Jump to content

habadej

Member_50
 • Posts

  1,520
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by habadej

 1. Ke Kingovi se pravidelně vracím už asi třicet let. Napsal toho mraky, takže si myslím, že mám za sebou tak 50% jeho tvorby. Ať jsem sáhnul po čemkoliv, nebyl jsem zklamán. Pravda, Carrie jsem ještě nečetl, ale to co jsem četl mě bavilo. Myslím, že pro začátek je nejlepší zkusit jeho povídky, např. "Noční směna". Ale těch povídkových knih je od něj víc. Někdy jsou kratší novely spojeny do povídkových knížek. Jako vrchol považuji fantazy sérii "Temná věž", kterou psal z přestávkami asi dvacet let.
 2. Mincovní slitina Svatováclavských dukátů a obecně dukátů se skládá z 986 dílků zlata a 13 dílků mědi. Vlivem oxidace ta měď občas vylejzá na povrch. Ono kolikrát stačí, když se sáhne upoceným prstem na minci s perfektním povrchem a na místě dotyku vznikne "choulostivý" místo. Ono je nejlepší u takhle vzácných mincí používat ty bílé rukavice a mince uchovávat v kapslích.
 3. Na tvojí otázku jestli to půjde ještě nahoru neznám odpověď :-). Kdybych jí znal, tak se podle toho zařídím a vezmu si na dukáty hypotéku :-). V roce 2000 šly ty nejlepší ročníky Svatováclavský dukátů za 4-5 tisíc. Po roce 2008 při nástupu krize se začaly dostávat nad 10 tisíc. Před covidem, tak 2018, byla cena okolo 25 tisíc. Na podzim 2020 mezi 50 - 70 tisíci. Teď v době inflační a válečné jsme skoro u dvouset tisíc. Cena bude stoupat podle toho, jaká bude situace ve světě. A to otázka spíš pro politologa :-). Mluvím samozřejmě o ročnících 29,30,34,35,36. Pokud se situace ve světě normalizuje, a to se dříve nebo později stane, cena investičních předmětu se stabilizuje, ale nikdy se už nevrátí na dřívější hodnoty. Spíš bude růst pozvolna, ne skokově, dokud se ve světě zase něco neposere. A poučeni z historie víme, že se po miléniu něco ve světě posralo už několikrát :-).
 4. To by sis na ně musel nechat udělat certifikaci NGC z výsledkem kvality MS64+, aby šel přes dvě kila. a to samozřejmě není zadarmo. Máš je pěkný, ostrý, na nějakém vidím hranu, z fotek nejsou vidět případné rysky v ploše, občas z nich leze na povrch trochu mědi, což není nijak na škodu, je to přirozená patinace. Ale ty vysoké částky za ně dávají investoři a ne sběratelé a ty je mají rádi naleštěný :-). Já je vidím v aukci momentálně tak něco přes stopade. Před deseti, patnácti lety byly do 10 tisíc. Ať tě ani nenapadne je prodávat, tedy pokud nepotřebuješ. Lepší investici v této době nenajdeš.
 5. Taky gratuluji. Ten ročník 1930 patří mezi nejcennější, takže je to taky jeden, co mi ještě chybí :-).
 6. Před asi osmy lety jsem je měl. Moc se mi líbily, šlapaly perfektně, byl jsem s nima spokojenej... Proč já debil jsem je vlastně prodal?
 7. Jsou parádní! Řekl bych, že Chronomag pecka měsíce :-).
 8. Organizace sportu ze strany svazů, ČSTV - potažmo ČUS je absolutní tragédie. Výchova talentů to je hrůza. Prakticky všechny sporty jdou dolů, není to jen hokej, ale třeba i atletika, skoky na lyžích, fotbal se drží na pár vláscích. Naopak sporty které potřebují individuální přístup, prachy rodičů, například tenis, jde nahoru (holek je ve stovce asi sedm, další tam míří, kluci zažívají výměnu generací, ale je tam pár kluků, kteří jdou v poslední době rychle nahoru). Další je klan okolo Ledecké, Sáblíková měla pro sport taky super podmínky. Tenhle ústup už přece nemůže být náhoda.
 9. No, to je bomba a nejenom hodinky :-).
 10. Ano, takto se ke kritice staví profík!
 11. Krásné svátky, vše nejlepší v novém roce a mnoho radostných okamžiků, nejen tikajících :-).
 12. Musím říct, že to jsou hodinky po kterých se mi stejská nejvíc. Jsou parádní, ale na náramku je to zase jiná hitparáda.
 13. Koupil bych na doplnění sbírky zlaté a stříbrné mince. Svatováclavské dukáty 1923 - 1936, F.J.I. Rakousko-uherské dukáty, osmizlatníky, čtyřzlatníky, 20 koruny, 10 koruny. Koupil bych i stříbrné RU oběžné mince 1848 - 1916. Lepší kusy oběžných mincí ČSR, CSSR 1918 - 1939 a 1945 - 1953 a 1953 - 1992. Protektorát nechci, ČSR a ČSSR pamětní taky nechci. Preferuji super stav. Díky.
 14. Škoda, že jí nechodilo podání jako ze Sabalenkou. Mohlo to tam být...
 15. Ach jo, je to celý na levačku. Po dlouhý době jsem sledoval fotbal a zase jsem se ujistil, že ten sportovní aspekt nemá proti prachům žádnou šanci. U nás sestavu zřejmě dělá Tvrdík s pytlem juanů. A to, jak včera bylo všechno nastavený pro postup Anglánů, darmo mluvit :-(. Zase mě ten fotbal nasral. Jdu čumět na Plíškovou, tam se snad rozhodne na kurtu :-).
 16. Domluva, předání, pokec, vše v pohodě. Díky
 17. Škoda, šance tady byla. Jak se Šilhávýmu povedl zápas s Holandskem, tak včera podle mýho názoru klasicky prokaučovanej zápas. Zahajovací sestava s Bořilem, když se s Holandskem ukázalo, že Kadeřábek je jasně lepší i když hrál na druhý straně, než je zvyklej. Darida jasně patří do základu. Nechápu, proč začal na lavičce. Nevím, co bylo s Hložkem. Hlložek dostal pokaždý pár minut, ale vždycky udělal něco smysluplnýho. Proč stáhnul Holeše v půlce? Potřeboval oživit ofenzívu? Vždyť Holeš byl v laufu jako nikdo jinej, dal gól Holanďanům a měl tah na bránu. Nevím, ještě jsem nečetl komentáře, rozhovory, hned jak to skončilo, tak jsem to votráveně přepnul na tenis.
 18. Ještě bych rád vyzdvihl i soupeřku. Na rozdíl od některých umělých, namyšlených fiflen nebo lehce postpubertálních holčiček působila Anastasia velice přirozeně a žensky. A samozřejmě podala velmi dobrý výkon. Zkrátka finále jak má být.
 19. Moc jí to přeju. Pracovitá, skromná holka, žádná nafrněná bárbína.
 20. Hlavně ten empírovej rozhodčí :-(, to kdyby nedopadlo, tak je to na přesdržku. Ale bojovnice velká a sympaticky skromná holka to je.
×
×
 • Create New...