Jump to content

Mareka01

Member_50
 • Content Count

  634
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Mareka01

 • Rank
  Závislák

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Ostrava

Recent Profile Visitors

2,369 profile views
 1. Díky za info: měl jsem dříve dvoje modré - ty jsou pro mně vzhledově nej, ale s čitelností jsem občas bojoval (jsem zatím bez brýlí, ale zrak s věkem slábne). Budu muset ty bílé okouknout naživo - vždy jsem si říkal že přeci tmavý podklad a stříbrné ručky jsou lepší, ale evidentně to tak být nemusí.
 2. Protože jsem se na Omega skeletonech vždy potýkal s čitelností, musím se zeptat: lepší čitelnost bílých je za všech okolností (resp zajímá mne hlavně šero/tma).
 3. Asi bych doporučil rozhodit sítě na SFC (Subarufanclub), kde se schází ochotná a znalá komunita (je nás pár na obou fórech). Sice to není přímo požadovaná verze, ale teď je tam např. https://subarufanclub.cz/forum/viewtopic.php?t=9198
 4. Zkusim dotaz i zde, neb mi jde primárně o 2200.50.00: má někdo na PO 45mm sponu s mikroregulací? Vždy jsem byl vyznavač tahu, ale u PO mi maximálně vyhovuje origo rubber. Ale překlápěcí sponu bych rád nahradil za něco s regulací (originální spona po pár měsících navíc začala zatrhávat za oblečení - logo není dobře upevněné :-( )
 5. Zkusím se zeptat ještě jednou, než si to zamknu.
 6. Výše byla diskuse k řemenům a proto se zeptám: má někdo na PO 45mm sponu s mikroregulací? Vždy jsem byl vyznavač tahu, ale u PO mi maximálně vyhovuje origo rubber. Ale překlápěcí sponu bych rád nahradil za něco s regulací (originální spona po pár měsících navíc začala zatrhávat za oblečení - logo není dobře upevněné :-( ).
 7. Vyzkoušet u někoho z kolegů je určitě dobrý nápad - v minulosti to zde už párkrát proběhlo. 2500 má nižší pouzdro než 8500 (je to jen pár mm, ale ve vzhledu resp. porovnání průměr/výška a hlavně pohodlí při nošení to je znát) - kdysi jsem si dělal i přímé srovnání u AD. Zde pěkné srovnání https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=247254
 8. Pořád hledám střední vlnkové quartzy.
 9. Díky za rady. Do Makra jezdím = příště se tam rozhlédnu (jižní ameriku jsem kupoval už dříve, takže se k ní pokorně vrátím).
 10. Uprostřed zůstalo maso odlišné/růžové a zatahoval jsem to z každé strany cca 2-3 min. Holt příště musím zkusit souse vide max 90 min a rovnou servírovat bez prodlevy. A nebo ještě zlepšit surovinu.
 11. Poprosím zkušené o vysvětlení, kde jsem udělal chybu: 1) kvalitní falešná svíčková 2.5cm 2) souse vide 58 °C na 120 min 3) vybalení a prudké ochlazení 4) po cca hodině osmahnuto na pánvi na barvu Výsledek: maso jakoby křupavé/al dente - rozhodně ne měkký steak, jaký jsem očekával :-(
 12. Koupím Omega Seamaster 300m mid size quartz = dámské modré bondovky s vlnkama.
 13. Mareka01

  FORTIS

  Onyx https://forum.chronomag.cz/topic/137476-onyx-jihlava/
 14. Při problémech s kvalitou přenosu pomáhá hlavně vypnout video (příchozí i odchozí) - zvláště když je více účastníků (sdílení obrazovky a přenos zvuku je i při slabším připojení většinou bez problémů). Pomoci může i kvalitní externí mikrofon/reproduktor (je třeba v nastavení Teams zkontrolovat, že je nastaven jako defaultní zařízení).
×
×
 • Create New...