Longinesek mi došla baterka. Kupoval jsem je sice v Koscomu, takže bych měl výměnu baterky zdarma, ale protože Koscom beru jako masovku a u Bechyněho dělají i servis Rolexek, tak jsem se rozhodl pro Bechyněho. Výměna proběhla na počkání (cca 15 min) za 390 Kč včetně tlakovky. Když jsem se usadil v tramvaji, tak jsem si začal hodinky prohlížet a zjistil jsem, že je dýnko škráblé. To mě celkem naštvalo, protože hodinky jsem měl do té doby na sobě cca 10x, takže stav v podstatě nových. Tak jsem si začal dýnko prohlížet detailněji a zjistil jsem, že s ním můžu rukou volně točit. To už mě vytočilo a vrátil jsem se zpět. Prodavač si vzal hodinky vedle a po cca 5 min se vrátil s tím, že tam dotyčný hodinář aktuálně není a ze si hodinky vezmou a zavolají mi co dál. Takže aktuální zkušenost rozporuplná - hodinář musel vidět, že to škrábnul, navíc jak mohl zapomenout dýnko utáhnout a pak dělat tlakovku s pozitivním výsledkem, to je mi záhadou. Nicméně prodavač naprosto nic nenamítal (měl jsem si teoreticky vše prohlédnout a zjistit při předání) a řekl, že buď to půjde rozleštit nebo objednají nové dýnko ....
 8. Čekám potomka a bude potřeba zařídit poslední volný pokoj v bytě na dětský. Nemá někdo tip na šikovného architekta (ideálně se zkušenostmi právě s dětskými pokoji)? Stačí mi primárně návrh, realizaci si už pořeším.

  1. Show previous comments  2 more
  2. pepyczek

   pepyczek

   Super, co to je za postel?

  3. palom

   palom

   ja moc casu nemam, ale skus moju spoluziacku, ta sa venuje primarne interierom: http://architektdudova.cz/

    

  4. African

   African

   Pěkné kopečky Matus :-)

 9. Po 20 letech mi odešel můj oblíbený budík, tak se poohlížím po novém. Chci analogový včetně displeje a řízený rádiem. Překvapivě jsem nic vhodného nenašel. Nemá někdo nějaký tip?

  1. par-pa

   par-pa

   Taky jsem takový měl a odešel do křemíkového nebe. Co tohle? https://www.conrad.cz/analogovy-dcf-budik-eurochron-efw-3000-cei52.k1289344

  2. svobod3

   svobod3

   Jj, to je jeden z kandidátů. Pak jsem si ještě všiml tohoto: https://www.alza.cz/trendy/tfa-60-1511-02-04-combo-d4827652.htm

   Nicméně ani jeden mě svým vzhledem moc nenadchl:(

   Hezčí je třeba tento: https://www.alza.cz/trendy/tfa-60-1506-d5442268.htm - ale to manuální nastavování času buzení je úlet:(

 10. řeším dilema - jít do X1 nebo chvilku počkat na novou Q3 ....

  1. Show previous comments  5 more
  2. John_Lenon

   John_Lenon

   Moc nevim, jak má X1 řešenej podvozek, ale pokud jsi spíš pohodlný řidič, určitě q3.

    

   Já, už jsem z bavoráku vyklepanej dost. (pozor, to neni hate na bmw)

  3. svobod3

   svobod3

   Vždycky jsem měl auta na úrovni oktávky a teď bych si chtěl zkusit něco lepšího (ale zase za rozumný peníze - uvažuju operák kolem 10-11 tis bez DPH). A uvažoval jsem o té X1. Nedávno přišlo audi s modernizovanou Q3, která taky nevypadá špatně. Ale pokud by měl nemkdo tip na něco dalšího, tak sem s tím:)

  4. MrBejky

   MrBejky

   Zkus Volvo XC40.

 11. AHoj, blíží se začátek nového roku a s tím spojené ponížení paušálů pro OSVČ. Řešil to už někdo? Mně se zatím na žádné elegantní řešení přijít nepodařilo. Klidně formou SZ.

  1. mtruelle

   mtruelle

   Asi elegantni ani jine reseni neni..... prechazim zpet na danovou evidenci.

  2. Radek124

   Radek124

   Tak tak, stará dobrá daňová evidence, jen se to nesmí přehánět ;)

  3. svobod3

   svobod3

   Jako IT konzultant těch nákladů moc nevygeneruju:(

 12. Funguje vám korektně Alza? Ačkoliv mám několik aktivních objednávek, tak v sekci Moje nákupy - objednávky nic není:(

  1. Filip.J

   Filip.J

   Padají jim servery, lidi nakupují jak zběsilí.

  2. pebe

   pebe

   v úterý objednáno, ve středu na pobočce v Hradci, bez problému

 13. Ahoj, jaký je nejlevnější způsob poslání menšího balíku do Německa? Česká pošta nebo nějaký jiný přepravce? Díky

  1. Show previous comments  5 more
  2. sibirnaya

   sibirnaya

   DPD je nejlevnejsi. pak je GLS a pak az PPL.

  3. pjr86

   pjr86

   jednoznacne zaslat.cz

    

  4. svobod3

   svobod3

   díky moc všem

 14. Tak jsem poprvé na Chronomagu prodal (a poslal) zboží, aniž bych už měl peníze na účtu. A možná se mi to vymstilo, protože dotyčný přestal komunikovat a peníze (i přes ujištění, že je poslal) na účet zatím stále nedorazily:(

  1. Show previous comments  25 more
  2. svobod3

   svobod3

   Jinak ten svoz si podle mě objednal, protože chtěl usmetřit na poštovném. Jako vedoucí elektro prodejny to nejspíš naúčtoval zaměstnavateli jako služební svoz:)

  3. Hasič

   Hasič

   Jsem zvedav, kdopak je ta vostuda! Reklama za dva litry!

  4. svobod3

   svobod3

   Nakonec vše dopadlo dobře jako v pohádce:) Dnes mi přišly peníze na účet. Trocha adrenalinu a poučení pro příště:)

 15. NZ. Mně by měla sedačka od Phase dorazit příští týden, tak pak případně můžu poreferovat, nicméně zatím jsem s jejich servisem velmi spokojený (několik desítek různých potahů, po podepsání objednávky dostaneš přístup k nim na web, kde vidíš aktuální stav výroby sedačky apod.).
×
×
 • Create New...