Jump to content

habadej

Member_50
 • Posts

  1,521
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Černošice u Prahy
 • Fanoušek značky
  Teď zrovna nevím co dál...

Recent Profile Visitors

10,218 profile views

habadej's Achievements

Megazávislák

Megazávislák (7/8)

 1. No to je hrozný! Upřímnou soustrast rodině.
 2. Ke Kingovi se pravidelně vracím už asi třicet let. Napsal toho mraky, takže si myslím, že mám za sebou tak 50% jeho tvorby. Ať jsem sáhnul po čemkoliv, nebyl jsem zklamán. Pravda, Carrie jsem ještě nečetl, ale to co jsem četl mě bavilo. Myslím, že pro začátek je nejlepší zkusit jeho povídky, např. "Noční směna". Ale těch povídkových knih je od něj víc. Někdy jsou kratší novely spojeny do povídkových knížek. Jako vrchol považuji fantazy sérii "Temná věž", kterou psal z přestávkami asi dvacet let.
 3. Mincovní slitina Svatováclavských dukátů a obecně dukátů se skládá z 986 dílků zlata a 13 dílků mědi. Vlivem oxidace ta měď občas vylejzá na povrch. Ono kolikrát stačí, když se sáhne upoceným prstem na minci s perfektním povrchem a na místě dotyku vznikne "choulostivý" místo. Ono je nejlepší u takhle vzácných mincí používat ty bílé rukavice a mince uchovávat v kapslích.
 4. Na tvojí otázku jestli to půjde ještě nahoru neznám odpověď :-). Kdybych jí znal, tak se podle toho zařídím a vezmu si na dukáty hypotéku :-). V roce 2000 šly ty nejlepší ročníky Svatováclavský dukátů za 4-5 tisíc. Po roce 2008 při nástupu krize se začaly dostávat nad 10 tisíc. Před covidem, tak 2018, byla cena okolo 25 tisíc. Na podzim 2020 mezi 50 - 70 tisíci. Teď v době inflační a válečné jsme skoro u dvouset tisíc. Cena bude stoupat podle toho, jaká bude situace ve světě. A to otázka spíš pro politologa :-). Mluvím samozřejmě o ročnících 29,30,34,35,36. Pokud se situace ve světě normalizuje, a to se dříve nebo později stane, cena investičních předmětu se stabilizuje, ale nikdy se už nevrátí na dřívější hodnoty. Spíš bude růst pozvolna, ne skokově, dokud se ve světě zase něco neposere. A poučeni z historie víme, že se po miléniu něco ve světě posralo už několikrát :-).
 5. To by sis na ně musel nechat udělat certifikaci NGC z výsledkem kvality MS64+, aby šel přes dvě kila. a to samozřejmě není zadarmo. Máš je pěkný, ostrý, na nějakém vidím hranu, z fotek nejsou vidět případné rysky v ploše, občas z nich leze na povrch trochu mědi, což není nijak na škodu, je to přirozená patinace. Ale ty vysoké částky za ně dávají investoři a ne sběratelé a ty je mají rádi naleštěný :-). Já je vidím v aukci momentálně tak něco přes stopade. Před deseti, patnácti lety byly do 10 tisíc. Ať tě ani nenapadne je prodávat, tedy pokud nepotřebuješ. Lepší investici v této době nenajdeš.
 6. Taky gratuluji. Ten ročník 1930 patří mezi nejcennější, takže je to taky jeden, co mi ještě chybí :-).
 7. Před asi osmy lety jsem je měl. Moc se mi líbily, šlapaly perfektně, byl jsem s nima spokojenej... Proč já debil jsem je vlastně prodal?
 8. Jsou parádní! Řekl bych, že Chronomag pecka měsíce :-).
 9. Organizace sportu ze strany svazů, ČSTV - potažmo ČUS je absolutní tragédie. Výchova talentů to je hrůza. Prakticky všechny sporty jdou dolů, není to jen hokej, ale třeba i atletika, skoky na lyžích, fotbal se drží na pár vláscích. Naopak sporty které potřebují individuální přístup, prachy rodičů, například tenis, jde nahoru (holek je ve stovce asi sedm, další tam míří, kluci zažívají výměnu generací, ale je tam pár kluků, kteří jdou v poslední době rychle nahoru). Další je klan okolo Ledecké, Sáblíková měla pro sport taky super podmínky. Tenhle ústup už přece nemůže být náhoda.
 10. No, to je bomba a nejenom hodinky :-).
 11. Ano, takto se ke kritice staví profík!
 12. Krásné svátky, vše nejlepší v novém roce a mnoho radostných okamžiků, nejen tikajících :-).
 13. Musím říct, že to jsou hodinky po kterých se mi stejská nejvíc. Jsou parádní, ale na náramku je to zase jiná hitparáda.
×
×
 • Create New...