Jump to content

Jiří9

Member_50
 • Content Count

  848
 • Joined

 • Last visited

About Jiří9

 • Rank
  Závislák
 • Birthday June 1

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.opravyhodin.nolimit.cz
 • ICQ
  0
 • Yahoo
  https://www.facebook.com/jiri.spilka99

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Fanoušek značky
  Mechanika,elektrika,elektronika,modelářství a astronomie.


  http://astrofotky.cz/~Jirka


  https://www.facebook.com/jiri.spilka99

Recent Profile Visitors

7,615 profile views
 1. Na staré raritní stroje víc jak 100 let , díly dostupné prakticky nejsou, které kamarádům opravuji já. Na novější první republika a mladší se něco sehnad dá. Tak že, když jde o hřídele, musíš je vysoustružit čepy zavrtat. Scházející kola spočítat kolik mají mít zubů , najít podobné a upravit ho na soustruhu a finýrce a nebo ho vyfrézovat, nebo nechat někde vyfrézovat. Samozřejmě záleží jestli to má cenu. Ale když je to pěkný, nebo raritní stroj, případně památka. Má to smysl.
 2. Bohouši děkuji. I když mě se to zobrazuje. Výroba nového věnce, hřídele a vlásku 1/2 stroje s vřetenovým krokem. Nejdřív jsem chtěl opravu pro kamaráda vrátit, ale byla to výzva. Nakonec se mi vše co bylo potřeba, podařilo seřídit a vyrobit. Naštěstí velikost věnce a hřídele, byla zhruba 20 na 20 mm. Věnec někdo dělal takový podivný, hřídel měla ulomený čep, některé díly v hodinách byly vyrobeny z měděného plechu.
 3. Pro zajímavost. Zavrtání obou zlomených čepů kola válečkového kroku. Vrták 0,2mm. Čepy jsem pak musel zbrousit na cca 0,13mm Nakonec se to náhodou podařilo.
 4. Ahoj Lukku. To jsem rád, že šlapou jak mají Jirka
 5. To jsem rád. Tak ať jim to dlouho vydrží Jirka
 6. To na první pohled, vypadá na čínu . Ale dalekohledy mají dobré .
 7. Jestli chceš, na ty Atmosy Ti kouknu. Už jsem jich pár dělal. . Hlavně, aby nebyla poškozena struna, co na ní vysí rotační kyvadlo.
 8. Sice to sem nepatří, ale mám radost, tak se s Vámi podělím. Dnes se mi nakonec po dlouhé době, podařilo dokončit učební pomůcku, pro naší hodinářskou školu v Jihlavě. Model 3osého tourbillonu. Má v sobě 17 mikro kuličkových ložisek a jedno třecí. Nakonec po různých pokusech a slepích uličkách, jeho náhonu, včetně mechanického, je poháněn krokovým motorem s převodovkou a řízen modulem UNO R3. Model není můj, ale podložku a kruhový držák, jsem kreslil v 3D osobně. Stavba a tisk dílů stál za to. Ale nakonec se zadařilo . Video je v odkazu MVI 6478 ss.avi MVI_6478.avi
 9. Válečkovky bez oblíku . Datace 1899 je možná.
 10. elsky napiš co máš ale foto hlavně stroje je potřeba.
 11. Přesně, Vláďa a Ruda má pravdu. Když cívka, nemá těsný kontakt se statorem, tedy je jiná a díry jsou jinde, s jeho dvoma plechy, nebo jak to nazvat, nemůže dávat impulsy rotoru. Ale, kdyby jí dokázal někdo převinout, třeba budu mít časem někoho, kdo by to zplatil .
×
×
 • Create New...