Jump to content

KatkaB

Member_50
 • Content Count

  744
 • Joined

 • Last visited

About KatkaB

 • Rank
  Závislák

Profile Information

 • Pohlaví
  Žena
 • Fanoušek značky
  Orient, Omega, Swatch, Glycine

Recent Profile Visitors

1,843 profile views
 1. KatkaB

  Novinky Orient

  Chronopetr - díky za reakci. Já bych si chtěla koupit i nějaké menší potápky a SKX013 jsou ve hře, ale nevím, jestli to nakonec budou ony, protože jsou ukončené a v možnostech jsou i jiné. Jde spíš o to, že jsem chtěla mít v hodinkovnici i jednu věc vysloveně ženskou. Ke Glycine Combat a k potápkám něco (vkusného, žádný MK) pro děvčata.
 2. KatkaB

  Novinky Orient

  Bílý datové věnec... mě někdy připadá, že výrobci hodinek přemýšlejí kolenem. Typicky Orient. Bambino s řemenem 21 mm. Bílý datový věnec k černému/tmavě modrému ciferníku. Což je ovšem problém nejenom Orientu a nevím, kolik peněz by stálo dát tam odpovídající barvu a nevím, proč to nikdo z designérů nevidí.
 3. KatkaB

  Novinky Orient

  Díky všem za vyjádření. Moc mi nepomohlo, ale to už je můj problém:) postihla mě rozhodovací paralýza... mám takový pool hodinek, z kterých bych si vybrala, a zadání bylo "ženské, middle size, hodinkově zajímavé"... a tyhle Orienty asi moc nevyhovují tomu "ženské", s přihlédnutím, že i chlapi jsou ochotní si to vzít na ruku... resp. byl by někdo ochotný to koupit manželce? Jinak jsou samozřejmě krásný, prodávají se na hnědém řemenu, fotograf z toho mého obrázku zřejmě řemen vyměnil.
 4. KatkaB

  Novinky Orient

  Ahoj, takovej dotaz, možná nepatří úplně sem, ale týká se Orient hodinek... nosili byste - chlapi - tohle? Upřesňuju, že to je růžové zlato a modrý ciferník.
 5. A skutečný odvaz je glycine s měsíční fází GL0247 ve velikosti 36 se safírovým sklem, celozlaté nebo GL0194 - bicolor ocel/růžové zlato: Nosím ty hodinky v oceli s modrým ciferníkem a s těmito barevnými kombinacemi se úplně nemůžu vyrovnat. Zlato na military se mi moc nezdá. Nicméně někoho by to třeba mohlo oslovit. Co se týká mé vlastní zkušenosti, tak mám GL0193 a nosí se perfektně. Velikost akorát, dobře čitelné. Luminiscence je chvíli vidět, nicméně žádný zázrak. Náramek by mohl být trošku oblejší, má hrany, ale líbí se mi jeho struktura a ani motýl
 6. A když Tissot, tak možná taky T101.910.22.111.00, quartzky ve velikosti 36 mm spíš se sportovním vzhledem, též v nabídce helveti.
 7. Tissot le locle T41.5.423.93 V helveti mají dostupnost 6 týdnů (to nevím, jestli se to náhodou nečte "navěky vyprodáno"), ale tady jsou dokonce se slevou a skladem: https://hanak-brno.cz/nase-hodinky/hodinky/damske-hodinky/tissot-le-locle-t41-5-423-93-ryn/ Velikost je 39,3 mm, safírové sklo, ciferník je perleťový, vevnitř je eta 2824, manželce by se mohlo líbit, že mají ruční nátah. Akorát řemen (19 mm) bych viděla trochu za problém, ale vcelku řešitelný. Wristshoty na dámské ruce zde (musíš odrolovat až skoro dolů): https://www.ceneo.pl/44714209
 8. Hele, a jsi si jistej, že mluvíte o hodinkách a ne o těch dětech v pozadí?
 9. Ale hlavně je to jenom krabice...
 10. Sem tam byla a zjistila jsem, že se na světě dá koupit strašná spousta strašně užitečných věcí.
 11. Á, luneta... máš pravdu, tam je ten ciferník menší. Divery obecně působí jako menší hodinky právě kvůli lunetě. A ty by klidně mohly být trochu větší, tipuju do 38-39. Mám doma Orient Kamasu s petrolejovým ciferníkem, který jsou jednoduše nádherný, jenže je moc nenosím, protože jsou zkrátka velký.
 12. Mám pár malých hodinek plus minus 30 mm, ale esteticky mi hrozně vadí, jak jsou malý. Nějak mi to pořád evokuje socialismus a tetky z tehdejší doby. Vím, je to iracionální, hlavně už jsem sama skoro tetka, tak se s tím nedokážu srovnat. 36 mm mi připadá akorát. Jsou na té ruce vidět, také oko na ně vidí a rozezná čas. Ale nejsou velké příliš. Zastávám teorii, že ten průměr je ve skutečnosti 3D číslo. Znamená to totiž nejen šířku pouzdra, ale obsah celého toho kola, které máš na ruce. A taky objem, protože hodinky mají určitou tloušťku. Když jsou hodinky tenké (quartz) tak to tolik
 13. Jako žena musím říct, že 36 mm (pro průměrnou ženskou ruku) mi připadá ideální.
 14. seiko srpd97 bílá verze, srpd99 černá verze, 38 mm https://yeomanseiko.com/2019/11/05/seiko-presage-srpd97j1/
×
×
 • Create New...